Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[NemirniTujec]
Ne verjamem da je bil namen poskodba - namen je pokazat ostrino in avtoriteto, namerno poskodovanje zgolj navijaci liverpoola vidite. Branilci in napadalci se na vsaki tezki tekmi tak ruvajo - pob je mocno priletel na ramo, zal. Rokoborsko metanje je seveda grdo - ampak vseeno ne z mislijo "upam da mu izpahnem ramo". In zgleda da bo vse v redu in bo na svetovnem lahko igral. Svinjski prekrski so pomoje tisti, ko ves da si prepozen da bi zadel zogo in se fuknes z nogami naprej v zrak in kosis tam med gleznji in koleni, evo enega talentiranega pri takem pocetju :-): www.youtube.com/watc...2ZpIwQa7NE Taki fauli so vedno na meji zlomov, in postenih 95% igralcev sprosti noge ko nasadijo nasprotnika (in vseeno kasirajo rumeni/rdeci), kakih 5% neuravnovesenih pa s stegnjenimi koleni lomi kosti, vcasih zarad ciste zlobe, vcasih zaradi nekontroliranih custev... in se mi zdi prav da se to ostro sankcionira.

Glede milijard in dolgov itd - vidis v kako farso se sprevraca financial fair play, ko ima PSG Mbappeja "na posoji" in ga bo "sele poleti" kupil. Tezko recem, da so dolgovi Reala ali Man Utd nefer, drzavno lastnistvo in izdrkavanje naftnih diktatorjev v PSGju in Cityju pa je cool.

Nogomet top klubov v Evropi je ratal vecji show kot zaprte lige NBA in NFL in MLB. Klubi vedno vecji delez svojega budgeta dobijo z marketingom po celem svetu, ne v svoji lokalni blizini. Ker gre za razlicne drzave, bos tezko uvajal financno vzdrznost in delno socializacijo. Brez zelo malo verjetnega politicnega dogovora EU in UEFA, ki bi postavil resne uzde na celotno panogo, so parcialni ukrepi bolj farsa in skoda, kot pa hasek. In dokler bo tako, bo za vztrajanje med evropskih top 5 ali top 10 treba blizu 200 mio letno za sveze transferje in blizu 200 mio letnega budgeta za place. In vrh tega pametno delat.

Se vedno je veliko odvisno od znanja - Real ima isto ekipo ze tri leta; liverpool je Salaha podpisal za 45 mio + mislim da 90K (tedenske) place. No, Man Utd pa je za Pogbaja dal 95 mio in 200K place, hasek pa tamo negdje McTominay pa kaksna asistenca vsako tretjo tekmo :-))) Da sploh ne zacnem s placo Sancheza... ima glupih i posle rata.
... OK, za moj okus ga je malo predolgo držal vkleščenega in zgledalo je res svinjsko, ampak ker se tistega posnetka - jebem jim avtorske pravice - ne da več videt, drugega pa se mi ne da iskat, je brezveze razpravljat ...

P.S.: dolg sem omenil zaradi razlike v načinu igre zaradi širine igralskega kadra, pa ne mislim samo na Real, ampak na dogajanje (= ekscesno plačano sužnjelastništvo) v fuzbalu nasploh, pa totega www.sueddeutsche.de/...-1.3963496 sploh še nisem štel ...