Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

milos9 sporočil: 1.046
Sedaj sem v zadnji fazi soglasij, gradbeno vložimo še marca, potem začne teči ura

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2701105

Strani: 1

anon-20587 sporočil: 6
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701111] 08.03.18 12:46 · odgovor na: milos9 (#2701105)
Odgovori   +    2
O kakšni uri to govoriš? Ne sanjaj. Preden povohajo tvojo vlogo so trije meseci okoli. Potem pa se šele začne veselica.
RK01 sporočil: 11
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701185] 08.03.18 15:29 · odgovor na: milos9 (#2701105)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 08.03.18 14:52
[milos9]
Sedaj sem v zadnji fazi soglasij, gradbeno vložimo še marca, potem začne teči ura
Čakaj, čakaj. Ti še gradbenega nisi vložil, pa govoriš o ceni gradnje? :)
Jaz ti iz srca želim, da se ti izide, ne morem pa, da ne bi povedal svoje izkušnje.

Ravno tako sem imel izdelan PZI kvalitetnih projektantov (pa tudi izvajalci so ga pohvalili), do "centa" narejen stroškovnik v Excelu,... Na koncu vse skupaj pomnožil z 1.3, po nasvetu dobesedno vseh, ki so gradnjo dali skozi na forumu PodSvojoStreho (čeprav se mi je takrat to zdelo popolna bedarija).
Delal sem po fazah, za vsako sem ali najel ekipo gradbincev, ogromno pa naredil tudi s pomočjo sorodnikov in prijateljev. Za tak način sem se odločil, ker je bila cena na ključ z nekim srednjekvalitetnim materialom več kot 2x dražja od cene dobrega materiala, če bi ga sam nabavil v prosti prodaji.

V hiši nekaj mesecev že živimo, fasada in okolica (ter kakšna malenkost v notranjosti) pridejo na vrsto letos.

Kar se stroškov tiče bi kljub ogromnemu lastnemu angažmaju za tisti faktor moral vzeti nekje 1.5, da bi bila že na začetku slika bolj realna. Veliko razlike nanesejo "luksuzne" stvari, ki se jim za nekaj višjo ceno pač nisi pripravljen odpovedati (steklene ograje, predraga kopalniška armatura, pametne instalacije, po meri delana vrata s skritimi nasadili, okna s skritimi nasadili, talne obloge,...), nekaj pa malenkosti, ki si jih pozabil ali podcenil. Recimo to, da po izračunu sicer zadostuje ena ponikovalnica za meteorno vodo in toplotno črpalko, v praksi pa v kurilni sezoni pač ne in je potrebno izkopati še eno. Ali to, da kakšnih malenkosti sploh ne računaš podrobno, pa nanesejo kar precej - npr. komplet material, za tesnenje parne zapore (trakovi, tesnilne mase) stanejo 1000 EUR, ustrezno lepilo za lepljenje izolacije okrog kamina pa prav tako).

V glavnem, upam, da te ne bo na koncu bolela glava, sploh zaradi izbire "mojstra" brez referenc. Takih se iz izkušenj na daleč izogibam, učijo naj se kje drugje.

Pa nasvet okrog nadzornika - obvezno ga najemi. Najenostavneje je, da izvajalca prosiš, katere ti priporoča, najameš pa čisto tretjega :) Nadzornik mora biti na tvoji strani, ne na izvajalčevi! In zmenita se, da bo v vseh glavnih fazah prisoten na gradbišču.

Pa veliko sreče

Strani: 1