Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-454644 sporočil: 10.895
V Butalah so rekli: ce ne znam, bom pa druge ucil. Ti vkljuci svoje mozgancke, preden zmerjas in ponizujes. Eni so obnavljali poskodovane hise, eni smo jih posodabljali, sanitarijam dali nov standard. Eni so se sami sebi vecno smilili, eni pa ne. Starsi so resevali svoje stanovanjske probleme v enih razmerah, mi pa v drugih. Ti si jamral obakrat. Jaz pa nikoli. Tudi ce bi. Ata je rekel: gremo, gremo. Pa smo sli. Radi? Neradi, kopalnica nas je pa razveselila. Mi nismo imeli kopalnice do moje gimnazije. So what. Nismo se ukvarjali s tem, kako gre drugim, ampak smo napredovali korak za korakom. Kolikor se je dalo. Pa med pocitnicami smo delali. Najbrze nisva iz istega vica. To bo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2709869

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-454644]
....Najbrze nisva iz istega vica. To bo.
Ja, ti si s kmetov, jaz pa z mesta. Vi ste pralni stroj delali, mi smo ga pa imeli v hiši. In jaz razumem kar preberem, ti pa NE. In prekleto si padel na finto, da v začeku socializma recomo 1946 nismo imeli šip na oknih. Takoj si predpostavil krivdo zločinskega režima, in pozabil na "demokratično" bombardiranje industrijskega mesta, pač obvezna kolaterlana škoda vojne. Vas v rovtih pač niso bombardirali, so bile pa druge nevarnosti, pa te nekaterim mojim sorodnikom nikakor niso bile prikrajšane.
In še nekaj, jaz gledam nazaj z realnimi očmi, ne sklepam kot ti in recimo ST, da so v socializmu imeli samo "črno bele TV" in "NMT telefone" proti njegovemu koncu. Se trudim vsaj zadeve umestit prostorsko in časovno. To je BISTVENA razlika med menoj in teboj. Sicer si pa vabčljen, da me po oktobru nadomestiš na mojem položaju v javno kradljivsku službi. Ena, ali kar dve, tehnološki gazeli ti bosta zelo hvaležna, seveda če boš prikazal relevantne reference. Pa se bojim da boš raje spet nakladal o kradljivcih v JS in uničevalskih režimih.

Strani: 1