Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 17.06.2018 11:38
[spiderman]
> [vickibedi]
> Viš ga vrapca, tole si pa dregnil v eno zanimivo temo.
> Zadnjič sem se pogovarjal z eno zanimivo žensko, ki je bila šefica prodaje v bivši Iskri kondenzatorji. Ta Iskra je delala cca enako dobre kondenzatorje kot nemška konkurenca, ampak je dosegala nižje cene in manjšo prodajo na trgu. Nemški kondenzatorji, čeprav tehnično gledano niso bili nič boljši, so se enostavno prodajali bolje.
> Nemška kakovost, pa to:
> www.youtube.com/watc...ifcvTktGL4

Temu bi jaz rekel "image države".
In "inage države" Slovenije je pač v qurcu, samo mi samo si domišljamo, da smo "vredni več kot "tam eni", Čehi, Slovani, Poljaki, Madžari itd...
...za zahodnoevropskega naročnika pač nismo.
Image države. Slovenija je še vedno na Balkanu, ki je siva cona Evrope. Problem je v zgodovini. Slovenija je sicer bila del Avstro-Ogrske pa vendar južni del, balkanski del pod vplivom turškega dela Balkana, ki so tam gospodarili 400 let in vse balkanske države imajo zaradi tega slabše državne sisteme (javna uprava, izobraževanje, slabša pismenost, zdravstvo...) od evropskih držav, če še dodamo komunizem, ki nas je vse na Balkanu (razen Grčije) potolkel, smo tu kje smo. Z letalom od Dunaja do Beograda je 1 ura, razlika v dohodkih med Avstrijci in Srbi je verjetno 4:1. Torej, če je na Dunaju za isto delo zaslužek 2.000 evrov je v Beogradu 500 evrov. To pomeni, da izgubimo 500 evrov na vsakih 15 minut leta na vzhod. Torej, letalo, ki leti iz Dunaja v Beograd je nad Ljubljano v 20 minutah in že imamo za cc. 600 evrov nižji dohodek (plačo) kot na Dunaju oz. v Avstriji.