Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Tečnarjenje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Tečnarjenje
[#2714873] 30.05.18 00:47 · odgovor na: anon-411201 (#2714749)
Odgovori   +    0
[jaki79]
Rugelj je živel, tako da je bilo po njegovo ali je pa šel. Velikokrat je za svojo sredstvo izbral provokacijo, tega ni skrival. Peterson mi ne deluje takšen. On je bolj dialoški.
Rugelj je se je formiral in živel v družbi, v kateri dialoškost, odprtost javnih debat ni bila ravno spodbujana, kar na drugi strani luže je. To se nam pozna še danes. Je pa Rugelj na stara leta, ko se je scena sporostila, enako prekanjeno uporabljal medije in javno mnenje kot zdaj Peterson.
Logično, da je bil anonimen, takšna je narava psihoterapevtskega procesa. Poleg tega večina ljudi pač ni znana širši javnosti, kar pa ne pomeni, da se ti niso izpostavili v svoji sredini. Niso pa vsi neznani širši javnosti, kar nekaj se jih je javno izpostavilo: Jože Dežman, zakonca Perko, Branko Gradišnik, Sanja Rozman... Mazohistov? Resno?
Tam vmes mi je izpod prstov ušla beseda velik (precej velik anonimen krog podanikov, sledilcev, mazohistov, ozdravljencev ipd.). Po tistem, kar sem bral o njem in njegovih metodah, se mi res zdi, da je moralo biti nekaj mazohizma, čeprav razumem, da se iz hude odvisnosti najbrž ne izkoplješ brez izdatnih muk.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2714873

Strani: 1

anon-411201 sporočil: 127
[Odklop] Tema: Tečnarjenje
[#2714885] 30.05.18 07:39 · odgovor na: pobalin (#2714873)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Po tistem, kar sem bral o njem in njegovih metodah, se mi res zdi, da je moralo biti nekaj mazohizma, čeprav razumem, da se iz hude odvisnosti najbrž ne izkoplješ brez izdatnih muk.
Da, ampak mazohizem je, ko nekdo v trpljenju uživa, torej muke zaradi muk samih.

Strani: 1