Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XHKSV1 sporočil: 251
Mah sopranos ti mešaš en kup stvari.
1) Stalno omenjaš GB in hkrati namenoma zanemarjaš, da ima stranka še vsaj 10 drugih opcij. Očitno kreditna politika GB-ja, trenutna višina sredstev banke, portfelj naložb, ...

2) Primerjaš kreditne pogoje skozi čas, kot da se ti ne spreminjajo v skladu s cikli, likvidnostjo bank, ... zgolj tvoje bilance so le del tržne ponudbe.

Skratka, ne posplošuj toliko, svet je kompleksna zadeva.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2717206

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[XHKSV1]
Mah sopranos ti mešaš en kup stvari.
1) Stalno omenjaš GB in hkrati namenoma zanemarjaš, da ima stranka še vsaj 10 drugih opcij. Očitno kreditna politika GB-ja, trenutna višina sredstev banke, portfelj naložb, ...

2) Primerjaš kreditne pogoje skozi čas, kot da se ti ne spreminjajo v skladu s cikli, likvidnostjo bank, ... zgolj tvoje bilance so le del tržne ponudbe.

Skratka, ne posplošuj toliko, svet je kompleksna zadeva.
Svet je kompleksna zadeva. Večji kot si več imaš možnosti in izbire. Jaz nisem pisal za srednje velike in velike firme, ampak za male firme. Tem je v resnici najtežje dobiti kar koli. In tukaj se prav veliko ni spremenilo. Kdor to trdi zavaja.

Je pa res, da so že med zaposlenimi na sami banki razlike. In se eni bolj potrudijo za stranke, drugi manj. Ampak generalno gledano so male firme za banke nek nebodigatreba.

Seveda se potem išče in tudi najde druge rešitve.

Jaz sem zadevo komentiral glede na tiste citirane v članku. Naše največje firme se seveda lahko zmišljujejo. Gredo tudi ven iz Slovenije iskat kredit, če ni dober tukaj. Srednje velike firme imajo že malo manj opcij, ampak se da, samo malo več truda je treba vložiti. Male firme so najbolj boge. Ker že v osnovi bankam dol visi za njih, tako da se niti niso pripravljene resno pogovarjati. Ampak tako je to v poslu, če si majhen si pač jebena stranka in so tvoji pogoji za poslovanje bistveno drugačni kot pa pri velikih. Ampak kakšen tak manjši postane tudi večji in si zapomne kako so banke z njim delale ko je bil majhen. In je zato bolj previden in nezaupljiv. In jaz mu dam povsem prav. Ker takoj ko bo malo zaškripalo, in bo res rabil banko, mu bo ta odtegnila pomoč.

Strani: 1