Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Napovej bodočo koalicijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[Odklop] Tema: Napovej bodočo koalicijo
[#2716585] 05.06.18 13:50 · odgovor na: mimoidoci (#2716568)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: vrac 05.06.2018 13:59
[mimoidoci]
> [vrac]
> > Tekst se sploh ni nanašal nate, ampak na Šarca. On je imel šest popravcev na srednji lesarski. Kljub težjemu učenju bi se on (Šarec namreč) moral zavedati, da taka sestava vlade, kot jo navajaš ti, ne more biti stabilna. In če ne bo, je mogoče, da tudi njega več ne bo. Skratka Šarec bi tvegal.
> > Tvegal sem tudi jaz, ker sem zapis pisal v splošni/ brezosebni obliki. Evidentno so vsi opazili, da govorim o Šarcu. Razen tebe in one uboge Petunije. Ampak to je že darvinovski moment o miselno šibkejših, ki ga je pač potrebno vzeti v zakup.
>
> 1. A evidentno so vsi opazili, kaj si mislil? Ampak ker že tako odlično opazuješ in opaziš celo miselno šibkost svojih oponentov, mislim mene in Petunije, zakaj nisi opazil, da sem se v prejšnjem odgovoru šalil? Pomanjkanje smisla za humor, ki je pri tebi evidenten, bolj kaže na tvojo intelektualno podhranjenost kot najini odgovori na tvoje intelektualne izlive.
>
> 2. Šarec je šel na volitve, da bo premier. In to ne more biti v koaliciji z Janšo. In kaj s prevzemom vodenja Vlade tvega več kot v primeru, če se tej funkciji odreče? On je tvegal že s tem, ko je vstopil v politiko. Ali bo Vlada stabilna ali nestabilna bomo pa še videli.
>
> 3. To ali je imel ali ni imel 6 popravcev na lesarski je pa čisto nepomembno. On kandidira za predsednika Vlade, ne za službo prevzemalca lesa na žagi na Gomilskem, LOL. Če očitaš Šarcu pomanjkanje inteligence ti pa res ni pomoči.


Poglej vrač. To da inteligenca nima veze s tem, da človek težko obvlada učno snov, se verjetno strinjava. Lep primer je Šarec, ki se je težko prebijal skozi šole, pa je inteligenten in jaz, ki sem se z lahkoto učil, pa sem kljub temu intelektualno podhranjen (če te lahko citiram). Imam sicer nekatera znanja (vsaj eno fakulteto, en magisterij in eno knjižnico prebranih knjig več od Šarca), a kaj je to proti intelektu.
Ampak kje za vraga si potem v grand finalu našel trditev, da jaz Šarcu očitam pomanjkanje inteligence? Kako naj sodim o področju na katerem sem podhranjen? Moja prednost je edino, da ne morem inteligentno pogoreti, Šarec pa bo, če le sestavi "tvojo" vlado. Danes je namreč vsem intelektualcem težko, še posebej progresivnim.
Kako naj bi bil tak intelektualn presežek kot si ti, s končano fakulteto, magisterijem in prebrano knjižnico knjig več od Šarca mentalno podhranjen? Ni teorije, LOL

Te pa vseeno včasih malce muči osnovnošolska slovnica slovenskega jezika, kljub tvoji izjemni načitanosti:

najobj [#2716570] 12:40 · odgovor na: vrac (#2716546)
... evo, se opravičujem, ker se mešam ... čuj, jaz sicer nikoli nisem hodil na srednjo lesarsko, že v osnovni šoli pa sem vedel, da se druga oseba ednine uporablja takrat, ko se pogovarjaš z (eno) drugo osebo, ko pa se z (eno) drugo osebo pogovarjaš o (eni) tretji osebi (= Šarcu), pa se uporablja tretja oseba ednine, "Četudi si imel na srednji lesarski šest popravcev, moraš vedeti da:" pa je stavek, ki si ga zgoraj citiral in s katerim je mimoidoči nagovoril tebe ... alzo, povej to onemu mimoidočemu, ko bo prišel mimo in se bo spet delal pametnega, jaz mu namreč ne morem, ker me je zaradi podobnih neuspešnih poskusov dal na superignore ...
P.S.: tukaj sl.wikipedia.org/wik...8Dna_oseba lahko na hitro pogledaš detajle, da te mimoidoči ne bo spet "uhvatio na galamu" ...