Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.046
[FIN-311684]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
> > Streho se popravlja, ko sije sonce, le v Sloveniji ne...Cerarjeva vlada v času sijoče rasti BDP ni zmanjšala javnega dolga, kvečjemu ga je povečala in bi ga v svoji nesposobnisti pri vodenju javnih financ povečala še bolj...pa ga ni, ker je zmanjšala likvidnostne rezerve...
>
>...A si ti človek že čisto bolan? Mogoče pa res čisto nič ne razumeš, kar je tudi možno.
>
>...Zato je edino razumno in ekonomsko učinkovito ravnanje zakladnice v Cerarjevih časih in to ni nobena slabost predragi moj ali manipulator ali neznalec.

Torej, strinjaš se z ugotovitvama, prvič, da je Cerarjeva vlada slabo gospodarila z javnimi financami in je v času nekaj letne konjukture in visoke rasti BDP javni dolg nominalno še povečala, drugič, da je povečanje javnega dolga bilo upočasnjeno tako, da so bile za več kot 2 milijarde evrov zmanjšane državne rezerve o čemer je že pisalo Delo?

Ti nenehno nakladaš, da je v konjukturi treba zmanjšati dolg v absolutnem smislu. To je navadna floskula človeka, ki ne razume osnov sistema.
Dolg absolutno zmanjšaš s presežkom denarnega toka. To pomeni, da ko imaš več davkov zaradi rasti, ohraniš porabo na isti ravni. Tako ravnanje pomeni oviro v nadaljnjem razvoju.
Zakaj?
Primer:
V Revozu zaradi gospodarske rasti naredijo več avtomobilov, imajo več zaposlenih in plačajo več davkov.
Zaradi rasti je tudi nekaj inflacije.
Po tvojem predlogu, če ohraniš isti nivo porabe, zaradi inflacije popraviš manj cest, ne zagotoviš vrtcev, da bi lahko dodatno zaposleni imeli otroke, ne plačaš učiteljev, da bi se šolali otroci dodatno zaposlenih, kar pomeni, da v prihodnje ne boš imel delavcev, ne pozdraviš obolelih... oziroma vsako leto zmanjšaš obseg teh storitev vsaj za inflacijo.
Tako okolje, kot ga ti predlagaš nato zaviralno vpliva na nadaljevanje rasti gospodarstva.
SKRATKA UKREPE JE TREBA RAZUMETI V CELI SLIKI, NE PA ZGOLJ NEKAJ PREDVOLILNO FLOSKARITI!

ps. pravkar sem na slišal na radiu, da je po Cerar - Kolarjevi reformi plač v zdravstvu 950 zdravnikov napredovalo v najvišji 57. plačni razred, nekateri so skočili za 10. razredov, nekaterim so se plače zvišale za 40%...in zanimivo za to jim ne bo treba nič več delati...Ja, tako razmišlja in vodi državne finance "naš" Cerar.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2703555

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 21.03.2018 10:24
[1011Arist]
> [FIN-311684]
> > [1011Arist]
> > > [FIN-311684]
> > >
SKRATKA UKREPE JE TREBA RAZUMETI V CELI SLIKI, NE PA ZGOLJ NEKAJ PREDVOLILNO FLOSKARITI!
Strinjam se, ukrepe in položaj je potrebno razumeti v celi sliki in kaj imamo danes na sliki? Obresti ponovno počasi rastejo, veliko držav je v finančnem suženjstvu, nekatere so na poti v suženjstvo kot npr. Slovenija, kajti naš nominalni javni dolg raste in ne pozabimo, vrniti bo potrebno nominalni dolg in ne odstotke od BDP. Spomnimo se, plačevali smo že 6% obresti...V prihodnosti bo pomembno kje bomo, na strani upnikov ali dolžnikov? Odnos upnik–dolžnik je v samem temelju družbenega razmerja in dolg implicira problem časa, saj je obljuba za vrnitev denarja v prihodnosti, je rekel Nietzsche. Grčija je anticipacija slovenske prihodnosti. Tudi v Grčiji so desetletja izpolnjevali nerazumne zahteve grških štrukljev, kuštrinov, ščernjavičev, koprivnikarjev....Stara Grčija je bila vzor demokracije, le sužnji niso imeli nobenih pravic podobno kot današnja prezadolžena Grčija na finančnih trgih nima nobenih pravic ali kakko bi rekli naši južni bratje "Plačaj i šuti".

Strani: 1