Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Milana Brgleza izključili iz SMC

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Milana Brgleza izključili iz SMC
[#2720515] 29.06.18 11:13 · odgovor na: (#2720509)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
SMC je šele dobro iz plenic, zato seveda ni pričakovati neke hude zrelosti in strategije, čeprav, roko na srce, Brglez ne bi dolgo zdržal tudi v kakšni drugi stranki.
SMC so tri brezvezne črke, ki so si jih nadeli tipi, ki so po letih bližje drugi pleničarski fazi kot prvi. Poleg tega se kitijo z nekimi akademskimi naslovi itn. Tako da se mi zdi ta tvoja apologija privlečena za lase.
Ker tisto soliranje s kandidaturo za predsednika DZ ni bil njegov prvi ofsajd ampak samo kaplja čez rob. Različna mnenja znotraj stranke so do določene mere seveda dobrodošla ampak če imaš pa kar naprej povsem drugačne poglede na stvari kot večina je pa prav da greš drugam.
Sarkazem: morda v Filadelfijo? Ni sarkazem: za funkcije to nedvomno velja, ne sme pa veljati za samo članstvo. Moj pogled na metanje iz članstva sem pojasnil že zgoraj.
Pošteno bi bilo, da bi to situacijo razrešili pred volitvami, saj je verjetno marsikdo volil SMC tudi zaradi Brgleza, prav tako bi bilo pošteno, da bi sedaj Brglez vrnil poslanski mandat, ampak politika in poštenje seveda ponavadi ne gresta z roko v roki.
Tako. To "poštenje" oz. načelnost nista združljiva s političnimi apetiti. To sem pripravljen razumeti. Pred volitvami so Brgleza rabili, kot so rabili vsak glas in vsako slamico, da bi trdo jedro psevdo stranke lahko ostalo pri koritu. Za narodov blagor. In ker je egoizem randovsko prapočelo vsega družbenega napredka, je tudi neumnost od Brgleza pričakovati, da bo zdaj "pošteno/načelno" vrnil dobljeni mandat. Vrnil ga ni niti najbolj pošten in dober exSMCjevec, zdaj neuspeli dobrodržavnik. Zakaj bi ga torej Brglez? Če bi ga jaz volil, bi bil ob taki potezi besen kot ris in nikdar več šel volit.

Strinjam pa se, da je bil Brglez v SMC zelo "misplaced person" in bi najbrž bolj spadal v SD ali k tisti (ra)Združeni Levizi šopka lepuškastih večnih mladincev in nikdar razcvetene odrske dive. Pre tej zadnji bi bil podobno "uravnoteževalen" kot v SMC, ki v bistvu sploh ni leva, kar je evidentno zdaj, ko ven štrli samo še njena desno od centra klajnburgerlihovska ledena gora.