Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Juncker: Marx ni odgovoren za zločine komunizma

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[pobalin]
Kot naročeno ima New Yorker svež članek na temo kapitalizma in fašizma.

> Is Capitalism a Threat to Democracy?
> www.newyorker.com/ma...democracy?

* Velika preobrazba, Karl Polanyi; predgovor Joseph E. Stiglitz; uvod Fred Block; prevedla Zdenka Erbežnik, 440 strani, izdala založba /*cf. 2008; na voljo v bolje založenih javnih knjižnicah v vaši bližini:
plus.si.cobiss.net/o.../242347008
Ne vem zakaj, Polanyija sem se izogibal in mi je nekako izpadel iz druščine ekonomskih sociologov kot so Weber, Durkheim, Marx, Pareto, Parsons, Schumpeter, Simmel, Veblen...Zdi se mi, da v Veliki preobrazbi pojasnjuje Hitlerja s pomočjo Ricarda, glede na dogajanja na Bližnjem vzhodu in okupatorsko-ekonomske težnje ZDA bi po enaki analogiji lahko povezali Busha, Obamo in Trumpa z Ricardom...Sicer, knjige nisem bral, verjetno sem jo v nekakšni knjigarni le prelistal, zdi se pa, da bi bila koristno branje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2711187

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[FIN-311684]
Ne vem zakaj, Polanyija sem se izogibal in mi je nekako izpadel iz druščine ekonomskih sociologov kot so Weber, Durkheim, Marx, Pareto, Parsons, Schumpeter, Simmel, Veblen...
Vprašanje: zakaj Veblena do zdaj še nihče ni prevedel v slovenščino, Srbi so pa Teoriju dokoličarske klase dobili že leta 1966? Sicer so pa tudi Polanyija izdali šele pred 10 leti. Važno, da slovenski davkoplačevalci napraskamo denar za akademske raziskovalce komparativnega simbolizma in kulturološke fenomenologije burekovega tujstva proti domačnosti kranjske klobase v luči preobrazbe znanstvenih prašičerejcev v patriotske politike. :-)

Strani: 1