Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2710070] 02.05.18 22:30 · odgovor na: (#2710030)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
Nihče ne oporeka raziskavam bioloških razlik, če jih izvajajo kredibilni znanstveniki (biologi, nevrologi...) z dobrimi nameni.
Edini pravi motiv za edine prave znanstvene raziskave je odkrivanje novega, neznanega in preverjanje hipotez, domnev. Kdor poskuša znanost/raziskave spraviti pod jarem dobrih/slabih namenov, to počne zaradi absolutno neznanstvenih interesov religije, ideologije, politike, kapitala. V teh primerih gre praviloma za izraz sebičnosti, zaplankanosti ipd., četudi se to prikriva s kakšnimi kakor plemenitimi interesi (domoljubje, progresivnost, ohranjanje svetlih vrednost in tradicij...).
Nekaj povsem drugega pa je preizpraševanje bioloških razlik s strani populistov s politično agendo kakršen je Peterson, katerih osnovni namen je ohranjanje krivične hiearhije in statusa quo ter širjenje sovraštva do žensk.
Kaj je osnovni namen, ne morem vedeti, lahko pa domnevam, da je njegov populizem in strokovne zablode možno prepričljivo demistificirati s spretno narejenim dokumentarcem, kot je to storil Harald Eia. Sem se pa v mladosti in literaturi seznanil, s kakšno silovitostjo in brezobzirnostjo zna po skeptikih (kaj šele nasprotnikih) udariti kolektivno vodstvo pralnice možganov.
Kar se potem lahko izteče v incidente ala Toronto, ko je Alek Minassian s kombijem zaplužil po pločniku in ubil 10 ljudi, njegova tarča pa so bile specifično ženske, ker so mu internetne skupnosti ala RedPill, ki slavijo Petersona in podobne like, povedale, da so ženske krive za njegovo osebno mizerijo.
Se pravi, da bi bilo treba prepovedati npr. izvajanje Wagnerja, ker je bil všeč Hitlerju?
" His theories have been catalogued as "neurosexism".[33]... Vir: Wikipedija
Ti in Abohte sta res pravi par. Prej bi si dala zlomiti roko, kot bi navedla linke na svoje vire. :-)

Citirani zapis o bratrancu slavnega Borata sem prebral že po ogledu norveškega dokumentarca, ker se mi je je zdel malo sumljiv. Tisti eksperiment z novorojenčki me ni ravno prepričal, saj so novorojenčki skoraj slepi. Zdaj sem se zaradi tebe bolj posvetil virom v poglavju "kritika" in ugotovil, da je med kritiki samo ena oseba moškega spola in še ta je omenjena brez konkretne navedbe vira. Ker se nočem opredeljevati, kaj to pomeni, bom svoje občutke ponazoril s tem citatom:
The usual assumption is that since males have more prenatal T, and T is the male hormone, of course it must explain the hallmarks of maleness in the mind.
This view sucks up a lot of oxygen, and it takes painstaking effort to refute it. I tried to in a Slate series on psychological sex differences that sent me deep into the weeds for months. (Every writer I know who's taken on this literature shudders a little at the memory.)
www.slate.com/articl...tal_t.html
Ker v tej dirki nimam nobene stave, se bom lepo usedel v travo in počakal, da znanost počasi in zanesljivo odplakne ideologijo, agitacijo in aktivizem. Dotlej bom brez težav živel z gensko ali kulturno pogojenimi razlikami med ljudmi vključno z ljudsko "modrostjo", da se nasprotja privlačijo. :-)
Poleg tega v Skandinaviji, kljub temu, da so na tem področju najbolj napredni, še vedno niso v celoti izkoreninili patriarhalno šovinističnih družbenih vzorcev
Tudi tole me spominja na nek star vic in skeč Nadrealistov, ki ga lahko parafraziram takole: vsi so šovinisti, samo pri nas ne, v državi... mestu... ulici... bloku... nadstropju...
> Posilstvo in spolni odnos, ki je eni strani neugoden, a se ta stran neugodju ne zmore upreti, nista eno in isto.

Tega nihče nikoli ni trdil. Je pa oboje obsojanja vredno kriminalno dejanje,
Ni. Posilstvo je kriminalno dejanje, zločin, preganja se po uradni dolžnosti. Spolni odnos, ki eni strani postane neugoden, ni pa dosežen nasilno ali prisilno, pa ni kriminal, zločin. Je zasebni porblem para, njune omike, komunikacije, (ne)odločnosti, (ne)gotovosti itn.
ki ga je treba izkoreniniti oziroma minimalizirati in zato je potrebno najprej poznati vzrok, ki je pri obeh dejanjih isti in to je "male entitlement".
Izkoreniniti? Tako kot je človeštvu uspelo izkoreniniti krajo, rop, goljufijo, korupcijo, pretep, uboje? Minimalizirati? Ja, seveda. Za popotnico še en citat, ki po mojem lepo odpira možnost za razumen pogovor o koreninah nerazumevanja med spoloma:
Cameron adds that a lot of the debate around differing communication skills seems rooted in a rise in conflict between the sexes. "My parents never had an argument about whose career came first or who should do the washing up, but now everything is up for grabs." Without clearly differentiated roles, men and women are competing over the same things: job status, time with the children, who's going to do the housework – which makes harmonious communication difficult, so people look around for explanations.
www.theguardian.com/...tereotypes
Človek ne živi samo v naravi ampak tudi v družbi, ki diktira standarde primernega obnašanja, da se odgovornost nalaga samo eni strani je garant za slabe odnose.
Tole si mi snela z jezika. Samo moški smo krivi, ker ženskam odrekamo prostor pod soncem, ker ne znamo komunicirati z vami, ker nočemo razbirati vaših neverbalnih signalov. Ker ženske pa to počnete brez napak. Razen tiste anonimne bejbe, ki je očitno čisto narobe razbrala Ansarijeve (ne)verbalne signale in njegove namene. Ali pa ni znala razbrati svojih lastnih signalov o tem, kaj si želi, kaj hoče in na kaj je pripravljena. Zato je vsega kriv Ansari.
Ne samo to, branje telesne govorice ter sposobnost verbalnega in neverbalnega komuniciranja spadajo v temeljni opis znanj in spretnosti Ansarijevega poklica, tip je celo napisal knjigo o zmenkovanju, iz česar je logično sklepati, da je točno vedel, da Grace ni za stvar ampak mu je bilo pač vseeno, cilj vse te javne razprave je v tem, da mu naslednjič ne bo, tako kot tudi vsem drugim.
OK, tip je tudi izdal CD "Intimate Moments for a Sensual Evening [Explicit]" s sliko, ki ni ravno blagodejno pomirjujoča. :-)
www.amazon.com/Intim...00336ZCPG/
Sicer pa, če je Ansari že po profesiji mojster komuniciranja, če je (bil) tak ljubljenec ženskega občinstva, če je pokazal toliko zmenkarske spretnosti in senzibilnosti itn., zakaj potem ropotaš izključno po notah nekega senzacionalističnega portala za "najstnice-onkraj-20-let"? Zakaj ne dopuščaš možnosti, da je profesionalec Ansari čisto prav razbral vse signale? Da je tista babnica malo avšasta in nezrela? Mar samo zato, ker je on moški, ona pa ženska?