Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[satori105473]
> Če pa gradiš npr. v LJ in okolici ali npr. na Obali, pa je trg nepremičnin/cena zemljišč že bolj pomemben faktor, saj lahko strošek nakupa zemljišča pomeni tudi več kot 50% stroškov cele investicije, oz. primerljiv z OM. Potem si pa res na 50/50 ali čakati ali graditi takoj. Ker sem tveganju nenaklonjen, bi v tem primeru, če ne bi res imel informacije, da se kje pripravlja sprememba prostorskih aktov, ki bi sprostila velike površine stavbnih zemljišč, in ob predpostavki, da sem povprečen Slovenec (kar se tiče bančnih virov financiranja gradnje in višine lastnega vložka) šel v gradnjo takoj. To bi naredil jaz, jaz pa seveda nisem ti. Če bi v celoti financiral gradnjo sam (pa je verjetno ne bi, tudi če bi imel denar), potem bi bolj verjetno čakal.
Ja, moja situacija je približno taka. Cca 50/50. Stara hiša za podret na dragi lokaciji v LJ. Prva, sicer že dogovorjena varianta, je padla v vodo, ko smo priši do OPPN - ne morem gradit, kar je bila ideja.

Sedaj iščem naprej ... no, outsourceal sem, meni se s tem res ne ljubi ukvarjat :)