Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2718753] 15.06.18 15:03 · odgovor na: pobalin (#2718576)
Odgovori   +    0
Tovariš Najobj je v komentarju
forum.finance.si/?m=...676&single
dal link na neko izseljensko izvedbo pesmi Še kiklco prodala bom (in v gastarbajterstvo odpotovala bom?).

Pri tem me ni toliko fasciniralo izseljensko pevsko domoljubje kot algoritem Youtuba, ki mi je zraven ponudil še spodnje tri komade, ki po mojem mnenju hudomušno pašejo v širši rokodelsko-kmetski kontekst neizbežne svetle prihodnosti: razprodati lastno industrijo in storitve, oditi v gastarbajterstvo, se od tam vrniti z mošnjičkom cekinov, si kupiti hribček in zagnati agrobiznis, ob tem pa si adagissimo prepevati Da sam Tito. :-)

En hribček bom kupil
www.youtube.com/watc...sPCTxKdjT0

En hud pesjan je živel
www.youtube.com/watc...E-AfXAym-k

Da sam Tito (Despacito)
www.youtube.com/watc...ayO5y_YaBA

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2718753

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2718790] 15.06.18 18:40 · odgovor na: pobalin (#2718753)
Odgovori   +    1
ZDA imajo nimajo le 550 milijardnega zunanjetrgovinskega primanjkljaja, kot se pritožuje Trump, ampak tudi 1,4-bilijonski agregatni prodajni presežek s tujino. Po analizi Deutsche Bank imajo ZDA s Kitajsko majhen in počasi rastoč presežek, je zapisal glavni ekonomist za Kitajsko Zhang Zhiwei.

O tem je pod udarnim naslovom "1,4-bilijonski presežek, o katerem Trump ne govori" v sredo poročal Bloomberg, naslov (in vsebino) pa so z veseljem povzeli vsi pomembnejši nemški mediji. ZDA so imele prodajne presežke tudi z Mehiko in Kanado, primanjkljaje pa v menjavi z Japonsko in Nemčijo, je zapisal Zhang.

Vsi analitiki pa niso prepričani v uporabnost Zhangove metode. Nekdanji uradnik ameriškega ministrstva za finance Brad Setser je dejal, da Deutsche Bank primerja jabolka in pomaranče. Kar ti podatki pokažejo, pa je, da interesi ameriških firm niso vedno enaki kot ameriških delavcev, saj firme lahko profitirajo z rastjo v tujini, ne da bi izvažale iz ZDA in zaposlovale Američane.
The U.S. has a surplus of $20 billion with China and $1.4 trillion with the rest of the world.
Just looking at the goods and services trade deficit is misleading and doesn’t capture the true size of U.S. business interests, according to Deutsche Bank economists. While trade and corporate data aren’t usually combined, if you add up all trade data, sales by U.S. companies in foreign countries and foreign firms in the U.S., "U.S. companies have sold more to the rest of the world than other countries have sold to the U.S. in the past ten years," writes chief China economist Zhang Zhiwei in the report.
For China, the image of a massive trade deficit with the U.S. "is at odds with the fact that Chinese consumers own more iPhones and buy more General Motors cars than U.S. consumers," wrote Zhang in the report. "These cars and phones are sold to China not through U.S. exports but through Chinese subsidiaries of multinational enterprises."
www.bloomberg.com/ne...king-about

Strani: 1