Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Juncker: Marx ni odgovoren za zločine komunizma

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Juncker: Marx ni odgovoren za zločine komunizma
[#2710438] 06.05.18 09:04 · odgovor na: (#2710435)
Odgovori   +    2
[rename]
Vem, to je malo komentatorske svobode ;-)
Tri debele knjige Marxovega Kapitala s trdim ovitkom in v srbohrvaškem prevodu sem že pred 40. leti pospravil v arhiv. Res pa je, da brati Kapital in druga filozofsko – ekonomska Marxova razmišljanja npr. Nemško ideologijo, brez poznavanja vsaj osnov Hegla, Kanta, Smitha, Ricarda...je nekoristno in pravzaprav škodljivo početje. Za razumevanje brezrazredne družbe bi morali prebrati vsaj še Thomasa Mora, Roberta Owna, Fourierja, Saint Simona...Sicer, jih ni treba napadati zaradi njihovih misli podobno kot ne napadati Pikettyja, ki v svojem »Kapital v 21. stoletju« malo simpatizira (potem pa zavrže) idejo, da bi davek na kapital moral biti sploh edini davek, podobno kot davek na dediščino, ki naj bi bila obdavčena 100% ali sploh ne bi bila obdavčena...Sicer, je tako in tako vseeno kaj Piketty piše bolj proti koncu svoje 750 strani debele knjige, saj se večina pretolkla do 150 strani...Preveč kapitala zaduši kapital, piše Piketty...V kateri knjigi me je povprašal bralec njegove knjige. V tisti, ki si jo prebral. V moji knjigi tega ni bilo, me je prepričeval. Prav pa naj mu bo, tudi Junckerju naj bo.