Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Napovej bodočo koalicijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-154083 sporočil: 6.570
[Odklop] Tema: Napovej bodočo koalicijo
[#2717406] 08.06.18 09:06 · odgovor na: Micare (#2717357)
Odgovori   +    0
[Micare]
Nujne ao ustavne spremembe. Volilnega sistema in vnesti določilo, da v primeru, da ne pride na volitve 66,66% volilcev vlogo vlade, za eno leto, prevzame Predsednik Republike. Ta je neposredno voljen in ima zaupanje volilcev. Uslužbenci ministrstev (več al manj maherji) pa itak ostajajo vedno isti. Ne bi blo nobene večje škode. Zaradi centralizirane moči pa bil bil predsednik s svojim kabinetom zelo učinkovit. Jaz bi hodil le še na predsedniške volitve, razen, če mi morebitni predsednik ne bi bil všeč.
Potem pridemo do tega, kar je rekel Trček - da mogoče rabimo enega razsvetljenega absolutista.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2717406

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[Odklop] Tema: Napovej bodočo koalicijo
[#2717601] 09.06.18 15:21 · odgovor na: anon-154083 (#2717406)
Odgovori   +    2
[jani1974]
> [Micare]
> Nujne ao ustavne spremembe. Volilnega sistema in vnesti določilo, da v primeru, da ne pride na volitve 66,66% volilcev vlogo vlade, za eno leto, prevzame Predsednik Republike. Ta je neposredno voljen in ima zaupanje volilcev. Uslužbenci ministrstev (več al manj maherji) pa itak ostajajo vedno isti. Ne bi blo nobene večje škode. Zaradi centralizirane moči pa bil bil predsednik s svojim kabinetom zelo učinkovit. Jaz bi hodil le še na predsedniške volitve, razen, če mi morebitni predsednik ne bi bil všeč.

Potem pridemo do tega, kar je rekel Trček - da mogoče rabimo enega razsvetljenega absolutista.
Pa saj ga imamo - Janez Janša.
Problem je samo v tem, da so se vsi razsvetljeni absolutisti do zdaj enforcali predvsem s pomočjo vojske in represalij. Janša pa, kljub temu da je vojak po miselnosti (k sreči) nima teh zmožnosti. Pad pozicija. In tudi to je najbrž dobro za kaj, vsaj dokler gospodarstvo dobro teče. In to lahko teže brez politikov, ali pa njim navkljub.

Strani: 1