Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rava sporočil: 266
[NemirniTujec]
... v taki situaciji ...
Tle se matramo in tle je haklc.
Avto naj bi z radarjem in lidarjem podnevi in ponoči videl isto dobro kot mi podnevi.

Če hočeš situacijo na istem imenovalcu presojat, jo moraš prestavit na dan.
In ti pravim, da bi človek na daleč videl žensko, ki se tam mota z beciklom in bi vsaj malo bremzal.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704180

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
Zadnja sprememba: anon-207617 24.03.2018 21:30
[rava]
> [NemirniTujec]
> ... v taki situaciji ...

Tle se matramo in tle je haklc.
Avto naj bi z radarjem in lidarjem podnevi in ponoči videl isto dobro kot mi podnevi.

Če hočeš situacijo na istem imenovalcu presojat, jo moraš prestavit na dan.
In ti pravim, da bi človek na daleč videl žensko, ki se tam mota z beciklom in bi vsaj malo bremzal.
Jap, avto bi jo moral videt in bi moral bremzat. Ker point varnosti teh radarskih sistemov je glih to, da lahko v najhujsi temi in megli tam neko 500 kilsko govedo ali medved gre cez cesto in tak sistem naj bi ga videl in bremzal.

Ampak to se bo po moje scasoma zrihtalo, oziroma bo vpisano med sprejemljivo redke dogodke - tako kot letala se vedno strmoglavljajo, pa se kar gremo na njih. Ampak nismo se tam. Zaenkrat ma ta tehnologija se veliko lukenj, in ta nesreca je gotovo pokazatelj tega, ceprav si je peska cist sama kriva, ce v temi precka vecpasovnico in ne jebe avtomobilov ki gor vozijo.

Pomoje te samovozne ideje ne bo odnesla rizicnost nesrec... ampak cena in rigidnost, ki bosta prisli z dovolj visoko varnostjo. Ne bo se fajn vozit s tem, in drazje bo kot navaden taksi s placanim soferjem.

Kot je zgoraj napisal en forumas, ki ima pameten tempomat, ki zacne besno bremzat ko nekdo zavira na sosednjem pasu za zapuscanje avtoceste, in ga skrbi da mu bo kdo v rit priletel... take stvari. Prevec bo teh varnostnih rezerv, in bo voznja taka da ti zelodec obraca, ali pa po jajcih.

Strani: 1