Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.782
[Isao5]
OECD ima prav. Imamo davek na dobiček kot davčne oaze, to je mnaj kot 12% in od davka na nepremičnine zberemo 0.6% BDP,povprečje v EU je 2%, v UK pa celih 4%.
UK je ena zelo redkih EU držav, kjer mi na kapital (konkretno dividende) ne poberejo niti promila davka.

Ko sem kupoval delnice Royal Dutch Shell, sem imel na izbiro dve izdaji, ali v Amsterdamu ali v Londonu.
Jasno, da sem izbral London (first £5,000 of dividend income is untaxed, regardless of the taxpayer's other income; dividends above this amount are taxed at 7.5%, with higher rates for those with higher incomes.)
proti Amsterdamu (25%, vendar je potem vlada za 2017 tudi napovedala odpravo davka; nisem preverjal, ali so uresničili napoved).

Pri nas ti poberejo 25%.
Če si že plačal v tujini, ti poberejo še drugič, saj priznajo le 15% v tujini plačano stopnjo in te v vsakem primeru dodatno ožamejo za 10%.
Tako se mirno zgodi, da plačaš 25% v matični državi in še dodatnih 10% pri nas ne glede na sporazume o izogibanju dvojnega obdavčevanja.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2718376

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.308
Zadnja sprememba: Endimion 13.06.2018 14:41
Ne le da davka na dividende niso ukinili.

Z aprilom 2018 je allowance padel iz 5000 GBP na 2000 GBP

www.gov.uk/tax-on-dividends
anon-324385 sporočil: 71
Zadnja sprememba: anon-324385 13.06.2018 14:45
Glede dividend se strinjam, da je davek previsok. Pisal pa sem o davku na dobiček in davku na nepremičnine, kjer močno zaostajamo za državami EU. OECD nam na teh dveh davkih priporoča zvišanje, pri vseh ostalih pa zmanšanje davčne stopnje. Nekaj let nazaj sem imel tudi jaz dividende iz Nemčije in nisem plačal nič.

Strani: 1