Strani: 1 2 3

FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2724910] 25.07.18 11:22
Odgovori   +    5
Zenske kvote: Vestagerjeva Malstromova, Jurova,Bulceva,Mogherinijeva. Cvetober skodljivih EU politik pod marelo pijanega Junkerja.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2724911] 25.07.18 11:25
Odgovori   +    8
Pomembno je pametno kontriranje, ker amerika ni ena, amerik je stopetnajst. Treba je cimbolj grobo prizadeti trumpove osebne interese, ker to je edino kar on razume. In seveda interese njegovih financerjev - ni jih tako veliko da bi bilo tezko najt osti. Skratka onemogocati njegovo hotelirstvo in gradbenistvo na tej strani atlantika.

Na drugi stopnji pa je treba cariniti izvoz njegovih volilcev, predvsem izdelkom in globalnim storitvam ki jih proizvajajo odlocilne drzave ki so se nagnile za trumpa: michigan, ohio, pennsylvania, Florida; ce jim pod trumpom standard stagnira bo padla iluzija njegovih policyjev.

Pocez cariniti izvoza demokratskega New Yorka, Californije, ali pa republikanskega bible belta bo skodovalo vsem, nam in njim, pa ne bo imelo vpliva na volilni rezultat ali Trumpa in njegove policyje.

Naceloma sem vedno mislil, da ce je nekaj jasno nam brezveznikom na forumu, je tudi diplomatom in policy makerjem... but then Boris Johnson, Angela willkommen, Hollande, Juncker... im loosing my religion.
philips sporočil: 6.715
[#2724915] 25.07.18 11:30 · odgovor na: anon-207617 (#2724911)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Pomembno je pametno kontriranje, ker amerika ni ena, amerik je stopetnajst. Treba je cimbolj grobo prizadeti trumpove osebne interese, ker to je edino kar on razume. In seveda interese njegovih financerjev - ni jih tako veliko da bi bilo tezko najt osti. Skratka onemogocati njegovo hotelirstvo in gradbenistvo na tej strani atlantika.

Na drugi stopnji pa je treba cariniti izvoz njegovih volilcev, predvsem izdelkom in globalnim storitvam ki jih proizvajajo odlocilne drzave ki so se nagnile za trumpa: michigan, ohio, pennsylvania, Florida; ce jim pod trumpom standard stagnira bo padla iluzija njegovih policyjev.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2724924] 25.07.18 11:59 · odgovor na: philips (#2724915)
Odgovori   +    0
[philips]
> [NemirniTujec]
> Pomembno je pametno kontriranje, ker amerika ni ena, amerik je stopetnajst. Treba je cimbolj grobo prizadeti trumpove osebne interese, ker to je edino kar on razume. In seveda interese njegovih financerjev - ni jih tako veliko da bi bilo tezko najt osti. Skratka onemogocati njegovo hotelirstvo in gradbenistvo na tej strani atlantika.
>
> Na drugi stopnji pa je treba cariniti izvoz njegovih volilcev, predvsem izdelkom in globalnim storitvam ki jih proizvajajo odlocilne drzave ki so se nagnile za trumpa: michigan, ohio, pennsylvania, Florida; ce jim pod trumpom standard stagnira bo padla iluzija njegovih policyjev.
>
Saj to počno. Vsi. Kitajci, Kanada, Mehika, EU... Te države pokupijo več kot 80% ameriškega izvoza
Poleg Trumpovih držav obstajajo še ameriške obveznice. Business Insider piše, da so se Rusi skoraj znebili ameriških obveznic in s tem povzročili zvišanje obresti v ZDA, kar je Trumpa precej vznejevoljilo, še večji problem bo Kitajska, ki še vedno drži za 1180 milijard ameriških obveznic, ki se jih bo v trgovinski vojni zagotovo znebila, kar kaže, da so ameriške obveznice največja slabost ZDA. Kitajska je v prvih šestih mesecih v EU investirala 12 milijard, v ZDA pa le 2 milijardi... www.businessinsider....zen-2018-7
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2724927] 25.07.18 12:08 · odgovor na: philips (#2724915)
Odgovori   +    6
Bolni umi nenehno razmisljajo: KAKO UNICITI. Ne kako USTVARITI/sodelovati/polepsati zivljenje. Bolni umi. Vestagerjeva cel mandat preganja ameriske multinacionalke. Zdaj pa zacudenje, ko Trump hoce svoje zascititi. Normalen je Trump in nenormalna je Vestagerjeva. In njej podobne hudobne babe, ki nikoli ne bi smele biti v EU visoki politiki.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724931] 25.07.18 12:11 · odgovor na: anon-317028 (#2724924)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
Poleg Trumpovih držav obstajajo še ameriške obveznice. Business Insider piše, da so se Rusi skoraj znebili ameriških obveznic in s tem povzročili zvišanje obresti v ZDA, kar je Trumpa precej vznejevoljilo, še večji problem bo Kitajska, ki še vedno drži za 1180 milijard ameriških obveznic, ki se jih bo v trgovinski vojni zagotovo znebila, kar kaže, da so ameriške obveznice največja slabost ZDA.
In bo Kitajska vrgla skozi okno, kar so našparali v zadnjih desetih letih?
In potem bodo ZDA (preko naše DUTB :-) vse te obveznice pokupile nazaj za 10% vrednosti?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724933] 25.07.18 12:12
Odgovori   +    5
Pa ta teta se zaveda, da lahko Trump pokliče svojo vojsko nazaj v ZDA? In bo potem Putin diktiral, kaj bo ona delala v Bruslju?
philips sporočil: 6.715
[#2724935] 25.07.18 12:16 · odgovor na: anon-154083 (#2724933)
Odgovori   +    2
[jani1974]
Pa ta teta se zaveda, da lahko Trump pokliče svojo vojsko nazaj v ZDA? In bo potem Putin diktiral, kaj bo ona delala v Bruslju?
Nemci itak nočejo Amerov več met med sabo.. Pomoje bi jim plačali da se baze prestavijo bolj vzhodno...
rava sporočil: 266
[#2724939] 25.07.18 12:20 · odgovor na: anon-207617 (#2724911)
Odgovori   +    7
[NemirniTujec]
Pomembno je pametno kontriranje ...
Kaj pa če bi se enkrat za spremembo nehali it hinavšno?
Na ameriške avte imamo recimo 4x višje carine kot Ameri na naše.
Zravem pa MI pizdimo na Trumpa, da ruši svetovno prosto trgovino.

Kaj pa če mu ponudimo izenačitev carinskih stopenj?
Trump je že parkrat dokazal, da se da zmenit.

Ampak ne.
Pi**de potuhnjene njim nažigamo carine, pol pa mi njih obtožujemo, da rušijo prosto trgovino.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724941] 25.07.18 12:22 · odgovor na: anon-317028 (#2724924)
Odgovori   +    3
7,2% US bonds imajo Kitajci.
Ko so jih pred par leti prodali precej vec za obrambo juana, dolar ni niti trznil, ker so jih takoj pokupili drugi.
Vecina obveznic je doma, kot notranji dolg.

Bolj zanimiv je kitajski dolg, za katerega nihce ne ve koliksen je v resnici.
Tule vidim veliko grmenja brez dezja.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2724942] 25.07.18 12:23 · odgovor na: anon-154083 (#2724931)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 25.07.2018 12:25
[jani1974]
> [FIN-311684]
> Poleg Trumpovih držav obstajajo še ameriške obveznice. Business Insider piše, da so se Rusi skoraj znebili ameriških obveznic in s tem povzročili zvišanje obresti v ZDA, kar je Trumpa precej vznejevoljilo, še večji problem bo Kitajska, ki še vedno drži za 1180 milijard ameriških obveznic, ki se jih bo v trgovinski vojni zagotovo znebila, kar kaže, da so ameriške obveznice največja slabost ZDA.

In bo Kitajska vrgla skozi okno, kar so našparali v zadnjih desetih letih?
In potem bodo ZDA (preko naše DUTB :-) vse te obveznice pokupile nazaj za 10% vrednosti?
Če se ti bere Business Insider bi prebral, da so Rusi imeli ameriških obveznic v vrednosti 96 milijard in so jih v kratkem času prodali za 81 milijard. Težko je verjeti, da so jih prodali Američanom za desetino njihove vrednosti, kajti v svetu je še vedno veliko povpraševanje za ameriškimi obveznicami, ki štejejo za varno in dobro naložbo. Dejstva, da jih Rusi, ki so pod ameriškimi sankcijami skoraj nimajo več se ne da spremeniti. Kako se bo carinska vojna vzplamtevala bo tudi Kitajska prodajala ameriške obveznice, kupec se bo vedno našel. Dejstvo je tudi, da se bo marsikatera ta obveznica vrnila domov v ZDA in vplivala na obrestno mero, ki se bo zviševala, dolar bo doma postajal dražji, tudi investicije bodo dražje, manj bo delovnih mest za Američane in tudi Trumpove volivce.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724943] 25.07.18 12:24 · odgovor na: rava (#2724939)
Odgovori   +    2
Nemske avtomobilske towarne so ZE predlagale ukinitev medsebojnih carin. Sem dal link v nekem drugem komentarju.
philips sporočil: 6.715
[#2724947] 25.07.18 12:29 · odgovor na: PyotrNovak (#2724943)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Nemske avtomobilske towarne so ZE predlagale ukinitev medsebojnih carin. Sem dal link v nekem drugem komentarju.
...One catch is that the Europeans also want a 25% U.S. tax on imports of light trucks—pickup trucks, sport-utility vehicles, and big vans—scrapped. Abolishing this relic of the Johnson administration could alienate U.S. auto workers, a core constituency for Mr. Trump in the midterms this fall.

Mr. Ross didn’t comment on whether the U.S. would be willing to cut tariffs on trucks....
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724950] 25.07.18 12:34 · odgovor na: philips (#2724947)
Odgovori   +    0
Po moje lahko. EU schminka proti US delavckom.
bc123a sporočil: 48.253
[#2724954] 25.07.18 12:46
Odgovori   +    5
Kaj pa ce bi znizali carine na amerisko raven, bedaki?

Trump je sicer populist, a ce hoces se ga da razumeti, tile v Bruslju pa se delajo mone.
bc123a sporočil: 48.253
[#2724957] 25.07.18 12:47 · odgovor na: anon-207617 (#2724911)
Odgovori   +    6
[NemirniTujec]
Pomembno je pametno kontriranje, ker amerika ni ena, amerik je stopetnajst. Treba je cimbolj grobo prizadeti trumpove osebne interese, ker to je edino kar on razume. In seveda interese njegovih financerjev - ni jih tako veliko da bi bilo tezko najt osti. Skratka onemogocati njegovo hotelirstvo in gradbenistvo na tej strani atlantika.
Ne vem zakaj v tem primeru. Da scitimo nemsko industrijo?

ZDA na evropske avte cola 2% carino, EU na ameriske 10%. Trump zahteva, da EU ameriske avte carini po 2%, sicer bo on evropske po 25%.

Meni se zdi zelo razumna zahteva, ce si pristas proste trgovine.
crt sporočil: 27.122
[#2724964] 25.07.18 12:59 · odgovor na: bc123a (#2724957)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Ne vem zakaj v tem primeru. Da scitimo nemsko industrijo?
Meni se zdi zelo razumna zahteva, ce si pristas proste trgovine.
v tem primeru se moras pac odlociti, ali je v praksi bolj pomemna nemska industrija ali opredelitev za prosto trgovino.
bc123a sporočil: 48.253
[#2724965] 25.07.18 13:00 · odgovor na: (#2724961)
Odgovori   +    4
[republican]
> [bc123a]
> Trump je sicer populist, a ce hoces se ga da razumeti, tile v Bruslju pa se delajo mone.

To jaz že ves čas trdim, pa sem si nakopal nemalo sovražnikov na forumu... Ne trdim, da je Trump idealen, je pa dober poslovnež in pogajalec in EU bi morala na pogajanja z njim pošiljati najboljše pogajalce, kar jih premore, ne pa pijandure in babe iz kvot.
Tako. Glede NATA ima absolutno prav. Podpisali smo pogodbo, pa ne placujemo racunov.
Glede carin lahko debatiramo, ampak dober pogajalec bi zahteval amerisko zmanjsanje carin na pickupe, ne pa grozil z vojno. Ker pac dejstva so dejstva, EU ima na ameriske avte 4x visjo carino kot obratno.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2724971] 25.07.18 13:04 · odgovor na: bc123a (#2724965)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [republican]
> > [bc123a]
> > Trump je sicer populist, a ce hoces se ga da razumeti, tile v Bruslju pa se delajo mone.
>
> To jaz že ves čas trdim, pa sem si nakopal nemalo sovražnikov na forumu... Ne trdim, da je Trump idealen, je pa dober poslovnež in pogajalec in EU bi morala na pogajanja z njim pošiljati najboljše pogajalce, kar jih premore, ne pa pijandure in babe iz kvot.

Tako. Glede NATA ima absolutno prav. Podpisali smo pogodbo, pa ne placujemo racunov.
Glede carin lahko debatiramo, ampak dober pogajalec bi zahteval amerisko zmanjsanje carin na pickupe, ne pa grozil z vojno. Ker pac dejstva so dejstva, EU ima na ameriske avte 4x visjo carino kot obratno.
dragi moj, oboji so svojga dnarja vredni, niso ne eni ne drugi "po župi priplavali"...


25% carine na evropske light trucks, pickups,...

www.motherjones.com/...nd-trucks/

lpA
crt sporočil: 27.122
[#2724974] 25.07.18 13:08 · odgovor na: (#2724970)
Odgovori   +    0
[republican]
Pa saj ravno nemška avtomobilska industrija izvozi največ avtomobilov v ZDA... Američani padajo na Mercedeze, Bimmerje in Porsche, Peugeotov, Renaultov in ostalih jajc pa ne jebejo preveč.
? saj glede "scitenja nemske industrije" ne gre za to, kaj se dogaja na strani izvoza v zda.
crt sporočil: 27.122
[#2724977] 25.07.18 13:12 · odgovor na: (#2724975)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 25.07.2018 13:15
[republican]
> [crt]
> > [republican]
> > Pa saj ravno nemška avtomobilska industrija izvozi največ avtomobilov v ZDA... Američani padajo na Mercedeze, Bimmerje in Porsche, Peugeotov, Renaultov in ostalih jajc pa ne jebejo preveč.
>
> ? saj glede "scitenja nemske industrije" ne gre za to, kaj se dogaja na strani izvoza v zda.

Seveda gre... Komu misliš, da je šel Juncker reševat rit v Washington?
em...

hotel sem povedati, da bodo v zda znotraj vrece eu nemski avti se vedno dominantni, pa ce bo dajatev 2,5% ali 0%.

obratno vsaj za moje oci za nemske avtomakerje ni ravno vseeno, a je na eu trgu dajatev na ameriske avte 10% ali 0%.

vsekakor pa se lahko strinjava, da je zanje slabse od obojega zgoraj to, da bi dajatev za nemske avte na usa trgu bila ohoho in da je juncker zato tam.

verjetno se to konca tako, da grejo res na obojestransko nulo (VENDAR glej link, ki ga je podal bobek13) in se potem dogaja, da usa avti na eu trgu nekako zabredejo v labirint papirologije (ie. da se ovire pretocijo iz carinskih v kaksne druge).
bc123a sporočil: 48.253
[#2724978] 25.07.18 13:15 · odgovor na: crt (#2724964)
Odgovori   +    3
[crt]
> [bc123a]
> Ne vem zakaj v tem primeru. Da scitimo nemsko industrijo?
> Meni se zdi zelo razumna zahteva, ce si pristas proste trgovine.

v tem primeru se moras pac odlociti, ali je v praksi bolj pomemna nemska industrija ali opredelitev za prosto trgovino.
Drzi. Argumentacija "itak je trump debil in bomo njega okrivili" je pa tretja pot, za katero so se odlocili evropski uradniki.
bc123a sporočil: 48.253
[#2724979] 25.07.18 13:17 · odgovor na: bobek13 (#2724971)
Odgovori   +    3
[bobek13]
> [bc123a]
> > [republican]
> > > [bc123a]
> > > Trump je sicer populist, a ce hoces se ga da razumeti, tile v Bruslju pa se delajo mone.
> >
> > To jaz že ves čas trdim, pa sem si nakopal nemalo sovražnikov na forumu... Ne trdim, da je Trump idealen, je pa dober poslovnež in pogajalec in EU bi morala na pogajanja z njim pošiljati najboljše pogajalce, kar jih premore, ne pa pijandure in babe iz kvot.
>
> Tako. Glede NATA ima absolutno prav. Podpisali smo pogodbo, pa ne placujemo racunov.
> Glede carin lahko debatiramo, ampak dober pogajalec bi zahteval amerisko zmanjsanje carin na pickupe, ne pa grozil z vojno. Ker pac dejstva so dejstva, EU ima na ameriske avte 4x visjo carino kot obratno.

dragi moj, oboji so svojga dnarja vredni, niso ne eni ne drugi "po župi priplavali"...


25% carine na evropske light trucks, pickups,...

www.motherjones.com/...nd-trucks/
Preberi moj tekst, ki si ga citiral. Potem se je za pogajati o carinah na pickupe, in doseci znizanje tam. Ampak je enostavneje postaviti se na okope in upati, da je evropski plebs dovolj nastrojen proti trumpu, da ne bo opazil da se evropejci ne znajo pogajati.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2724980] 25.07.18 13:21 · odgovor na: rava (#2724939)
Odgovori   +    5
[rava]
> [NemirniTujec]
> Pomembno je pametno kontriranje ...

Kaj pa če bi se enkrat za spremembo nehali it hinavšno?
Na ameriške avte imamo recimo 4x višje carine kot Ameri na naše.
Zravem pa MI pizdimo na Trumpa, da ruši svetovno prosto trgovino.

Kaj pa če mu ponudimo izenačitev carinskih stopenj?
Trump je že parkrat dokazal, da se da zmenit.

Ampak ne.
Pi**de potuhnjene njim nažigamo carine, pol pa mi njih obtožujemo, da rušijo prosto trgovino.
Jaz sem govoril o taktiki - EU je v interesu ohranjanje trenutnega world orderja, in za to je treba onemogocati Trumpa, ki ga razdira, ne pa se spreti z ZDA.

Ideja da bi se nehali "it hinavscino"... je zelo lustna na papirju.

Amerika ima ze kakih 80 let ogromen trgovinski deficit. Pred obema vojnama ga je imel British Empire. Pred tem pa Spanish empire. Vcasih pa Roman Empire. Zadeva sovpada z ameriskim liderstvom sveta. Ker ce hoces biti dolgorocni globalni leader, moras poleg palice nositi korencek. Ta korencek je sveze natisnjeni dolar, s katerim kupujes robo in izvajas izredno mocan vpliv na vse bantustance, ki so se lihkar naucili priti prav cajt v sluzbo in bi zdaj svojo suho robo radi nekomu prodali. Vsi globalni leaderji v zgodovini so vedno bili tudi ogromni uvozniki iz vazalnih drzav - ali pa pac niso bili vec leaderji. Seveda koristi tudi batina - ampak ta zadnje case ne zadosca niti za vpliv nad assadom, kaj sele erdoganom, ki piska povsem po svoje, kajsele putinom, ki ima celo svoje apetite!

Primer liderja ki bi korencek sam pojedel, je Nemcija. Gospodarijo EU, hkrati pa so notranji izvoznik (sploh od uveljavitve Evra)! Posledicno so gospodarstva drugih EU drzav v podrejenem stanju, sposoben folk se seli v Nemcijo, tudi kapital se seli v Nemcijo, feeder drzavam pa raste javni in zasebni dolg (ker imajo z nemcijo negativno bilanco) za vzdrzevanje penzionerjev in nesposobnezev. Zato tudi vse vecji politicni pritiski k skupni evrosociali, in zato rastejo evroskepticne stranke. Da bi ta skodljivi trend lahko tiho nadaljevali, je Nemcija tudi pristala na ECB "resevanje" Italije in Spanije, ki sta dovolj veliki da lahko ropotata - medtem ko so Grcijo tepihovali za vzgled. Mislim da nam je vsem jasno, da je to svinjanje svabov po kontinentu skodljivo za vse ostale in se bo koncalo tako kot se je ze nekajkrat.

Medtem ko ima Nemcija v EU precej neresne tekmece (Francijo in Anglijo), ima Amerika na globalnem trgu resne tekmece, in ce ne bi bila svetovni uvoznik, tudi ne bi bila svetovni odlocevalec na vseh ostalih podrocjih. Ce hocejo delati red okoli evropskih, kitajskih in ruskih meja, morajo biti garant gospodarske rasti, in "buyer of last resort" v gospodarskih krizah.

Evropa od konca svetovne vojne v vseh mednarodnih vprasanjih naredi vse, kar je odloceno v Washingtonu. Isto Japonska. Isto Avstralija. Isto Juzna Amerika. S tem vplivom in z malo mesetarjenja med arabci so sankcije in vplivi tako ucinkoviti, da washingtonske direktive veljajo tudi za Indijo, arabce, in razne JV azijske confuzed motherfuckerje, ki jih je skoraj milijarda.

Ce amerika neha nositi ta korencek po svetu - posebej ce se spre z Evropo, ki bo po nemskem diktatu seveda takoj paktirala z rusi za poceni plin - je vsega tega konec. Razdrobljeni svet, kjer so najmocneje zastopani interesi kitajske elite.

Vse to je del obseznega, a krhkega world orderja. Izvoz jebenih mercedesov ali kanadskega aluminija v ZDA je zelo majhen problem, ki pomaga stvarem stati kot stojijo. Trumpov populizem mora zbuditi veliko streznitev in nagovoriti kar nekaj neravnovesij. Ampak ne daj boze da Amerika neha biti svetovni uvoznik. Nobody wants to see that world.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2724981] 25.07.18 13:21 · odgovor na: bc123a (#2724979)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bobek13 25.07.2018 13:26
[bc123a]
> [bobek13]
> > [bc123a]
> > > [republican]
> > > > [bc123a]
> > > > Trump je sicer populist, a ce hoces se ga da razumeti, tile v Bruslju pa se delajo mone.
> > >
> > > To jaz že ves čas trdim, pa sem si nakopal nemalo sovražnikov na forumu... Ne trdim, da je Trump idealen, je pa dober poslovnež in pogajalec in EU bi morala na pogajanja z njim pošiljati najboljše pogajalce, kar jih premore, ne pa pijandure in babe iz kvot.
> >
> > Tako. Glede NATA ima absolutno prav. Podpisali smo pogodbo, pa ne placujemo racunov.
> > Glede carin lahko debatiramo, ampak dober pogajalec bi zahteval amerisko zmanjsanje carin na pickupe, ne pa grozil z vojno. Ker pac dejstva so dejstva, EU ima na ameriske avte 4x visjo carino kot obratno.
>
> dragi moj, oboji so svojga dnarja vredni, niso ne eni ne drugi "po župi priplavali"...
>
>
> 25% carine na evropske light trucks, pickups,...
>
> www.motherjones.com/...nd-trucks/

Preberi moj tekst, ki si ga citiral. Potem se je za pogajati o carinah na pickupe, in doseci znizanje tam. Ampak je enostavneje postaviti se na okope in upati, da je evropski plebs dovolj nastrojen proti trumpu, da ne bo opazil da se evropejci ne znajo pogajati.
narobe me razumeš, jaz sem za to, da skinejo vse eu/us carine... prilepil sem, ker je malo hecno nabijat o razliki v carinjenju le avtov - ker to ni komplet slika... sploh je smešno se eu it carinske vojne z us, ko imamo velik trgovalni višek z njimi...

;-)


in to kar nemirni piše...

;-)

lpA
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2724983] 25.07.18 13:22 · odgovor na: (#2724973)
Odgovori   +    0
Merklca je Putinova frendica in nic ji ni manjkalo v Vzhodni Nemciji. Rabi ruski plin in ne rabi obrambe pred Putinom. Lahko pa iz Zahodne naredi Vzhodno Nemcijo. Mimogrede. Amerika je bila v vseh sistemih na vzhodu zunanji sovraznik. Zakaj ne bi bila danes?
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2724986] 25.07.18 13:28 · odgovor na: (#2724970)
Odgovori   +    0
Glede na komentarje v US pod to temo ne bi bil preprican, da si nemci niso zapravili ze VELIK del nekdanjega slovesa. Veljajo za predrag pokvarljiv junk z norimi stroski popravila. Ko si to zapravil, je pot nazaj izjemno strma.

Zena poslovnega partnerja je bila z Minijem (last BMW) 5x na servisu prvo leto. NI vec navdusena nad EU avtomobili....

Yourmechanic.com rank BMW as the top for most costly car brand to maintain. ... BMW's are naturally going to cost more to maintain than, say, a Nissan, because they cost more initially. Their parts are more expensive and they might be more complicated to repair. This can bump the price of maintenance up.Aug 28, 2017


10 Cheapest Vehicles To Maintain And Repair
Heavy Duty Pickup Trucks: Nissan Titan XD. .
Full-Size Pickup Trucks: Ford F-150. ...
Compact/Midsize Pickup Trucks: Toyota Tacoma. ...
Minivans: Honda Odyssey. ...
Large SUVs: Nissan Pathfinder. ...
Compact/Midsize SUVs: Honda CR-V. ...
Sports Cars: Ford Mustang. ...
Large Cars: Toyota Avalon.
philips sporočil: 6.715
[#2724995] 25.07.18 13:53 · odgovor na: crt (#2724977)
Odgovori   +    0
[crt]
> [republican]
> > [crt]
> > > [republican]
> > > Pa saj ravno nemška avtomobilska industrija izvozi največ avtomobilov v ZDA... Američani padajo na Mercedeze, Bimmerje in Porsche, Peugeotov, Renaultov in ostalih jajc pa ne jebejo preveč.
> >
> > ? saj glede "scitenja nemske industrije" ne gre za to, kaj se dogaja na strani izvoza v zda.
>
> Seveda gre... Komu misliš, da je šel Juncker reševat rit v Washington?

em...

hotel sem povedati, da bodo v zda znotraj vrece eu nemski avti se vedno dominantni, pa ce bo dajatev 2,5% ali 0%.

obratno vsaj za moje oci za nemske avtomakerje ni ravno vseeno, a je na eu trgu dajatev na ameriske avte 10% ali 0%.

vsekakor pa se lahko strinjava, da je zanje slabse od obojega zgoraj to, da bi dajatev za nemske avte na usa trgu bila ohoho in da je juncker zato tam.

verjetno se to konca tako, da grejo res na obojestransko nulo (VENDAR glej link, ki ga je podal bobek13) in se potem dogaja, da usa avti na eu trgu nekako zabredejo v labirint papirologije (ie. da se ovire pretocijo iz carinskih v kaksne druge).
Trump bo s tem, da v ZDA rahlja okoljevarstvene predpise, izvoz njihovih avtomobilov v EU preprečil, ne glede na carine...
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2724999] 25.07.18 14:02 · odgovor na: (#2724997)
Odgovori   +    5
A naj ga zenska kvota ali pijancek?
rava sporočil: 266
[#2725011] 25.07.18 14:26 · odgovor na: anon-207617 (#2724980)
Odgovori   +    2
Kva?
Eh ...
Trump je že večkrat dokazal, da se z njim da zmenit.
EU butale bodo pa zaratile namesto da bi se pogovarjale in to je vse kar je o tem treba vedet.
In ne bo on v buli.
O ne.

Strani: 1 2 3