Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[MarijanMacek]
> [bc123a]
> > [MarijanMacek]
> > > ......
> Brezposelnost in migracije (lenih neizobrazenih) ne gredo skupaj.

Prav to so trdili tudi na drugi strani luže pred 100 leti. Neizobraženi in leni katoličani (Irci, Italijani), da ne govorimo o vzhodnjakih kot so Poljaki (še katoličani za povrh) in nekih Ukrajincih, Židih!? Vedno ista pesem iz ust ogroženih nesposobnežev..... Pa brez zamere, jaz ne sodim ljudi (ali pa vsaj pokušam) po njihovi rasi in veri, temveč po dejanjih, pa sem sodeloval že s predstavniki vseh glavnih veroizpovedi. In roko na srce, najbolj zadrt je bil en egiptovski Kopt.
Dolgo sem cakal, da tole napisem, hvala :)

Lej, sedaj nam posajo za nazaj revidirati zgodovino, v smislu saj so nekdaj tudi bile migralcije (predvsem v ZDA). To seveda ne drzi, ker

1) Migracije v ZDA so bile strogo nadzorovane, in to na nacin, ki bi sedaj povzrocil vik in krik med zascitniki clovekovih pravic. Preberi si kaj o tem kako je izgledal "sprejem" na Ellis island. Aja, tam so se morali "ustaviti" samo tisti, ki so potovali v tretjem razredu, za tiste, ki so potovali v prvem in drugem je bilo samoumevno da si lahko privoscijo zivljenje v ZDA, zdravnisko so jih pregledali (bolj povprasali) na ladji, ce kateri ni ravno nosil neke hude kuzne bolezni, so vsi vstopili v ZDA brez problemov.

"Zivina tretje klase" pa je bila dejansko obravnavana kot zivina, precej slabse kot sedaj migranti ki pridejo preko mediterana. Preberi malo zgodovino.

2) Migracije nekdaj so bile zelo tezke zaradi naravnih ovir. Sedaj lahko prakticno od kjerkoli v svetu v ZDA ali EU priletis s karto, ki stane pod jurja evrov. Zato so se pojavile (s pojavom poceni prevoza) administrativne ovire, in drzave pac ne sprejmejo vec vsakega, ki lahko pride (kot so recimo pred 200-300 leti, ko mej v sedanjem smislu prakticno ni bilo). Sedaj lahko tudi polpismen kozji pastir iz afganistana napraska ali si sposodi denar za karto za EU. In ima morda celo fejsbuk na telefonu za 50 EUR.

3) Migracije dobrih, sposobnih so zelo zazelene. Evropa rabi zdravnike, znanstvenike, inzenirje. Problem je, da je ogromno migrantov iz drzav, kjer sposobne inteligence ze dolgo ni vec, ker je v glavnem pobegnila ze prej, v ZDA ali v evropo. Iz irana v casu islamske revolucije, iz afganistana po zmagi talibanov, itd. Nekaj malega se prihaja iz sirije. Absolutno nimam problemov, ce je migracija tako zastavljena.

Recimo, tole je krasen primer perzijca/iranca ki bi ga komot spustili v drzavo, ce le ne bi bil pretirano skrajno islamisticen (in verjetno ni :). No, ampak on je ze nekaj casa v kanadi.

www.youtube.com/chan...EqT2Z1HEtA
en.wikipedia.org/wik..._Sadaghdar

ja, tak bo polnil penzijsko blagajno za tvojo in mojo penzijo. Polpismeni afganistanski pastir, ki je prisel v EU zato, ker je na fejsbuku videl da se v evropi valja kurbirskih belk, ki dajo fukat vsakemu (brez heca, to je vtis ki ga dobijo moski iz konzervativnih islamskih drzav) pa bo neto prejemnik do smrti. V dobrem scenariju. V slabem ga bos moral se zapreti ali pa izgnati, ce bo delal stalo.