Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

linaprin sporočil: 771
čas vnosa: 30.04.18 23:02
[MarijanMacek]
> [FIN-454644]
> Ce nisi dozivel nic hujsega kot je to, da so vam razbili sipe, pa res ni tako velika nesreca. So mnogim potolkli/pobrali hise in clane druzine. Ce bi nam sipe razbili, vem, da bi sli takoj v akcijo in nekako bi jih ze dobili. Ni hudic. Pa pol stoletja tudi nesrece ne bi pestovali: joj, kako je bilo hudo? Kaksni revezi smo bili?

Pa ti razumeš, kar prebereš, ali si toliko zabit, da še tega nisi sposoben! Lepo sem napisal, da je bila hiša med vojno deloma podrta, ravno del kjer so moji starši leta 1946 dobili stanovanje. Ne, ti pa goniš svoje mantre. In nihče ne pestuje nesreče, nas se načelno sploh ni tikala, razen da je bilo stanovanje do konca zastekleno šele do mojega rojstva v letu 1950 v njem, kopalnica pa dokončno urejena šele kasneje.
In to navajam samo zato, ker vrla ST primerja kako so ljudje živeli v socializmu in kako sedaj v kapitalizmu, ti pa trobiš, da je socializem vse uničil in pozabljaš daneš že omenjeno

>[najobj]
> > [FIN-454644]
>... ja, na totem forumu vsi dobro vemo, da pred drugo vojno nismo imeli nič, potem so prišli Nemci in nam vse porušili, nakar so komunisti vse pokradli in v 45 letih niso naredili nič, da so lahko tajkuni v kapitalizmu vse pokradli, zdaj pa mora država vse prodat ... eh, jebiga ...

Pri čemer oba pozabljata, da so v kapitalizmu pred socializmu živeli pa še slabše gledano z sodobnimi merili. Mestne delavske hiše sploh niso imele kopalnic, skrete pa skupne na štrbunk in šele socializem jim je dal kaj več.

Ne, ti pa goniš o priviligirancih, ki so dobili stanovanja, pa so v tistih hišah v okolici mojega otroštva živeli ljudje zelo raznolikih statusov od navadnih kurjačev in premikačev do višjega tehničnega kadra in to v Mariboru nekje od 1870, sl.wikipedia.org/wik...a_kolonija So se že pod FJ II zavedali, da morajo delavci imeti urejen stanovanjski status. In nihče ni povpraševal o kakšni politični pripadnosti. In to je veljalo nekako do konca 60 let XX stoletja, pa če ti je prav ali ne. Nato se je pa začela individualizacija, lastna gradnja etc.

In zanimivo, najbolj navdušeni današnji "demokrati" so v časih mojih službenih začetkov v gospodarstvu v 80-tih dobivali v uporabo službena stanovanja (in nato trajno po J. zakonu), ker so kao reveži, ostali smo si jih pa kupovali sami s pomočjo stanovanjskih kreditov in ravno od teh slišali da bogatimo.
Zaboga, začni razmišljaš preden pišeš!
Koga, misliš, da vse to briga?