Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tonin ponudil svoj odstop; Zidanšek odstopil

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Tonin ponudil svoj odstop
[#2716537] 05.06.18 11:19 · odgovor na: (#2716444)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Ok, ampak kar praviš, samo dokazuje točno to kar sem napisal, da so redke.

Redke so ker je malo žensk v politiki, zakaj jih je malo sem pa tu že večkrat pisala.

> Delo politika je stresno in prinaša enormne pritiske, potrebno je sprejemat polno gnilih kompromisov, zaradi česar se mora politik z enako agresijo lotevat svojih nasprotnikov kot tudi zaveznikov.

Stres, pritiski, kompromisi so vsakdanjik večine žensk, ki žonglirajo med kariero, družino, hobiji...

>Skratka, razen če nisi rojen sociopat, potem tak način življenja gotovo škodi zdravju.

Politika je obrt, ne diagnoza.

>Ženske, predvsem tiste, ki so lepšega videza so bolj dovzetne za zdrav način življenja.

Pa kje ti takšne buče pobiraš, človek. Jet-set, celebrity krogi so polni lepih žensk, pa je večina na takšnih ali drugačnih drogah, hiralnih dietah, ponočevanju, botoksu... skratka daleč od kakšnega zdravega življenskega sloga.
Ok , pa dejva drugače.. Statistike kažejo, da ženske v povprečju živijo bolj zdravo (manj tvegano) in tudi živijo dlje kot moški (delno sicer gensko pogojeno, delno pa zaradi prej omenjenega življenjskega sloga).
Potem jaz iz tega sklepam, da se v povprečju ženske bolj tveganim poklicem izogibajo in med te poklice vsekakor spada tudi politika.
Skupine, ki jih omenjaš (npr. zvezdnice, igralke ipd) pa ni povprečje, to je samo niša.