Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[satori105473]
> [Gustl]

> Poleg tega je nakup vrednostnih papirjev vedno popolnoma "nice to have", nakup nepremičnine ima pa lahko konkretni delež "must have", še posebej, če ni razvit najemniški trg.

Ne razumem, kako naj bi "must have" vplival na manjšo verjetnost zadetka.
Časovna komponenta. Nimaš luksuza sedeti in čakati nekaj let, tudi če meniš, da cena ni OK.

Ko praviš, da ni razvit najemniški trg, govoriš o LJ?
Da.
Kaj to pomeni, da ni ustrezne ponudbe? Čakaj malo, koliko vas je že bilo na ogledu fleta, ko si se selil v Muenchen, in kakšen je bil postopek izbire najemnika? :)
Uf, veliko, veliko sreče. Ob 4h zjutraj videl oglas, javil agentki, ki je poznala agentko, ki je lahko uredila, da ob 7h zjutraj oglasa ni bilo več na spletni strani. Stanovanje vzela, brez da bi ga jaz sploh videl (bil na službeni poti), lastnica je v Afriki, dela za UN, nič nima proti nam čefurjem (sicer je to problem lahko).

Torej tole ni bilo niti blizu običajnemu postopku.
Mal se hecam, malo resno mislim - razumem, da te tare, dolgoročnost najema, zato pa pišem o togosti ponudbe.
Da, to me tare. No, pa še kaj ... :)

(prav močno pa me nič ne tare, še najbolj to, da se moram s tem ukvarjat, meni se to ne ljubi, nisem ravno nekdo, ki "biva" in bi v tem imel zadovoljstvo... )