Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [shevchenko]
> > > > > FIN-311684
> >Ne gre le za učiteljske plače, gre za plače zaposlenih v javnem sektorju, ki že zdaj porabijo 11% BDP, naj ga porabijo tudi naprej in naj znotraj teh 11% BDP učiteljem plače podvojijo, potrojijo...Če 11% BDP štejemo kot nekakšen družbeni dogovor med javnim sektorjem in ostalimi (zaposleni v gospodarstvu, upokojenci, sociala...)...
>
> Že spet pišeš bedarije, ne da bi se poprej poozanimal o dejstvih. Damjan blog, podatki na osnovi OECD, z minimalnim naporom boš našel na omrežju, pravi, da je delež zaposlenih v JS 11,8% (Employment in Public Sector) delež BDP za JS pa je (General Governemnt Spending) pa je 47,7%. kar je nekje v okviru naše okolice (AT 51%, varčna Madžarska pod umnim vodstvom MEGA premiera Orbana 50,2%, Italija 50,2%, Nemčija 43,9%).
>
> Sicer sem pa že dvakrat zapisal, da lahko velik del JS pretvorimo v podjetja v javni alsti. Število zaposlenih v JS bomo drastično zreducirali in uspešno pozdravili tvojo manijo JS-izma, vprašanje pa je koliko bi prihranili, če bi hoteli obdržati ne tako slab nivo zdravstva in šolstva. lahko se pa obojemu tudi odrečemo, vendar jaz za posledice tega predloga ne odgovarjam. K sreči pa taki kot si ti, nimajo preveč uspeha med volivci. pa brez zamere!

Res je, lahko veliki del JS pretvorimo v podjetja v javni lasti, že dolgo pišem, da bi morali večino bolnišnic in šol v koncesijo dati ali prodati, tudi železnico bi lahko v koncesijo dali, avtoceste tudi, samo žal tega ne naredimo. Nasprotno od tebe menim, da bi koncesionarji izboljšali sedanji nivo zdravstva in šolstva, da ne govorimo o železniškem prometu, ki bi ga upravljali npr. Avstrijci ali UKCL-u, ki bi ga vodil in upravljal npr. dunajski klinični center.
Samo na nekaj, sicer najpomembnejše si pozabil, tudi državo lahko damo v koncesijo tujcem, recimo kar Republiki Avstriji. A smo se zato borili?

Po drugi strani pa te moram razočarati, iz mojih osebnih izkušenj privatni koncesionar ni nujno boljši od JZ, konkretno ZD. Ko so me "napol prisilno" prepisali k zasebni koncesionarki nisem opazil prav nobene razlike. V obe primerih ni bilo pravega reda glede naročanja ob uri, sama sprememba statusa pač ne spremeni načina poslovanja pri istih ljudeh. Odkar je, oziroma njen partner, pa bankrotirala in dela vse dtugo le v ambulanti je ni od Po-Če popoldne, pa itak iščem novo osebno zdravnico. Opažam pa, da je v zadnjih časih poslovanje javnih zdravstvenih ustanov veliko boljše, vsaj
glede naročanja ob uri. Tako pri zobozdravstvu, kot pri raznih specialnostih.

Še vedno pa nisi odgovoril, odkod ti podatek o 11% BDP porabljenega za JS?!