Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FrRoSt]
> [FIN-311684]

> > [MarijanMacek]
> > > [PyotrNovak]
> > > GDP in GDP PPP sta razlicni stvari...
> >
> > Jaz pa sovražim, če nekdo s podatki zavaja... Mi imamo 612, Čehi pa 776 km. Očevidno znajo bolje investirati v infrastrukturo kot mi, kajti železnice jim delajo, nam pa....

> Zdaj je že kar več let. Bil je računalniški sejem v Berlinu. Sin in še nekaj računalničarjev so odšli tam z najetim avtom. Na poti nazaj so obiskali študentskega kolego v Pragi in se vozili po stranskih cestah Češke in Slovaške ...V bližini Novega mesta je romsko naselje Žabjek...Pravijo, da so do Bratislave vozili čez en veliki Žabjek...

To sicer ni res. :) Res pa je, da tudi njihovo podeželje ne prehiteva domačega, kar še ne pomeni, je en velik Žabjek...

*Mulcu mal ušesa navij, da mu ne bo kaj v Glavo stopilo!
Sem hodil po Češki 4 leta nazaj, pa ni bilo neke sile na podeželju, resda je to bilo v bivših Sudetih blizu meje, vasi in mesteca lepo uerejeno, pravzaprav nikakršne velike razlike z onimi na Zgornjem Frankovskem. 15-20 let nazaj je bilo podeželje in majhna mesta precej nerazvito, milo rečeno zapuščeno, vsaj v primerjavi s Prago, kaseje se je stanje izboljšalo. Vsekakor pa na prvi pogled, dostopen popotniku, češko podeželje še vedno deluje deluje bistveno manj razvito kakor naše. Ne soditi Češke po Zlati Pragi!