Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

milos9 sporočil: 1.046
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701103] 08.03.18 12:28 · odgovor na: (#2701079)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: milos9 08.03.2018 12:29
Sem natančno pregledal cene in uspel v "ključ" vključiti tudi dimnik, pokrito teraso, kuhinjo po meri (leseni del), res popolnoma vsa svetila (tudi v lopi in zunaj), kakovostne pode in keramiko (40 EUr/m2), pa se je vseeno izšlo za novega audija A6 ceneje kot "ključ" priznanih izvajalcev, ki pod ključem občasno pozabijo vključit denimo notranja vrata.

Odprto imam le še pri rekuperaciji (računam med 5 in 7k minus subvencija), kaminu (lahko počaka) in žaluzijah kjer računam na razpon med 3.500 in 4.500 EUR. Sanjam še o Wall boxu za e in plug-in avte, kable lahko napeljem, kaj več pa bo povedal končni proračun.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2701103

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701112] 08.03.18 12:47 · odgovor na: milos9 (#2701103)
Odgovori   +    4
[milos9]
Sem natančno pregledal cene in uspel v "ključ" vključiti tudi dimnik, pokrito teraso, kuhinjo po meri (leseni del), res popolnoma vsa svetila (tudi v lopi in zunaj), kakovostne pode in keramiko (40 EUr/m2), pa se je vseeno izšlo za novega audija A6 ceneje kot "ključ" priznanih izvajalcev, ki pod ključem občasno pozabijo vključit denimo notranja vrata.

Odprto imam le še pri rekuperaciji (računam med 5 in 7k minus subvencija), kaminu (lahko počaka) in žaluzijah kjer računam na razpon med 3.500 in 4.500 EUR. Sanjam še o Wall boxu za e in plug-in avte, kable lahko napeljem, kaj več pa bo povedal končni proračun.
... čuj, če boš še dolgo našteval, te bo KPK vzela na piko ...
anon-116402 sporočil: 4.340
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701147] 08.03.18 13:58 · odgovor na: milos9 (#2701103)
Odgovori   +    0
[milos9]

Odprto imam le še pri rekuperaciji (računam med 5 in 7k minus subvencija),
Realna cena
kaminu (lahko počaka)
So že drugi povedali, jaz imam hišo brez dimnika, ker nočem svinjarije
in žaluzijah kjer računam na razpon med 3.500 in 4.500 EUR.
Koliko oken pa imaš? In kakšne žaluzije? Električni pogon? S komarniki? Z boljšim profilom lamel (npr. Z ali S za popolno zatemnitev, ne najcenejši C) in debelino lamel 0,45mm (nizkocenovci imajo manj), ter kvalitetnimi omaricami (pločevina debeline 1,5 mm, nizkocenovci imajo 0,7 mm)? Če nimaš malo oken in iščeš kvalitetne žaluzije s pogonom in komarniki, je to precej nizka cena. Zna biti faktor dva višja.
Sanjam še o Wall boxu za e in plug-in avte, kable lahko napeljem, kaj več pa bo povedal končni proračun.
Kabel potegni sedaj, ker je zanemarljiv strošek, polnilnico pa naredi, če jo rabiš. Aja, avto novinar si; torej naredi, če imaš denar. Pa dovolj debele kable daj. Načeloma je za Teslo dovolj 5×2,5 mm2 in varovalke 3×16A (napolniš baterijo čez noč), ampak zadeva se bo drastično spremenila, če bodo polnilnice delovale z večjo močjo, ko bo elektrika na voljo. Pa če že vlečeš kable, potegni še enega za generator.
anon-401092 sporočil: 113
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701737] 12.03.18 09:05 · odgovor na: milos9 (#2701103)
Odgovori   +    0
[milos9]
Odprto imam le še pri rekuperaciji (računam med 5 in 7k minus subvencija), kaminu (lahko počaka) in žaluzijah kjer računam na razpon med 3.500 in 4.500 EUR. Sanjam še o Wall boxu za e in plug-in avte, kable lahko napeljem, kaj več pa bo povedal končni proračun.
To je neka nova fora?!?! Kot je meni znano za rekuperacijo pri novogradnjah ne moreš prejeti subvencije (lahko jo prejmeš zgolj pri energetski sanaciji starih objektov). Novogradnje lahko kandidirajo za nepovratna sredstva EKO sklada, če padejo pod standard pasivne hiše, ne pa za parcialne rešitve... Vsaj kolikor je meni znano.

Strani: 1