Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (graf) Katera stranka ima najboljši program

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: (graf) Katera stranka ima najboljši program
[#2704056] 23.03.18 22:42 · odgovor na: pobalin (#2704034)
Odgovori   +    4
[pobalin]

Bodi dovolj za sedaj. Morda še kaj več v eventuelnem nadaljevanju te korespondence.
Ti si celo storijo zavil zelo ekonomsko - od tega koliko naj nekdo placa da lahko glasuje, do tega koliko starcev so izseljenci pustili na grbi dobrohotno vztrajajocim v kloaki, ki so jim jo zapustili zdaj zasluzni in delezni.

Ce bi sli v povsem ekonomsko debato, bi nekateri zlobni glasovi utegnili predlagati, da naj glas vsakega velja toliko, kolikor je osebno placal davkov odsteto za to koliko je dobil raznih benefitov (torej ne preko firme, ampak striktno osebno). Jaz bi tudi ta predlog utegnil podpreti... ne vem pa kako bi desus na to gledal.

Jaz sem hotel zadevo obarvati bolj pravno in vrednotno - kaj neki drzavi pomeni, da ima drzavljane, in kaj nekim posameznikom pomeni, da so oni in njihovi potomci lahko drzavljani. Ko sem pisal o prizadetosti, pa o pripadnosti, sem imel v mislih predvsem custvene, moralne kategorije, ki so pravtako del politicne realnosti.

Tudi pri raznih ciprsko lictensteinsko spretnih posameznikih pomoje brcas v prazno mnozico - jebe se tem triinstiridesetim slovencem ali bodo volili ali ne, ce bodo hoteli se bodo tudi pri tem znasli, ker so pac znajditeljsko nadarjeni - in njihov volilni glas ima veliko manjsi vpliv kot njihova denarnica.

Bistvo emigracijsko - drzavljanskega vprasanja so denimo 10 milijonov mehicanov v zda, ali trije milijoni poljakov po eu, ali kaka polovica vseh bosancev raztepenih po raznih koncih tega sveta. - drobnica ki gre s trebuhom za kruhom.

Zate je morda bistvo slovenija ker si pac slovenec - ampak do svoje castitljive starosti si moral nekako pogruntati, da z volitvami do zdaj nisi se niti enkrat nic spremenil, ali v besedah Dolaca: "Vsem mora biti jasno, da smo pri nas na oblasti mi, komunisti, kajti če ne bi bili mi, bi bil kdo drug, vendar temu ni tako in nikoli ne bo."

Drzave ki imajo resno kolicino emigracije pa se seveda morajo zares vprasati, ali naj to emigracijo pobalinovsko izkljucujejo iz politicnega procesa, ali naj jo po sovjetsko preprosto prepovejo in in na meje namontirajo mitraljeze, ali naj jo vabijo nazaj z lepotami cedevite in kekec pastete in drugih spominov na to, da je "doma najlepse".

Ali kot bi rekle #metoo sodobne afzjevke: ni vse v denarju, pobalin, tudi dostojanstvo steje (potem ko sem denar ze pobasala, seveda).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704056

Strani: 1

bobek13 sporočil: 4.301
[NemirniTujec]
...
Ali kot bi rekle #metoo sodobne afzjevke: ni vse v denarju, pobalin, tudi dostojanstvo steje (potem ko sem denar ze pobasala, seveda).

autch...

:-)))

#sotrue

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[NemirniTujec]
Ti si celo storijo zavil zelo ekonomsko
Ma, se je splačalo, ker si se razpisal. :-)
ampak do svoje castitljive starosti si moral nekako pogruntati, da z volitvami do zdaj nisi se niti enkrat nic spremenil
To si reče vsaka kaplja vode v kraškem podzemlju in kljub domnevnemu kroženju vode se najbrž nikdar več ne reinkarnira prav tam, kjer je tudi z njeno pomočjo zrasel krasen stalaktit (ali kaj podobnega). Na te stvari rad gledam nekako pozitivistično filozofsko. Ker komunistične svetle prihodnosti nisem utegnil dočakati, se mi tudi v tej psevdo demokraciji ne mudi. V njej imamo pobalini (vsaj zaenkrat in tukaj) možnost za jezikanje brez krutih soočenj z organi.

Strani: 1