Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[vickibedi]
Janša je pač boljši samo zato, ker ni (več) del te mafije. Je pa jasno da mu je metodologija ista, saj izhaja iz istega sistema.
Lepo, da si to povedal. Zdaj mi pa še eno stvar razloži: če gre recimo en mafijec, ki je bil še do nedavnega član mafijskega klana X, na svoje in ustanovi svojo mafijsko družino Y, ali je zato res kaj boljši? Samo zato, ker ni več pri X-arjih? Ali sem jaz kaj na boljšem, če moram npr. zdaj plačevati osiguranje klanu Y namesto klanu X? Priznam, da ne razumem te logike.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2714126

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[robi2107]
> [vickibedi]
> Janša je pač boljši samo zato, ker ni (več) del te mafije. Je pa jasno da mu je metodologija ista, saj izhaja iz istega sistema.

Lepo, da si to povedal. Zdaj mi pa še eno stvar razloži: če gre recimo en mafijec, ki je bil še do nedavnega član mafijskega klana X, na svoje in ustanovi svojo mafijsko družino Y, ali je zato res kaj boljši? Samo zato, ker ni več pri X-arjih? Ali sem jaz kaj na boljšem, če moram npr. zdaj plačevati osiguranje klanu Y namesto klanu X? Priznam, da ne razumem te logike.
To je pa zelo enostavno za razložit. Nova mafija na oblasti (vsaj delno) spodseka stare strukture. V starih strukturah so največji lopovi in nesposobneži. Preden nova mafija vzpostavi nove strukture in preden le te postanejo enako kradljive in nesposobne kot so bile stare strukture, pa je najboljši čas da se jih zamenja z oblasti. Pri marmeladi noben ne sme biti predolgo, ker postane preveč pohlepen ali pa zakuha vojno, samo v tem je trik demokracije.

Strani: 1