Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.545
[TadejK]
> [mlin987]
> Kaj pa naša največja pralnica...NNLB? Vse tiho je bilo :)) Tadej?

> [bobek13]
> kaj pa NLB in iranske miki miške??? lpA

Na udaru so banke, ki jih pri pranju zalotijo zdaj (še enkrat - zadnja odredba, ki NKBM odreja odpravo ugotovljenih kršitev, je bila izdana 28. novembra 2017!), ne tiste, ki so jih zalotili pred sedmimi leti in so s tem končale pred šestimi leti. Pa še med temi aktualnimi izbirajo dovolj majhne banke, da z njihovo "kazensko demontažo" ne razsujejo sistema niti na državni ravni.

Za povrhu pa je bilo v NKBM ugotovljeno (tudi) pranje denarja v čisto pravem smislu prikrivanja oziroma zamegljevanja nelegalnega izvora tega denarja (mafija ipd), pri NLB je šlo pa načeloma "zgolj" za izigravanje finančnih sankcij proti Iranu, pri čemer je bil denar legalnega proračunskega izvora (in to, da so naši preiskovalni organi zaključili, da pranja denarja niso našli, po mojem ni izkaz njihove nesposobnosti, seveda pa imate vsi pravico do drugačnega mnenja).
Ne morem si kaj, da ne bi iz tega močno vohal političnih preferenc. Pri meni jih ni. Samo pravo, pravo, vladavina zasebne lastnine, svoboda posameznika in svoboda govora ter prepričanja.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704674

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 28.03.2018 11:00
[kzupanc]
Ne morem si kaj, da ne bi iz tega močno vohal političnih preferenc. Pri meni jih ni. Samo pravo, pravo, vladavina zasebne lastnine, svoboda posameznika in svoboda govora ter prepričanja.
Po mojem si v tem očitku pa res strašansko usekal mimo, ampak imaš pač pravico sekati kamor želiš.

Oziroma bolj konkretno: katera moja trditev iz posta, ob katerem si "močno zavohal moje politične preference", je po tvojem izkrivljena? Ta, da je pranje v NLB stara zgodba, NKBM pa še potekajoča? Ta, da je v NKBM posel potekal tudi s tapravo mafijo, medtem ko v NLB to vsaj meni ni znano?

Prosim za odgovor, ker očitek je res grd.

Strani: 1