Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2708031] 18.04.18 00:36 · odgovor na: pobalin (#2707955)
Odgovori   +    0
V Moji Deželi poznam veliko zelo pametnih ljudi, ki so mi svetovali, naj gorivo kupujem na črpalkah Agip (tempi passati), OMV itn., ker imajo veliko boljše gorivo - lastnoročno preverjeno, iz dobro obveščene druge roke, strici povedali itn. Pa splača se točit tisti super-mega 98. Kljub temu sem (no, moji avti so) dolga leta preživeli na dieti pretežno Petrolovih čorb.

Zdaj pa obujam spomine na "zaostalo" Ameriko, kjer avtomobilske firme zdaj lobirajo, da bi namesto treh vrst bencina, ki ima zdaj oktansko število 87 (regular), 88-90 (midgrade) ali 91-94 (premium), po zgledu Evrope poenotili na eno samo vrsto s 95 oktani. Zaradi boljših izkoristkov motorjev (večja kompresija), manjše porabe in emisij itn.
Speaking during a panel discussion at SAE International WCX World Congress Experience in Detroit the day before testifying before the house subcommittee, Nicholson said a 3 percent fuel economy improvement could be attained for less than a 3 percent increase in the cost of fuel.
"This will have customer value if it is done correctly. Don't think of the premium fuel that is available today," Nicholson said. "If it is done in the right framework, it could have a lot of value for customers at a low rate if we pick the right octane level. If you go too high, it'll get expensive. But if you pick the right one, it'll actually work for customers. They can get around 3 percent fuel economy improvement for less than 3 percent" cost.
www.autonews.com/art...ew-regular