Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Napovej bodočo koalicijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Odklop] Tema: Napovej bodočo koalicijo
[#2718100] 12.06.18 09:36 · odgovor na: anon-204390 (#2717985)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 12.06.2018 09:39
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
>
> > > > Se strinjava, preveč lepo nam gre. Globalizacija bo pokončala tako EU kot tudi Slovenijo.
> > >
> > > ... eh, če po pokončanju v EU in Sloveniji ne bo več najnovejših ajfonov in podobnega fensi sranja, potem jaz nimam nič proti, da nas bo globalizacija pokončala, ker energijo nam bodo Norvežani in Rusi ziher še naprej dobavljali, vse drugo pa tudi v EU znamo narediti sami ...
> > Blagor tebi, če imamo nafto in plin, drugega po tvojem niti ne rabimo, ker ajfounov imamo itak preveč.
>
> > > P.S.: na totem forumu sem prebral že marsikaj, še vedno pa ne razumem, kako lahko normalno odraslo bitje - ne leti na tebe - o evropskih državah in svetovnem gospodarstvu razmišlja kot fanatični navijač o "svojem" fuzbalskem klubu ...
> > A to kako smo morali navijati za bivšo Jugo si pa razumel ?
> ... čuj, sicer ne vem, kdo je tebe silil, ampak jaz sem takrat za Jugo navijal prostovoljno, kot danes prostovoljno navijam za Slovenijo ... no, če pa ti fuzbal primerjaš z gospodarstvom in uspehe/neuspehe gospodarstva države doživljaš enako čustveno, kot fanatični navijač doživlja uspehe/neuspehe svojega kluba, pa tudi tebi ni pomoči ...
S fuzbalom se nisem kaj dosti poistovečal, ne takrat ne danes. Za Jugo (pa ne mislim v fuzbalerskem smislu) pa je moral vsak ves-čas navijat po šolski dolžnosti (najbrž tudi službeni, ampak takrat še nisem hodil v službo).
... OK, sicer sem že navajen, da na totem forumu vedno izvem nekaj novega, ampak tole o navijanju po šolski in službeni dolžnosti za državo, v kateri živiš - noben te ni silil - po svoji volji, pa je res nekaj novega ...
> P.S.: ker vidim, da nisi razumel, z nafto in plinom se vozimo, grejemo in delamo elektriko, potem pa lahko delamo še vse drugo ... evo, tudi ajfone bi znala Nokia naredit, če bo res treba ...
Žal je za nafto in plin potrebno plačat (nista zastojn). Če hoče EU zaslužit za energente, pa mora izvažat blago, izdelke in storitve. Z ukinitvijo globalizacije pa EU ne bi imela komu izvažat svojih avtomobilov, elektroindustrije ipd., tako da bi bila proiizvodnja ajfounov v tem primeru drugotnega pomena, saj ne bi imeli ne za plin, ne za nafto.
... čuj, ker si omenil plačilo nafte in plina, sta Rusija in EU izrazito komplementarni gospodarstvi, ki se naravno dopolnjujeta in si za razliko od Amerike med sabo ne konkurirata, tako da noben ne rabi Trumpovih carin ...

P.S.: ko so pred dnevi Putina vprašali, kaj si misli o Trumpovem pozivu ostalim v G7, da Ruse spet sprejmejo nazaj, je Putin rekel, da bi jih seveda rad videl v Moskvi, da pa v G7 ne smejo pozabit, da ima nova gospodarska povezava Rusije, Kitajske, Indije in še nekaterih azijskih držav večjo kupno moč od G7, sploh ker lažje nekaj prodajaš (= proizvajaš) nekomu, ki tistega nima, kot pa nekomu, ki ima polno rit vsega ... aja, in da ne bo pomote, nisem jaz ukinjal globalizacije, ampak sta jo v boldanem tam zgoraj ukinjala vidva, ker če bo globalizacija pokončala EU, potem za EU globalizacije pač ne bo ... no, ampak kot je jani1974 zdaj lepo povedal, se je v Evropi trgovalo in je Evropa izvažala že v časih, ko se še niti ni vedelo, koliko kontinentov je na Zemlji, tako da bi tudi brez globalizacije z lahkoto preživeli oziroma bi ob manjših dobičkih za lastnike in večji zaposlenosti prebivalstva živeli še bolje ...