Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[rename]
Na tvoj dolg ekspoze,ti bom odgovoril samo z enim kontravprašanjem :-P

Predpostavimo, da na volitve ne gre nihče, razen en sam kandidat, ki odda pravilno izpolnjeno glasovnico.
Se strinjaš, da so v tem (seveda hipotetičnem) primeru, vsi ostali pripomogli k njegovi zmagi?

Sicer pa jaz trdim, da je 8= (2+2)x2 ... ker si pač spregledal bistven detajl :-P
Seveda - ce bi bil (teoreticno) samo en glasujoci, bi vsi dajali podporo razporeditvi, ki bi jo ta dolocil - in ker bi slo za en glas bi to bilo 100% za eno stranko - razen ce bi mu v tem nenavadnem slucaju dovolili, da izpolni malo vec glasovnic in po svoji pameti obtezi svojo voljo :-)

Kot pozneje trdis, nesodelujoci seveda legitimirajo "vse zmagovalce" - razporeditev parlamenta kot je. In to je nekaj cisto drugega kot otrocja trditev, da posredno podpirajo stranko z najvec glasovi.

Oklepaje pa sem seveda zanalasc izpustil... Vseeno pa bo vec kot polovica poslancev na vprasanje "koliko je dva plus dva krat dva?" Odgovorila "osem", in ne sest.

Se mi je pa zdaj porodilo zelo zanimivo vprasanje!

Predstavljajmo si mozen svet, kjer lahko sam izbiras sestavo parlamenta, vseeno pa moras izbirati zgolj med strankami, ki so kandidirale na teh volitvah - in zgolj med temi kandidati za poslance, ki so jih imele na listah, in tudi italijanskega in madzarskega kosobrina moras pustiti noter!

Kako bi razdelili stolcke?

Ker ko se tako vprasam... odgovor sploh ni enostaven. Marsikatera stranka s strasnimi ideali je polovico kandidatov nabrala med popolnimi analfabeti, ker pac razen frontmana nimajo nikogar...

Res bi me veselilo cimvec odgovorov na to vprasanje.