Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (graf) Katera stranka ima najboljši program

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: (graf) Katera stranka ima najboljši program
[#2703995] 23.03.18 14:15 · odgovor na: pobalin (#2703965)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [NemirniTujec]
> Hvala. A je se kak glas?

Ker mi na včeraj poslano ponudbo za lobiranje nobena stranka ni odgovorila s čekom ali nakazilom, bo moj glas ostal anonimen na tihi poti od kabine do škatle z glasovnicami. :-)

Če pa te zanima bolj podrobno, kaj se je dogajalo na tem ajmjorčam fruštku, poglej precej izčrpen povzetek, ki ima spodaj še link na video celega hepeninga. Tam spodaj lahko opaziš tudi opombo, da je bilo Delo medijski partner, uatever det mins. :-)

> "Slovenija ima drago delovno silo, ki je slabo plačana"
> www.amcham.si/sl/-sl...ki-je.html

Mind you, čeprav je naslov postavljen v narekovaje, kot da gre za citat nekoga, boš to izjavo zaman iskal v tekstu. Zapisničar(ka) tega ajmjorčam brekfest gederinga torej:
- načrtno manipulira z naslovom,
- šlampasto povzema intenzivno dogajanje, ker naslovno "izjavo" in avtorstvo na dolgi poti do omembe sponzorjev izgubi,
- deluje čisto v skladu s politiko prodanih duš, saj naslov v tretjem odstavku ponovi kot eksplicitno trditev, ki temelji na podatkih (absolutno brezmadežne revizijske hiše) KPMG, ki je čisto slučajno navedena tudi kot glavni sponzor tega hepeninga.

V zapisniku tega čamovskega fruštkanja ne išči omembe ali primerjave podatkov o dodani vrednosti per capita ipd., ki ima tudi pomemben vpliv na plače in vseobče blagostanje. To je jalovo početje!

Ta predvolilni elitni deželni čitalniški krožek izgleda posebno tragikomičen, ko pogledaš, kaj so v njem januarja letos prežvekovali skupaj z (domnevam) oridžinal mafini:

> Lažna (ne)varnost
> Kaj nam prinaša zlitje fizičnega in digitalnega sveta?
> www.amcham.si/sl/pos...r2018.html

> "V poslu in v družbi rabimo zaupanja vredne vire"
> www.amcham.si/sl/-v-...panja.html

Ker si nekakšen tujec in boš na zadevo najbrž pogledal z danes aktualne kembridžanalitiksne perspektive, naj te opozorim na nekaj čisto obrobnih dejstev. Med nastopajočimi sta bila glavna šefica info programa topšit TV postaje in urednik topšit spletnega portala v Moji Deželi, oba pa sta del korporacije Pro Plus, ki je v postopku prevzema s strani neke ameriške korporacije, a še nima čisto vseh deželnih pečatov od mutivodećih lokalnih vazalov.

Poleg je bil tudi direktor info programa srbske veje medijske hiše, ki je že v lasti iste ameriške korporacije. V bistvu gre za mrežo postaj in spletnih strani, ki pokriva večinski centralni del bivše Juge in je menda pogodbeni repetitor CNN.
en.wikipedia.org/wik...elevision)
hr.wikipedia.org/wiki/N1
rs.n1info.com/
Po domače gre za nekakšen poskus US-corpo-yuteliziranja zahodnega Balkana.
en.wikipedia.org/wiki/Yutel

Za boljši vtis je bil v debati udeležen še predstavnik deželne poslovne skupnosti, ki je lep del svoje kariere oddelal v deželni podružnici ameriške korporacije, ki kljub zavajajoče mikromehkemu imenu dosega überall globalno penetracijo. In prav on je izrekel modro misel, ki tvori naslov zapisnika tega objektivno nekonfliktnega izključno javnointeresnega čamovskega fruštka.

Za konec naj logotipski zapis imena AmCham Slovenia zapišem deželno fonetično: EmČem Slavinia. Nič nimam proti, samo da se ve, kako gre to.
Da clovek podrobno prebira izdelke teh zajtrkovalcev, mora imeti vec potrpljenja od mene. Jaz tukajsnje obcestvo, ki ga veliko bolj cenim, sprasujem ali je bolje Tonin, ali nic.

Ti si redni volilec, ali kdaj pa kdaj zanalasc pomotoma pozabis da je volilni dan in speckahlas po sceni? Sam sem bil na zadnjih volitvah prelen da bi oddal glas - ceprav mi je osedlan kandidat nekoliko bolj smrdel od ozaljsanega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2703995

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[NemirniTujec]
Da clovek podrobno prebira izdelke teh zajtrkovalcev, mora imeti vec potrpljenja od mene. Jaz tukajsnje obcestvo, ki ga veliko bolj cenim, sprasujem ali je bolje Tonin, ali nic.
Reciva, da nič sploh ni izbira. Je nič. Vem, da mnogi menijo drugače (npr. Rename in podobni ideološko-strankarsko pripadni in kalkulatorski), ampak jaz še vedno pravim, da je največja klapavica tisti, ki na dan volitev ostane zavaljen doma. Kdor meni, da je vse šit, naj to mnenje odda tako, da gre oddat neveljavno glasovnico.
Ti si redni volilec, ali kdaj pa kdaj zanalasc pomotoma pozabis da je volilni dan in speckahlas po sceni? Sam sem bil na zadnjih volitvah prelen da bi oddal glas - ceprav mi je osedlan kandidat nekoliko bolj smrdel od ozaljsanega.
Jaz skrbno izpolnjujem svojo državljansko dolžnostno pravico, špeckahlanje je pa samo hobi. Zelo intenzivno razmišljam, da bi začel zagovarjati odvzem volilne pravice tistim, ki niso davčni rezidenti, so potrgali vse materialne vezi z "domovino". Nekako naravno se mi zdi, da si najbolj integriran v tisto družbo, kateri plačuješ davke (ali obratno), zato naj ti tam pripada pravica do izbire oblastnikov. Vse ostalo se prehitro sprevrže v razne naci-polit-retro-mahinacije (dober in pravičen volilni glas iz argentinske v slovensko vas pa to).

Strani: 1