Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

berneticd sporočil: 603
[najobj]
> [berneticd]
> > [najobj]
> > > [katarinaulcnik]
> > > Mimoidoči, glej, lahko se mi tukaj prepucavamo do onemoglosti. In nekaj zadnjih člankov Financ na temo chf sem nameno ignorirala (s komentarji).
> > > Dejstvo je, da zadeva ni enostavna. Niti za stroko. kako potem pričakovati od navadnega potrošnika, da bo razumel kompleksnost produkta.
> > >
> > > Skrb zbujajoče je dejstvo, da tiste banke, ki so te kredite podeljevale (ponovno poudarjam, da jih niso vse banke in hranilnice, ki poslujejo v Sloveniji), vedele, v kaj se spuščajo. Nimaš pojma, kaj vse znajo povedati na sodišču priče, ki jih vabi banka. Referenti NISO imeli pojma, kaj ponujajo. Ampak uprave bank SO.
> > > Glej koliko strokovnjakov se s tem ukvarja, pa si niso edini. Ne moremo in ne smemo pričakovati, da bo potrošnik nosil vsa tveganja, ker se s tem zakoljemo. Tudi Zveza potrošnikov kot potrošniška organizacija, ne kot desno ali levo krilo Združenja Frank, ampak kot neodvisna organizacija, je istega mnenja.
> > > Odmislimo zdaj chf. Poskušajmo videt zadevo širše. Ali misliš, da bi ZBS tako vztrajno in z vsemi možnimi sredstvi toliko energije usmerilo v diskreditiranje kreditojenalcev v chf, če ni bi bilo zadaj toliko umazanije? Ali misliš, da bi ZBS s tako ihto poskušalo vplivati na sodnike (pri čemer ne gre prezreti, da so VSI sodni postopki še odprti), s tem, da je prek Ministrstva za pravosodje hotelo na civilnopravno sodniško šolo uvrstiti predavatelja, ki je spisal pravno mnenje po naročilu bank? A je to korektno? Lahko bi šlo za kakršno koli zadevo, magari za čebele, če hočeš: ne more si ministrstvo za pravosodje dovoliti, da v odprtih postopkih sodnike uči samo, kar trdi ena stran, zavestno pa spregleda drugo 8za katereo stojijo tudi ustavni pravniki). A res ne dojamete, ljudje, da tu ne gre za to, ali s)m)o chf kreditojemalci glupi ali ne? Zgodba je mnogo širša in to bi vas, dragi moji, moralo skrbeti.
> > > Mi bomo po sodni poti tako ali tako nadaljevali. Pa tudi sodba Vrhovnega sodišča bi vam morala dat mislit. Preberite si jo, prosim. Ker Finance je niso, zagotovo. Finance samo kopirajo in lepijo sporočila za javnost, objavljena na spletni strani Združenja bank Slovenije.

> > ... čuj, dejstvo je, da se noben normalen ne ukvarja z zadevami, ki jih ne razume, kaj šele da bi na to vezal svojo eksistenco ... no, se pa strinjam s tabo, da se je s frankarji brezveze prepucavat o zadevah, ki jih ne razumejo niti se o njih nočejo podučiti...

> Zdaj se pa odloči: ali nisi normalen, ali pa se ukvarjaš z zadevami ki jih ne razumeš! Zapomni si, danes smo frankarji, nekega dne boš mogoče ti ali tvoji bližnji v podobni situaciji!

... čuj, glede na dejstvo, da ne razumeš, kaj sem zgoraj v boldanem tekstu komentiral, se sploh ne čudim, da ne razumeš kompleksnosti produkta, ki so ga banke prodajale pod imenom krediti z valutno klavzulo v CHF ... no, če pa je to normalno ali ne, pa se odloči sam, da jaz ne bi bil žaljiv ...

P.S.: jaz se nikoli nisem in se ne bom ukvarjal z zadevami, ki jih ne razumem, kar pa ne pomeni, da jih ne bi probal razumeti, če bi se z njimi hotel ukvarjati ... no, kaj pa bodo naredili moji bližnji, pa ne morem reči, ker je pri nas vsak svojega telesa gospodar ...
te bom kar citiral, ker drugače ne gre: Dejstvo je, da zadeva ni enostavna. Niti za stroko. kako potem pričakovati od navadnega potrošnika, da bo razumel kompleksnost produkta.

Zadeva je zelo enostavna! Namreč pri tej problematiki smo se vsi veliko naučili in sicer zato, ker nam enostavne stvari, niso bile razložene, za katere so bančniki vedeli! Ne verjameš? Dej mi mail, pa ti bom poslal gradivo, na katerih je lepo razloženo, kaka tveganja so nam naložili in jih preložili na naša ramena eno navadno izjavo.
Slepo zaupanje banki se je izkazalo v tej državi za veliko napako. V ostalih državah so taiste banke to rešile z kreditojemalci.

pazljivo preberi tole
publications.europa....anguage-sl

direktiva je iz leta 1993 in jo je SLO v celoti potrdila in sprejela!
Ni moje delo, da se ukvarjam z zakonodajo, zakonodaja je zato, da mene ščiti. Jaz nisem pravnik in opravljam službo za katero sem plačan pošteno! Razumeš končno smisel problema?? Na jetra mi gredo izjave, da se je treba prej pozanimat. A naj zdaj za vsak kos kruha ki ga kupim naredim expertizo produkta? Kemično analizo? Ne, grem v trgovino in kupim, ker me ZAKONODAJA IN PRAVNI RED ščiti, zato pa plačujemo davke!
In ko grem na banko po kredit, mi MORA banka jasno in nedvoumno povedat, da če vzamem v CHF se lahko zgodi, da bo obrok iz 300 EUR narasel na 500 EUR mesečno! In da mi glavnica naraste toliko, da bom po 15-ih letih dolžan več kot sem si sposodil! To je dolžnost banke, ne mene! In v EU zakonodaji to jasno piše! Mene ne briga ali je za to dolžna BS ali referent na banki! Jaz opravljam svojo službo tako, da se kupci mojih storitev ne vtikajo v pravne podlage, ker vedo da jih spoštujem!

Get the point??

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2712929

Strani: 1

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 21.05.2018 10:27
[berneticd]
> [najobj]
> > [berneticd]
> > > [najobj]
> > > > [katarinaulcnik]
> > > > Mimoidoči, glej, lahko se mi tukaj prepucavamo do onemoglosti. In nekaj zadnjih člankov Financ na temo chf sem nameno ignorirala (s komentarji).
> > > > Dejstvo je, da zadeva ni enostavna. Niti za stroko. kako potem pričakovati od navadnega potrošnika, da bo razumel kompleksnost produkta.
> > > >
> > > > Skrb zbujajoče je dejstvo, da tiste banke, ki so te kredite podeljevale (ponovno poudarjam, da jih niso vse banke in hranilnice, ki poslujejo v Sloveniji), vedele, v kaj se spuščajo. Nimaš pojma, kaj vse znajo povedati na sodišču priče, ki jih vabi banka. Referenti NISO imeli pojma, kaj ponujajo. Ampak uprave bank SO.
> > > > Glej koliko strokovnjakov se s tem ukvarja, pa si niso edini. Ne moremo in ne smemo pričakovati, da bo potrošnik nosil vsa tveganja, ker se s tem zakoljemo. Tudi Zveza potrošnikov kot potrošniška organizacija, ne kot desno ali levo krilo Združenja Frank, ampak kot neodvisna organizacija, je istega mnenja.
> > > > Odmislimo zdaj chf. Poskušajmo videt zadevo širše. Ali misliš, da bi ZBS tako vztrajno in z vsemi možnimi sredstvi toliko energije usmerilo v diskreditiranje kreditojenalcev v chf, če ni bi bilo zadaj toliko umazanije? Ali misliš, da bi ZBS s tako ihto poskušalo vplivati na sodnike (pri čemer ne gre prezreti, da so VSI sodni postopki še odprti), s tem, da je prek Ministrstva za pravosodje hotelo na civilnopravno sodniško šolo uvrstiti predavatelja, ki je spisal pravno mnenje po naročilu bank? A je to korektno? Lahko bi šlo za kakršno koli zadevo, magari za čebele, če hočeš: ne more si ministrstvo za pravosodje dovoliti, da v odprtih postopkih sodnike uči samo, kar trdi ena stran, zavestno pa spregleda drugo 8za katereo stojijo tudi ustavni pravniki). A res ne dojamete, ljudje, da tu ne gre za to, ali s)m)o chf kreditojemalci glupi ali ne? Zgodba je mnogo širša in to bi vas, dragi moji, moralo skrbeti.
> > > > Mi bomo po sodni poti tako ali tako nadaljevali. Pa tudi sodba Vrhovnega sodišča bi vam morala dat mislit. Preberite si jo, prosim. Ker Finance je niso, zagotovo. Finance samo kopirajo in lepijo sporočila za javnost, objavljena na spletni strani Združenja bank Slovenije.
>
> > > ... čuj, dejstvo je, da se noben normalen ne ukvarja z zadevami, ki jih ne razume, kaj šele da bi na to vezal svojo eksistenco ... no, se pa strinjam s tabo, da se je s frankarji brezveze prepucavat o zadevah, ki jih ne razumejo niti se o njih nočejo podučiti...
>
> > Zdaj se pa odloči: ali nisi normalen, ali pa se ukvarjaš z zadevami ki jih ne razumeš! Zapomni si, danes smo frankarji, nekega dne boš mogoče ti ali tvoji bližnji v podobni situaciji!
> ... čuj, glede na dejstvo, da ne razumeš, kaj sem zgoraj v boldanem tekstu komentiral, se sploh ne čudim, da ne razumeš kompleksnosti produkta, ki so ga banke prodajale pod imenom krediti z valutno klavzulo v CHF ... no, če pa je to normalno ali ne, pa se odloči sam, da jaz ne bi bil žaljiv ...
>
> P.S.: jaz se nikoli nisem in se ne bom ukvarjal z zadevami, ki jih ne razumem, kar pa ne pomeni, da jih ne bi probal razumeti, če bi se z njimi hotel ukvarjati ... no, kaj pa bodo naredili moji bližnji, pa ne morem reči, ker je pri nas vsak svojega telesa gospodar ...
te bom kar citiral, ker drugače ne gre: Dejstvo je, da zadeva ni enostavna. Niti za stroko. kako potem pričakovati od navadnega potrošnika, da bo razumel kompleksnost produkta.

Zadeva je zelo enostavna! Namreč pri tej problematiki smo se vsi veliko naučili in sicer zato, ker nam enostavne stvari, niso bile razložene, za katere so bančniki vedeli! Ne verjameš? Dej mi mail, pa ti bom poslal gradivo, na katerih je lepo razloženo, kaka tveganja so nam naložili in jih preložili na naša ramena eno navadno izjavo.
Slepo zaupanje banki se je izkazalo v tej državi za veliko napako. V ostalih državah so taiste banke to rešile z kreditojemalci.

pazljivo preberi tole
publications.europa....anguage-sl

direktiva je iz leta 1993 in jo je SLO v celoti potrdila in sprejela!
Ni moje delo, da se ukvarjam z zakonodajo, zakonodaja je zato, da mene ščiti. Jaz nisem pravnik in opravljam službo za katero sem plačan pošteno! Razumeš končno smisel problema?? Na jetra mi gredo izjave, da se je treba prej pozanimat. A naj zdaj za vsak kos kruha ki ga kupim naredim expertizo produkta? Kemično analizo? Ne, grem v trgovino in kupim, ker me ZAKONODAJA IN PRAVNI RED ščiti, zato pa plačujemo davke!
In ko grem na banko po kredit, mi MORA banka jasno in nedvoumno povedat, da če vzamem v CHF se lahko zgodi, da bo obrok iz 300 EUR narasel na 500 EUR mesečno! In da mi glavnica naraste toliko, da bom po 15-ih letih dolžan več kot sem si sposodil! To je dolžnost banke, ne mene! In v EU zakonodaji to jasno piše! Mene ne briga ali je za to dolžna BS ali referent na banki! Jaz opravljam svojo službo tako, da se kupci mojih storitev ne vtikajo v pravne podlage, ker vedo da jih spoštujem!

Get the point??
... alzo, noh ajn mal ... čuj, nauči se brat, ker se to ti z ono vašo frankarsko Katarino Ulčnik zmeni, ne pa z mano, ker je ona zgoraj napisala "Dejstvo je, da zadeva ni enostavna. Niti za stroko. kako potem pričakovati od navadnega potrošnika, da bo razumel kompleksnost produkta." in sem jaz njene besede samo boldal, preveč zahtevna ali enostavna vsebina pa me sploh ne zanima ... khmm, get končno the point ? ...

Strani: 1