Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Karl Erjavec vodstvu stranke ponudil odstop

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
[Glavni forum] Tema: Karl Erjavec vodstvu stranke ponudil odstop
[#2718124] 12.06.18 10:34 · odgovor na: (#2718079)
Odgovori   +    2
[rename]
> [vrac]
> > [rename]
> > Danes dobra analiza Jeretic in Luksic v VV Faktor.
> > Ampak nimam casa zdajle povzetkov pisati, poglej si....
>
> Sem pogledal v posnetku to oddajo. V bistvu potrjujeta moje štetje glasov poslancev, da nobena stran ne more sama sestaviti vlade. Očitno bodo vsi malo popustili in sestavili veliko koalicijo brez Levice in SNS-ja. Bomo videli kako bo. Morda je še majhna možnost, da se sestavi manjšinska koalicija pod Marjanom Šarcem brez formalnega vstopa Levice v vlado, ki bo pač podprla njegovo vlado za kakšno koncesijo, recimo odpoved nameri prodaje državnega premoženja, podpora države mladim pri pridobivanju stanovanj, odprava prekarnih zaposlitev in še kakšen socialni korektiv, ki ne bo uničil vzdržnosti javnih financ, do katere bi ob izvedbi programa Levice prišlo v dveh mesecih. Bomo videli.

Ključno je vprašanje, kaj bo storila NSI. Če se bodo priključili na Šarčev vlak, ki prehiteva Janšo po desni, potem Janša mandata ne bo sprejel. Tu se strinjam z Jeretičem, da je to Šarčevo prehitevanje celo dobro.
Sicer si ne predstavljam, kako se bodo dogovorili NSI in SD pri ključnih vprašanjih (NLB, financiranje zasebnega šolstva), prav tako je Šarec trdil, da je NLB treba prodati; po drugi strani pa je Cerar zavlačeval s prodajo in pošiljal Vraničarjevo po vroč kostanj v Bruselj.
Ključno pa je po mojem to, da ima NSI zagotovo Kučanov žegen.
Torej imamo LMŠ 13, SMC 10, SD 10, NSI 7 SAB 5 = 45. Rabijo še Desus = 50 in potem Levice ne potrebujejo, čeprav Židan navija za njih (?!!!).

Sicer je še en konflikt: Tonin-Erjavec, ki pa najbrž ne bo pomemben, ker je Erjavec že zgodovina in kot odstopljeni predsednik tudi ne bo mogel zahtevati zase ministrstva.
Kako si bo pa 6 strank razdelilo vse resorje, je pa druga pesem.
Cerar bo predsednik parlamenta in mu ne bo treba klicati Šarca "šef", kako se bo na to navadil zunanji minister Brglez pa bomo še videli :-)

In če Šarcu le ne uspe zvabiti NSI v koalicijo?
Bo to signal, da sta SMC in SAB pripravljena sprejeti Janševo ponudbo?
Programsko je med njimi zagotovo manj nasprotovanj, kot v Šarčevi koaliciji šestih.
V bistvu se mi zdi, da ni niti ene točke, kjer bi šlo za diametralno različna stališča.

Živi, bili pa videli ;-)
Mene zanima ali g. Šarec zna kakšen "svetovni" tuj jezik, recimo. Za takšne funkcije vsaj C2, bi moral biti pogoj. Lep dan.

P.S.: Kakšno funkcijo dobi Alan Ford?