Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 04.04.2018 13:21
[tstih]
> [bc123a]
> > [tstih]
> > Kdaj ste pa zadnjič pognali konvolucijsko nevronsko mrežo na npr. DGX-1? V nekaj letih bo klasifikacija na ravni človeka; segmentacija še kakšno leto pozneje.
> To se seveda ne bo zgodilo, ker "na ravni cloveka" je zelo kompleksna zadeva. Pri tem ne kompleksnost nevronske mreze ne hardver ne igra odlocilne vloge, vec v nadaljevanju.
"Na ravni cloveka" ima nek kontekst. Npr. lahko receva, da nev. mreza igra sah nad ravnijo cloveka (in nad ravnijo algoritmov). Lahko receva, da hitrost predprocesiranja barvanja crnobelih filmov presega cloveka, kvaliteta pa (se) ne. Lahko receva, da GAN presega cloveka pri generiranju obrazov ljudi, ki ne obstajajo. Lahko receva, da nev. mreza presega cloveka pri prepoznavanju enojajcnih dvojckov.
... čuj, pametni računalnik lahko premaga človeka v šahu, ker so pravila igre natančno predpisana in je zato igra predvidljiva ... no, zdaj pa ti meni povej, če bi pametni računalnik lahko premagal človeka v šahu, če bi si človek lahko sproti izmišljal, kako bo premikal svoje figure, kot se to dogaja med udeleženci v prometu ... aja, in zakaj bi si jaz kupil pametni avto, če pa ne zna vozit sam, ker ga moram stalno nadzorovat in ga nadomestit, ko gre kaj narobe oziroma ko gre drugače, kot je na osnovi predvidevanj programerjev pametni avto sprogramiran ? ...