Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
Zadnja sprememba: anon-204390 27.05.2018 16:42
[robi2107]
> [vickibedi]
> To je pa zelo enostavno za razložit. Nova mafija na oblasti (vsaj delno) spodseka stare strukture. V starih strukturah so največji lopovi in nesposobneži. Preden nova mafija vzpostavi nove strukture in preden le te postanejo enako kradljive in nesposobne kot so bile stare strukture, pa je najboljši čas da se jih zamenja z oblasti. Pri marmeladi noben ne sme biti predolgo, ker postane preveč pohlepen ali pa zakuha vojno, samo v tem je trik demokracije.

Mafija je mafija, vseen drek, ali je nova ali je stara, ali ima oblast klan X ali Y. Kajti za moj žep je popolnoma vseeno, komu moram plačevati "zavarovanje". Trik je v tem, da se mafije znebim in da mi ne bo treba več plačevati zavarovanja ne enemu, ne drugemu. Zato se ti zlepa ne bom pustil prepričati, da je rešitev problema zamenjava ene mafije z drugo. Tisto, kar ta država potrebuje, je Eliot Ness, ki bi z mafijo POČISTIL. Tameljito in neusmiljeno.
You talk too much man.. :)
Eliot Ness je sicer res zašil Al-Caponeja, ampak njegov cilj (uveljavljanje prohoibicije) je neslavno propadel. Mafijo v ZDA so (takšno kot jo poznamo iz filmov) so zatrli v poznih osemdesetih. Ključ do uspeha pa je bila korupcija v samih vrstah mafije. Agenti FBI so zjebali temelje mafije - zakon omerte - in zjebali so ga od znotraj. Skorumpirani mafijci pa so začeli izdajati svoje bivše tovariše kot po tekočem traku, mislim prepevali so kot ptički na vejah :)
Če zdaj tole metafiziko prevedem v jezik za praktično uporabo in vse skupaj združim z najnovejšimi spoznanji o metodologiji JJ ("Je pa jasno da mu [Janši, op.] je metodologija ista, saj izhaja iz istega sistema", če citiram tvoj post #2714121), pridem do zaključka da JJ s svojimi metodami, ki niso nič drugačne od metod njegovih nasprotnikov, pač ni rešitev ampak prej del problema. KER JE PROBLEM V METODAH IN MAFIJSKEM DELOVANJU. Kar pa že itak ves čas trdim. Postavlja se vprašanje, kdo bi lahko bil slovenski Eliot Ness. Da JJ to ni, sem, upam si trditi, dovolj logično izpeljal. Kdo torej? Ponuja se nam Dobovšek s svojo Dobro Državo, vendar se je že takoj izkazalo, da tudi njegova partija ni imuna na brezbarvne prisklednike tipa Ivanušič in podobni, če že Dobovšek ni zapacan s kakšnimi mutnimi posli (vsaj jaz ne vem zanje). Zato tudi DD ne verjamem.
Mafijo je vzpostavila komunistična partija, samo v tem je trik. Janša je bil sicer njen podmladek. On ni vedel, da je bil njegov oče nekoč domobranec. UDBA pa je to vedela in zato on takrat ni postal predsednik ZSMS, ampak Školč*. In potem je postal krusejder v nasprotni smeri. Je pa JJ bil v bistvu prvi norec, ki je pokazal da udbomafija sploh obstaja v tej naši lubi Sloveniji.., in je bil celo prvi ki je to preživel. Ostale so likvidirali. Kako mu je to uspelo nevem, se je pa na ta val preživetja zašlepal cel val potlačene opozicije in (celo sovražne argentinske - domobranske) emigracije in oni ga sedaj podpirajo.
Kako bomo dosegli narodno spravo ?

* Zamisli si sprevrženost tega sistem. Mslim našli so otroka sovražnika, ki je sprejel njihovo ideologijo. Pa so ga podobno kot otroke s Petrička zavrgli in poslali v bunker.
Takšen sistem mora propast, preprosto mora.
Zato bom le še enkrat ponovil tisto, kar sem tukaj že zapisal in to združil s tistim, kar je povedal tudi NemirniTujec v svojem postu #2713775: To, kar imamo, je usoda države z 2 milijonoma prebivalcev, kjer ima vsak svojega tasta, zeta, svaka...., in vsi poznajo vse, druži pa jih balkanska kultura. In ker vsi vse poznajo in so med seboj tako ali drugače prepleteni, je toliko večja verjetnost, da ima vsak kakšnega svojega prijatelja, sorodnika ali magari partijskega tovariša na določenem položaju, s katerega mu lahko zrihta kakšno ugodnost, do katere drugi ne morejo kar tako priti. In tako recimo nekomu, ki ima teto zobozdravnico, ne bo treba čakati 100 let, da bo prišel na vrsto, ampak se bo gladko sprehodil skozi vrata ordinacije in se usedel na zobarski stol. Ali pa bo recimo policaj zamižal na obe očesi in se še obrnil stran, če bo se bo mimo pripeljal njegov krepko nadelani prijatelj. Ali pa bo recimo pomemben član kreditnega odbora na banki svojemu partijskemu tovarišu odobril kredit po 0% obrestni meri brez vsakršnih zavarovanj. Ali pa se bo recimo predsednik NS neke firme svojega pajdaša v zbiranju stolčkov imenoval za predsednika uprave te iste firme zato, ker je slednji kot predsednik NS neke druge firme onega prvega imenoval za predsednika uprave te druge firme. Pa to, da se za nekatere v tej državi vedno najde lepa službica, ker je član tega ali onega omrežja... Primerov večje in manjše korupcije se v tej državi najde kolikor hočeš. Seveda zaradi majhnosti te države na kurupcijo ni imuna niti nobena od strank, saj le-te sestavljajo ljudje, ki so vpeti v takšna ali drugačna razmerja, znanstva in omrežja. S tega vidika je torej popolnoma vseeno, katera stranka bo na oblasti, ker med nimi ni velikh razlik, kar se tega tiče. Če k temu dodamo še migracijo kadra iz ene v drugo stranko, ko je recimo Janez danes pri zares, še do včeraj pa je bil pri zahec, ali pa je bil pri katolikih pa je danes pri "slovenskih demokratih", se menjava strank na oblasti izkaže za še bolj brezpredmetno, saj na oblasti ponovno gledamo iste frise, le da si ti zdaj drugače pravijo. Zato bom še vedno trdil, da strankarski sistem pri nas ne deluje in da je z vidika korupcije popolnoma vseeno, katera stranka je na oblasti, saj je korupcija pri nas, kot sem pokazal, posledica objektivnih danosti (velikost oz. majhnost države ob hkratni prevladi balkanske kulture) in se je zato zlepa ne bomo znebili.
NemirniTujec with all do respect filozofira iz Velike Britanije. I tata bi sine.
Sicer pa tudi v VB ni vse zlato kar se sveti.
Razlog več, zakaj od rotacije strank na oblasti po mojem mnenju (ki se sicer razlikuje od mnenja večine tu prisotnih forumašev) ni nobene koristi pa je, da tudi glede ekonomske politike med njimi ni bistvene razlike, saj so do sedaj vsi samo povečevali obstoječe in si izmišljali nove davke, neoklasiki pa so za njih biblija. Za povrhu pa smo s tem, ko smo vstopili v EMU, monetarno politiko prepustili ECB, možnosti vplivanja na ekonomijo preko fiskalne politike pa so prav tako zanemarljive glede na to, da imamo v ustavo zapisano zlato finančno pravilo, ki zapoveduje uravnoteženi proračun. Ali potem sploh še lahko govorimo o ekonomski politiki, če imamo pri dveh glavnih sestavinah le-te tako rekoč zvezane roke? Kar se tega tiče torej nobena od strank nima kaj dosti maneverskega prostora, saj so osnovne smernice bolj ali manj vnaprej definirane in je torej tudi bolj ali manj vseeno, katera je na oblasti.

Tako, navedel sem dva glavna razloga, zakaj se meni zdijo tele volitve in strankarski sistem pri nas brez veze. Ni pa brez veze razmišljanje, kako odpraviti problem korupcije, ki državi oz. navadnim državljanom povzroča milijardno škodo in smo zaradi nje na slabšem vsi, razen takšnih in drugačnih svinj, ki se drenjajo okoli korita in imajo od nje korist. Glede na to, da na domačega odrešenika ne moremo upati, bi lahko domače koruptivne klike učinkovito zatrli samo tako, da bi upravljanje te države prepustili tujcem, in to čisto v vsem. Torej popolna aneksija s strani druge, večje države, kjer se ne poznajo med seboj vsi, tako kot je to pri nas. Žal pa obstaja precejšnja verjetnost, da bi potem gledali korupcijo, ki bi se jo šli tujci. Korupcija je namreč postala globalni problem, ker so si svakojake "elite" oz. klike nagrabile dovolj denarja in moči, da lahko kupijo karkoli in kogarkoli in si med seboj delajo usluge. Če pogledamo čez lužo, kako se pri koritu ves čas drenjajo ene in iste svinje, je vse jasno. Danes pri Goldman Sachsu, jutri v Treasury Dept. in potem nazaj, vmes pa še malo v kakšno naftarsko firmo, veselo si delijo milijonske bonuse medtem ko raja plačuje njihove zavožene posle.... Dobičke posameznikom, izgube davkoplačevalcem. Podobne zgodbe gledamo bolj ali manj povsod. Žal.

Tako obstaja pravzaprav samo en pravi razlog, zakaj bi posameznik volil eno ali drugo stanko, to pa so ideološke teme. In ker je temu tako, pred temi volitvami ne poslušamo o ekonomskih vprašanjih oz. nam vse stranke sadijo rožice v stilu nizki davki in brezplačno šolstvo, zdravstvo in sociala za vse in blablabla, skratka popolnoma nasprotujoče si stvari, sicer pa znova lahko poslušamo o partizanih in nemcih. To pa so bolj ali manj trivialne stvari in se mi za njih prav j**e, dokler se me pusti pri miru z mojim načinom življenja in se mi ne vsiljuje nekega drugega. Zaradi mene je popolnoma vseeno, kdo hodi k maši in kdo na proslave. Naj vsak dela kar hoče, dokler s tem ne omejuje pravic nekoga drugega. Žal ta načela lobotomizirancu, ki se oglaša tule tik nad mojim zapisom, ne bodo nikoli razumljiva. Če ne bo po njegovem, bo pač zmerjal in pljuval. Me bo na koncu še prepričal, da naj grem na volitve, na ne bi slučajno moral na oblasti 4 leta gledati osebkov njegovega kova.
Demokracija je (žal) edino orodje, ki ga imamo. Razen diktatorjev in vojne.
www.youtube.com/watc...0Xiiljz3Sg