Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: OECD: Ženske plačane za četrtino manj kot moški
[#2722186] 09.07.18 16:12 · odgovor na: (#2722173)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Zate je torej ženska, ki gospodinji in za to prejema socialno podporo, ekonomsko neodvisna ?

Odvisno od višine podpore.

Moja kolegica je več kot 15 let doma skrbela za invalidno osebo in bila vključena v nek program, po katerem je bila redno zaposlena, skupaj s postrežnino pa je imela več kot 1.000 evrov plače. In ja, to je zame primer ekonomsko neodvisne ženske. Potem ko je oče umrl je seveda nastal problem in je ostala brez službe, ampak se je vpisala na višjo zdravstveno šolo, ki jo sedaj dokončuje in če v Slo ne bo dobila službe jo namerava iskati v Avstriji, kjer bo zaslužila še več.

In to se meni zdi en lep primer kako bi se lahko država lotila dvigovanja nataliteta. Ženske, ki bi se za takšno varianto odločile, naj bodo konkretno kompenzirane za materinstvo, vmes naj se izučijo za nek uporaben poklic/pridobijo delovne izkušnje, ko gredo otroci v šolo, pa lahko elegantno preidejo na trg delovne sile.

Vsekakor veliko bolje kot pa da zastonj gospodinjijo doma in so odvisne od partnerjevega finančnega položaja in dobre volje.
Za te primere, oziroma vrste poklicev (negovalke, medicinske sestre ipd) itak ni problem dobit službo, tudi po 40+..
Evo jaz poznam pa en drugačen primer. Ženska je bila izobražena in sprva zaposlena, potem je začela rojevati - 5 otrok imata in ženska je končno ostala doma, ker pri petih frocih enostavno ni zmogla več hoditi v službo.
Že v sedanji ekonomski situaciji se lahko zgodi da ženska ostane doma (nekaterim celo tako paše), če bi za to dobile še plačano, potem pa bi jih bilo še bistveno več.
In takšna ženska ni emancipirana, ne more bit.