Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (graf) Katera stranka ima najboljši program

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[NemirniTujec]
Da clovek podrobno prebira izdelke teh zajtrkovalcev, mora imeti vec potrpljenja od mene. Jaz tukajsnje obcestvo, ki ga veliko bolj cenim, sprasujem ali je bolje Tonin, ali nic.
Reciva, da nič sploh ni izbira. Je nič. Vem, da mnogi menijo drugače (npr. Rename in podobni ideološko-strankarsko pripadni in kalkulatorski), ampak jaz še vedno pravim, da je največja klapavica tisti, ki na dan volitev ostane zavaljen doma. Kdor meni, da je vse šit, naj to mnenje odda tako, da gre oddat neveljavno glasovnico.
Ti si redni volilec, ali kdaj pa kdaj zanalasc pomotoma pozabis da je volilni dan in speckahlas po sceni? Sam sem bil na zadnjih volitvah prelen da bi oddal glas - ceprav mi je osedlan kandidat nekoliko bolj smrdel od ozaljsanega.
Jaz skrbno izpolnjujem svojo državljansko dolžnostno pravico, špeckahlanje je pa samo hobi. Zelo intenzivno razmišljam, da bi začel zagovarjati odvzem volilne pravice tistim, ki niso davčni rezidenti, so potrgali vse materialne vezi z "domovino". Nekako naravno se mi zdi, da si najbolj integriran v tisto družbo, kateri plačuješ davke (ali obratno), zato naj ti tam pripada pravica do izbire oblastnikov. Vse ostalo se prehitro sprevrže v razne naci-polit-retro-mahinacije (dober in pravičen volilni glas iz argentinske v slovensko vas pa to).