18 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
47 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
1 ura
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
1 ura
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
17 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2703074] 18.03.18 13:48
Odgovori   +    2
Ta Merklova je res svetovni čudež, ki z ene strani izpostavlja pomen tesnega in multilateralnega sodelovanja v mednarodni trgovini, z druge strani pa se pojavlja kot del osi »Pariz-London-Berlin«, ki po naročilu ZDA želi uvesti sankcije Iranu, ki se drži mednarodnih podpisanih sporazumov in si želi multilateralnega sodelovanja v mednarodni trgovini.
anon-148028 sporočil: 167
[#2703089] 18.03.18 15:09 · odgovor na: (#2703088)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-148028 18.03.2018 15:13
ZDA si bodo z uvedbo carin same sebi zabile avtogol - konkurenco prehitevaš z razvojem in inovativnostjo, ne pa z zapiranjem mej.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2703104] 18.03.18 18:33
Odgovori   +    0
merklci se zvizga za vse razen za nemsko avtomobilsko industrijo. a mora bit cel kontinent zrtev umazane goljufive nemske avtomobilske industrije?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2703105] 18.03.18 18:46 · odgovor na: (#2703097)
Odgovori   +    0
kurc, jaz tudi nisem volil Cerarja pa sem ga moral 4 leta gledat :)
sploh ne hodim na volitve, pa sem moral pajace vseh barv gledat ze 27 let
shevchenko sporočil: 21.898
[#2703126] 18.03.18 20:51 · odgovor na: (#2703109)
Odgovori   +    0
Da si jih gledal, si sam kriv + vsi tisti, ki ne hodijo na volitve, ste jih izglasovali.
pa kaj se. kriv si ti, ker se to maskarado sploh gres. jaz grem na volitve, ko me bo kdo preprical.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2703136] 18.03.18 22:56 · odgovor na: (#2703134)
Odgovori   +    0
Ne razumes, da gredo vsi neoddani in neveljavni glasovi posredno zmagovalcu?
tega nimam kaj razumet, ker to je popolna neumnost. resda si jo ponovil ze vsaj ene 10krat, ampak zato se ni nic bolj pametno. cerarja so izvolili njegovi volilci in nihce drug. ti se pa kar tolazi, da ima jajo 50 posto, samo da pridejo vsi na volitve. malo morgen...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2703138] 18.03.18 23:04 · odgovor na: (#2703135)
Odgovori   +    0
ti boš šel na volitve ko bo ponovno uveden enopartijski sistem. ne se folku lagat...
ne, sel bom, ko bom lahko glasoval za, ne pa samo proti. da bi pa cakal na komunizem, da bom imel na izbiro samo janso in druge pravoverne komuniste - ne, tega si pa ne zelim. si pa tega ocitno zelite mnogi, ki za komunjare vztrajno navijate.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2703139] 18.03.18 23:12 · odgovor na: (#2703137)
Odgovori   +    2
[rename]
Ne vem, zakaj moras zmerjati.
Jaz nisem nikoli trdil, da lahko SDS dobi vec kot nekih 25-30%.
s cim te pa zmerjam? a ker sem napisal, da ponavljas vedno isto neumnost? jah, ne morem pomagat, cerarja in podobne fenomene raje kot abstinentom obesi tvojemu vecnemu predsedniku - ker sori - ce te premaga vsak serpetinsek, potem kaj prida najbrz nisi. al?
Trdim pa, da bi moralo na volisce cimvec volilcev, ker je tako bolj verodostojna zmaga katerekoli stranke
seveda. naj ponudijo verodostojne ljudi in programe, pa bomo prisli na volitve.
Ce mislis, da se z volilno abstinenco lahko kaj doseze, se zelo motis.
seveda se doseze. doseze se tocno to, da je kristano jasno, da obstaja zelo velik politicni prostor, ki je se nezaseden in to morda koga opugumi, da se odloci za sodelovanje na volitvah. to so ti. novi obrazi, po katerih tako veselo pljuvate, pozabljate pa pri tem, da so zgolj posledica popolne neverodorojnosti starih obrazoc obeh polov.
Gustl sporočil: 13.625
[#2703149] 19.03.18 07:40 · odgovor na: (#2703137)
Odgovori   +    4
[rename]
Ne vem, zakaj moras zmerjati.
Jaz nisem nikoli trdil, da lahko SDS dobi vec kot nekih 25-30%.
Trdim pa, da bi moralo na volisce cimvec volilcev, ker je tako bolj verodostojna zmaga katerekoli stranke.
Ce mislis, da se z volilno abstinenco lahko kaj doseze, se zelo motis.
Hm, rename, par dni nazaj preklices lastno volilno abstinenco (ker si pac nasel nekaj zase), sedaj pa ze pridigas drugim.

Kaj pa ce drugi se niso nasli nic zase?


Se sicer strinjam, da volilna abstinenco ne pripelje nikamor. Kot ves, sem jaz celo mnenja, da ne rabis najti nekaj zase, saj je velika verjetnost, da tega ni.

Zato je dovolj, da izlocis, kaj pa ni zate in kar ostane na koncu, obkrozis in gres na pivo splaknit slab priokus.
Gustl sporočil: 13.625
[#2703160] 19.03.18 08:55 · odgovor na: (#2703156)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Gustl 19.03.2018 09:07
[rename]

Za volilno abstinenco sem se odločil po razočaranju nad rezultati predsedniških volitev.
To je kot jutranji maček, ko si zaprisežeš, da boš pa sedaj abstiniral, popoldne pa se že kar bolje počutiš... :)

Z lahkoto izločim SMC, SD, Desus, ZL in Šarca, pa tudi SNS in NSI. Logično odpadeta tudi Janković in Bratuškova.
Dobovšek me ne prepriča, Primc mi je preradikalen, torej odpade tudi Kangler (čeprav je ravno od njiju odvisno, ali bo JJ lahko sestavil vlado).
Ostaneta samo SDS in Požar.
To vajo pa vsak pri sebi naredi in preveč debatirat o tem, je bolj kot ne kot prerekanje o tem, katera barva je lepša ali hrana najboljša.
Gustl sporočil: 13.625
[#2703165] 19.03.18 09:04 · odgovor na: (#2703162)
Odgovori   +    3
[rename]
VSekakor.
Saj jaz ne trdim, da je moja izbira edina pravilna.
Agitiram le, da naj gre čimveč ljudi na volišče, to pa je menda ja prav?
Mislim, da. Če ne drugega, da bolje vemo, kje smo, se bolj pravilno preštejemo.

Ravno imam pred sabo rezultate ene ankete, ki kaže na potrebo nrediti X, ampak odgovore sem dobil pa samo od polovice vprašanih. In sedaj tuhtam, kaj naj s tem. Projecirat na celoto in naresti spremembo X ali pa je molčeča polovica tako zafrustrirana, da mi niti feedbacka ne da in bo z X samo še bolj.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2703167] 19.03.18 09:38 · odgovor na: (#2703156)
Odgovori   +    2
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> >
> > Ce mislis, da se z volilno abstinenco lahko kaj doseze, se zelo motis.
>
> Hm, rename, par dni nazaj preklices lastno volilno abstinenco (ker si pac nasel nekaj zase), sedaj pa ze pridigas drugim.
>

Za volilno abstinenco sem se odločil po razočaranju nad rezultati predsedniških volitev. Sicer sem še vedno mnenja, da abstinenti oddajo glas zmagovalcu.
Od leta 1990 sem bil le enkrat na volitvah in glasoval za stranko, ki je dobila 0,5% glasov...Torej, totalni volilni abstinent, ki mi za politiko dol visi. Zadnjih nekaj let vendar razmišljam, da nisem delal prav. Vedno kar z dolgim jezikom opletam o zapravljivem, prevelikem in požrešnem javnem sektorju, ogromnem javnem dolgu, sam pa nisem postoril prav nič, da bi na volitvah zmagale stranke, ki bi sprejele zujf 2, 3, 4, 5...in spravile javni sektor v red.

Vsi forumaši opozarjajo, da ni tega političnega junaka, ki bi se zameril proračunskim zapravljivcem. Jaz bi samo želel, da mi kot podjetniku ostane v žepu več. Poglej primer, vsi ekonomisti iz vlade in državnih ekonomskih fakultet v glas kričijo, da je dobro, če država zapravlja več, da je dobro da zaposleni v javnem sektorju zapravljajo več, torej, da je dobro, da vsi v državi zapravljajo več. Zakaj potem meni ne dovoli, da bi zapravljal več? Nam podjetnikom država ne dovoli, da bi zapravljali več, kajti z dvigom davka na dohodek podjetij iz 17% na 19% mi je od 10 tisočakov že v startu vzela 200 evrov, ki jih ne morem zapraviti. Katera stranka bo ukrotila javni sektor?

Na Danskem so visoki davki in jih ljudje kljub temu z veseljem plačajo, ker vedo da bo država z njihovim denarjem skrbno upravljala in Danci očitno vidijo koristi tega in seveda, zelo natančno vedo kam gre njihov denar. Katera stranka bo naredila »Dansko« v Sloveniji? Še nekaj, leta 2014 so občine na Danskem imele povprečno 55 tisoč prebivalcev v Sloveniji pa slabih 10 tisoč...Kateri junak bi za petkrat zmanjšal število slovenskih občin?
anon-148028 sporočil: 167
[#2703171] 19.03.18 09:58 · odgovor na: (#2703092)
Odgovori   +    0
[republican]
> [MF-374088]
> konkurenco prehitevaš z razvojem in inovativnostjo

Kaj pa, če je konkurenca pripravljena za manj kot 500€ delat več kot 10 ur na dan, ob samo 5 dnevih letnega dopusta, ki ga ponavadi sploh ne izkoristijo, da jih ne bi imeli delodajalci za lenuhe?

A si ti to pripravljen?

Ali se ti pa sladko jebe, če se bo v Evropi sploh še kaj proizvajalo? Važno, da bodo Evropejci lahko poceni kupovali kitajske izdelke... dokler bodo še imeli službo... potem pa niti teh ne bodo več mogli.
Nižje plačana delovna mesta bodo šla tja, kjer je cenejša delovna sila, to je logično. Če nisi sposoben biti boljši v razvoju od konkurence, si obsojen na propad (kratkoročno se lahko boriš s carinami, dolgoročno boš sigurno izgubil).
Gustl sporočil: 13.625
[#2703177] 19.03.18 11:02 · odgovor na: (#2703176)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > VSekakor.
> > Saj jaz ne trdim, da je moja izbira edina pravilna.
> > Agitiram le, da naj gre čimveč ljudi na volišče, to pa je menda ja prav?
>
> Mislim, da. Če ne drugega, da bolje vemo, kje smo, se bolj pravilno preštejemo.
>
> Ravno imam pred sabo rezultate ene ankete, ki kaže na potrebo nrediti X, ampak odgovore sem dobil pa samo od polovice vprašanih. In sedaj tuhtam, kaj naj s tem. Projecirat na celoto in naresti spremembo X ali pa je molčeča polovica tako zafrustrirana, da mi niti feedbacka ne da in bo z X samo še bolj.

Če mene vprašaš, je najslabše narediti nič.
Ti imaš tukaj sicer biznis-related problem, ne političnega ...ampak je kljub temu moj odgovor enak prejšnjemu ;-)
Se strinjam, samo akcija ne bo tako straightforward kot jo anketa namiguje...
anon-148028 sporočil: 167
[#2703204] 19.03.18 13:05 · odgovor na: (#2703185)
Odgovori   +    0
[republican]
> [MF-374088]
> > [republican]
> > > [MF-374088]
> > > konkurenco prehitevaš z razvojem in inovativnostjo
> >
> > Kaj pa, če je konkurenca pripravljena za manj kot 500€ delat več kot 10 ur na dan, ob samo 5 dnevih letnega dopusta, ki ga ponavadi sploh ne izkoristijo, da jih ne bi imeli delodajalci za lenuhe?
> >
> > A si ti to pripravljen?
> >
> > Ali se ti pa sladko jebe, če se bo v Evropi sploh še kaj proizvajalo? Važno, da bodo Evropejci lahko poceni kupovali kitajske izdelke... dokler bodo še imeli službo... potem pa niti teh ne bodo več mogli.
>
> Nižje plačana delovna mesta bodo šla tja, kjer je cenejša delovna sila, to je logično. Če nisi sposoben biti boljši v razvoju od konkurence, si obsojen na propad (kratkoročno se lahko boriš s carinami, dolgoročno boš sigurno izgubil).

Dolgoročno boš izgubil, če boš dovolil, da se proizvodnja še naprej s takšnim tempom seli iz Evrope v Azijo... Ker je bogpomagaj tam pač cenejša delovna sila.

Selitev delovnih mest iz Evrope lahko preprečimo samo tako, da Kitajcem začnemo konkurirat s ceno (in produktivnostjo) delovne sile (beri: da pač znižamo Evropejcem plače in obenem zvišamo njihovo produktivnost), ali pa da omejimo (podražimo) izvoz kitajskih izdelkov v Evropo.
Vidim, da razmišljaš z druge, spodnje strani (kot Trump :), kar za nas razviti svet, ki naj bi bil gonilna sila napredka ni na mestu. Samo razvoj in inovativnost sta lahko naša ključna konkurenčna prednost.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2703216] 19.03.18 13:27 · odgovor na: anon-148028 (#2703089)
Odgovori   +    0
[MF-374088]
ZDA si bodo z uvedbo carin same sebi zabile avtogol - konkurenco prehitevaš z razvojem in inovativnostjo, ne pa z zapiranjem mej.
ZBUDTE se že enkrat!

Ta vlak je za Ameriko že odpeljal. To nekateri razumejo, drugi pa ne. :)

Eno so inovacije (in razvoj), drugo pa je delo....

Če Nemčija in Anđelina podpira sodelovanje s Kitajsko, je to pač zato, ker bo imela Nemčija iz EU največ/je koristi. Svojo tehnologijo bodo lahko izvažali na Kitajsko. Kitajske tako ali tako z izdelki ne moreš (več) osvojiti....

Nekaj drugega pa je, ali bi Nemčija pustila, da Kitajska sodeluje npr. pri izgradnji našega II. tira.....

Da ne omenjam južnega toka iz Rusije..... Nemci imajo svojega, severnega, .... južni pa je nepomemben, da ne napišem celo: škodljiv....

Toliko o REALpolitiki, inovacijah, delu in ostalih zadevah.....
anon-148028 sporočil: 167
[#2703245] 19.03.18 14:39 · odgovor na: (#2703214)
Odgovori   +    0
[republican]
> [MF-374088]
> Samo razvoj in inovativnost sta lahko naša ključna konkurenčna prednost.

Kaj nam pomaga razvoj in inovativnost, če Kitajci takoj skopirajo naše izdelke in jih izdelajo ceneje (ker imajo pač cenejšo delovno silo)?
Verjetno si že kdaj slišal za patent, vendar ga v praksi še nikoli prijavil. Spodaj beri definicijo:

Patent je zakonsko zaščitena in izključna pravica gospodarskega izkoriščanja izuma, ki jih dodeli država imetniku patenta za omejeno dobo, po navadi je to za 20 let. Te pravice so dodeljene prosilcem, v zameno za razkritje njihovih izumov. Po tem, ko država nekomu dodeli patent, ne sme nobena druga oseba izdelovati, uporabljati, uvažati/izvažati potrjenega izuma v tej državi, brez dovoljenja imetnika patenta. Dovoljenje je po navadi v obliki licence, kjer pogoje določi lastnik patenta: lahko je brezplačno, ali v zameno za avtorski honorar ali pa za pavšalno pristojbino.

Patenti so po naravi teritorialni. Da obdržijo patent, morajo izumitelji vložiti prošnjo za patent v vsaki državi, v kateri želijo ta patent imeti. Na primer, ločene prošnje morajo biti vložene na Japonskem, Kitajskem, v ZDA ter v Indiji, če želi prosilec patent obdržati v teh državah. Obstaja nekaj regionalnih uradov kot je to Evropski Patentni Urad (EPO), ki delujejo kot supranacionalna telesa z močjo, da dodeljujejo patente, ki potem stopijo v veljavo v državah članicah, obstaja pa tudi internacionalni postopek za vlaganje ene same internacionalne aplikacije pod okriljem »Patent Cooperation Treaty« (TCP), ki lahko potem daje zaščito patentu v večini držav.
anon-148028 sporočil: 167
[#2703249] 19.03.18 14:57 · odgovor na: (#2703248)
Odgovori   +    0
[republican]
> [MF-374088]
> Verjetno si že kdaj slišal za patent, vendar ga v praksi še nikoli prijavil.

Verjetno si že kdaj slišal, da Kitajci ne jebejo patentov.
In EU tega na svojem teritoriju ne zna pravno zaščititi boš rekel, zato, naj uvede carine, ker samo na primitiven način se lahko borimo za najnižje plačana delovna mesta? Srečno!

Strani: 1