Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Strani: 1 2 3 4 5

sopranos sporočil: 11.404
[#2700983] 07.03.18 17:29
Odgovori   +    4
Mene zanima ali si s parcelo vred uspel priti pod 300.000 EUR?

Ker jaz sem tudi iz teh koncev, pa kakor koli obračam zadeve je to neka spodnja meja.
milos9 sporočil: 1.044
[#2700988] 07.03.18 18:08 · odgovor na: sopranos (#2700983)
Odgovori   +    0
Sem, precej. Ni pa še konec.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700991] 07.03.18 18:18 · odgovor na: milos9 (#2700988)
Odgovori   +    3
[milos9]
Sem, precej. Ni pa še konec.
Upam, da kdaj napišeš okvirni stroškovnik. :)

Ker parcel za gradnjo je v celem Kranju res malo.
0407Cente sporočil: 40
[#2701000] 07.03.18 19:20
Odgovori   +    3
Upam, da se ne bo lokalni izvajalec pri tebi učil na tvoj račun in nabiral reference, na koncu pa jao, jao!
Lahko, da rata »hišica iz sanj«, lahko pa tudi ne-to bo pokazal čas.
Svojega časa pa itak nihče ne računa!
Koliko m2 pa naj bi (bo) imela hiša, bo podkletena...?
milos9 sporočil: 1.044
[#2701003] 07.03.18 20:14 · odgovor na: 0407Cente (#2701000)
Odgovori   +    1
Kleti ne bo, blizu je poplavno območje, pa m2 kleti je predrag. Privoščič si bom lopo in nadstrešek, projekt pa podoben Jelovici trend 172. kaj več pa na ZS...
sopranos sporočil: 11.404
[#2701004] 07.03.18 20:36 · odgovor na: milos9 (#2701003)
Odgovori   +    4
[milos9]
Kleti ne bo, blizu je poplavno območje, pa m2 kleti je predrag. Privoščič si bom lopo in nadstrešek, projekt pa podoben Jelovici trend 172. kaj več pa na ZS...
Potem pa približno vem kje gradiš. :)

Saj taka gradnja v enem kosu je zagotovo najboljša.

Tiste dozidave in prenove hiš so bolj tako tako. Cenovno nič ceneje, razlika v kvaliteti bivanja in tekočih stroških pa velika.
bc123a sporočil: 48.253
[#2701019] 07.03.18 21:48 · odgovor na: (#2701017)
Odgovori   +    8
[rename]
Vso sreco; lahko se bo izvajalec super potrudil....lahko pa je katastrofa.

Dobrohoten nasvet: angaziraj nadzornika, ki bo sproti kontroliral izvajanje. Verjames ali ne, to bo najboljse porabljen denar v tej tvoji investiciji.
I second that; najbolj nekoga, ki mu osebno zaupas, ali pa nekoga, za katerega imas res dober feedback.
0407Cente sporočil: 40
[#2701021] 07.03.18 22:15 · odgovor na: (#2700999)
Odgovori   +    2
To je zelo osnovna-zelo skromna izvedba (300 m2 po 800 €/m2-hiša na ključ + pa urejen vrt + ograja okoli...RES SKROMNO!
To je samo moje mnenje seveda.
FIN-537930 sporočil: 4
[#2701023] 07.03.18 23:01
Odgovori   +    6
Mene pa prav zanima kako se bo tole odvilo. Se priporočam za še kakšen zapis.
g0ga sporočil: 58
[#2701028] 08.03.18 06:48
Odgovori   +    15
Veliko sreče pri sledenju predvidevanj v strokovniku. Včerajšnji članek ogradnji hiše je podal kar dobro oceno. Denarja ponavadi zmanjka v fazi talnih oblog oz. opreme. Ocenjujem na podlagi 12-letnih izkušenj s tega področja. Me pa tudi zares zanima,zakaj je gradnja hipe slovenski nacionalni šport. Običajno prevelike (ja kje bodo pa gosti, če pridejo!?!), za gradnjopa se družina zadolži za 30 let. Ko pa ta čas mine, je potrebno pa hišo itak prenovit. Pa smo spet na začetku. Sebo potrebno pač sprijazniti, da so individualne hiše za bogatejše in ne za vsakogar, ki bi jo pač imel. Tako je vsaj v tujini, pri nas pa zagotovo še bo!
anon-5835 sporočil: 40
[#2701030] 08.03.18 07:19
Odgovori   +    4
Hehe..napiši ob zaključku gradnje za koliko % si se zakalkuliral ;)
Pezo sporočil: 608
[#2701047] 08.03.18 08:51
Odgovori   +    1
Sem bil na istem. Cene parcel v Kranju, kot da bom lahko iz balkona skočil v morje :-) In nisem našel primerne...sem pa imel srečo in sem sedaj v v vrstni z že zamenjano azbestno z betonko za dosti pod 200k€. Za štiri, pet let si zamudil nakup, ko je vse stalo in se je dalo nižat.
Se pa da tudi poceni narediti hišo, naj kar sanjajo tile gumpci o 800€ na kvadrat in več. Kar pogumno, držim pesti.
socialkapitalist sporočil: 72
[#2701062] 08.03.18 09:46
Odgovori   +    11
čas vnosa: 08.03.18 09:45
Jaz sem se iz stanovanja v bloku preselil v hišo. To je bila največja napaka. Imam vse, vrt dve garaži, prostora več kot dovolj, samo nečesa mi manjka: Časa. Sem suženj hiše, ves čas jo je potrebno vzdrževati in nekaj popravljati. Oba z ženo sva čet teden po ves dan v službi, ostanejo vikendi, ko delamo doma, namesto da bi uživali, potovali. Bauhaus je moj drugi dom. Čez teden, če prideš ob petih, šetih domov, ne narediš nič. Večino časa gre za pripravljanje in pospravljanje orodja, tako da se ne splača niti začeti delati. Od otrok, najstnikov ne pričakujte, da bodo delali doma. Se jim bo hiša zagravžala. To je moja izkušnja in vem, za kakšne družine je hiša. Mi nismo med njimi.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2701064] 08.03.18 09:49
Odgovori   +    2
Ker se nobeden od njih ni želel razumeti z mojo Excelovo tabelo, v kateri so tudi precej zahtevne želje glede površine, materialov, izolacije in podobno, na koncu najdem lokalnega izvajalca, ki potrebuje reference in je zato pripravljen zaslužiti manj kot bolj uveljavljeni.
Veliko sreče! Trenutno imajo vsi gradbnci dovolj dela; tisti z referencami in tisti brez. Celo največji Šalabajzarji sedaj lahko najdejo delo. Se boš pa pri gradnji gotovo veliko naučil :)
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2701068] 08.03.18 09:56 · odgovor na: (#2701017)
Odgovori   +    1
[rename]
Vso sreco; lahko se bo izvajalec super potrudil....lahko pa je katastrofa.

Dobrohoten nasvet: angaziraj nadzornika, ki bo sproti kontroliral izvajanje. Verjames ali ne, to bo najboljse porabljen denar v tej tvoji investiciji.
Razen, ce se na gradnjo sam dovolj spoznas...in bos vseskozi visel na gradbiscu.
Prav toliko kot nadzornik, je pomemben tudi projektant. Če on v projektu ne reši vseh detajlov (tipično jih ne), te bo še zelo glava bolela.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2701074] 08.03.18 10:11 · odgovor na: g0ga (#2701028)
Odgovori   +    15
[g0ga]
Veliko sreče pri sledenju predvidevanj v strokovniku. Včerajšnji članek ogradnji hiše je podal kar dobro oceno. Denarja ponavadi zmanjka v fazi talnih oblog oz. opreme. Ocenjujem na podlagi 12-letnih izkušenj s tega področja. Me pa tudi zares zanima,zakaj je gradnja hipe slovenski nacionalni šport. Običajno prevelike (ja kje bodo pa gosti, če pridejo!?!), za gradnjopa se družina zadolži za 30 let. Ko pa ta čas mine, je potrebno pa hišo itak prenovit. Pa smo spet na začetku. Sebo potrebno pač sprijazniti, da so individualne hiše za bogatejše in ne za vsakogar, ki bi jo pač imel. Tako je vsaj v tujini, pri nas pa zagotovo še bo!
Pa veš zakaj je tako? Zato, ker v Sloveniji ni večjih stanovanj. V tujini ni noben problem dobiti 150m2 stanovanje. Pri nas lahko dobiš stanovanje za samskega ali par z max enim otrokom, za družino s tremi otroci pa ni šans, da kaj dobiš, sploh če hočeš imeti šek kak delovni kotiček (ja, pri nas snovalci stanovanj še niso slišali, da tudi odrasli rabimo kakšno pisalno mizo in prostor zanjo, ker je potrebno tudi doma kdaj kaj postoriti za službo). Itak pa so tudi cene stanovanj nastavljene tako, da bi za veliko stanovanje dal precej več, kot za gradnjo hiše, zato smo tam kjer smo; torej splača se graditi samo majhna stanovanja.

Sicer je pa na nepremičninskem trgu še en drug fenomen: za najem ne dobiš drugega kot razsulo. Itak, najbolj donosno je, da v eno razsulo nabašeš pet študentov ali sezonskih delavcev. Če bi pa želel solidno opremiti stanovanje ali hišo, in ga dajati v najem eni družini, bi bila cena taka, da si jo nihče ne bi mogel privoščiti oz. bi vsak raje šel v nakup/gradnjo. V tujini pa marsikje funkcionira najemniški trg.
sopranos sporočil: 11.404
[#2701078] 08.03.18 10:27 · odgovor na: (#2700999)
Odgovori   +    2
[ales16]
> [sopranos]
> Mene zanima ali si s parcelo vred uspel priti pod 300.000 EUR?
>
> Ker jaz sem tudi iz teh koncev, pa kakor koli obračam zadeve je to neka spodnja meja.

Klasika (300m2) pride cca 800€/m2 (brez parcele) vendar vse ostalo vključeno skupaj z urejajem dvorišča/škarp/ograjami.
No, pa parcela ene 100.000 in si že čez 300.000.

Notri te stane. Kopalnica, kuhinja in take zadeve. Tudi za luči daš lahko celo premoženje. Hočeš malo boljše materiale, ker nočeš da bo takoj crknilo, in gredo cene v nebo.

Ko sem recimo kupoval pipe za kopalnico,je bil razpon od 150-1500. Pa take fore.

Ja, pa dober načrt rabiš. Arhitekta, ki je tudi praktičen in ve kaj pomeni določen material v praksi. Da nimaš potem toliko dela z vzdrževanjem.
1357 sporočil: 7.095
[#2701089] 08.03.18 10:55 · odgovor na: sopranos (#2701078)
Odgovori   +    2
Vse je odvisno od investitorjeve prizemljenosti. Od izbire lokacije, izbire projektanta in izvajalca pa do stvarnosti želja investitorja okoli izbire vsebine in forme stavbe. Vse se pa začne pri dveh vprašanjih: Kaj sploh hočem in koliko sem za to pipravljen plačati, ki sta medsebojno povezana. Samo tega pri nas še vedno mnogi investitorji ne razumejo in delajo stvari po sistemu "misije nemogoče" dobiti mercedesa ali bemveja za ceno dacie ali lade. Glavni problem investitorjev je v njihovih glavah.
anon-20587 sporočil: 6
[#2701090] 08.03.18 11:01
Odgovori   +    3
Odličen članek in zelo uporaben zame v tem obdobju. Koliko časa si pa čakal na gradbeno dovoljenje po vložitvi. Tu na UE Kranj se mi zdijo nadpovprečno počasni in birokratsko natančni.
milos9 sporočil: 1.044
[#2701101] 08.03.18 12:21 · odgovor na: Pezo (#2701047)
Odgovori   +    0
Hvala, se javim ko bo tole za mano :)
milos9 sporočil: 1.044
[#2701103] 08.03.18 12:28 · odgovor na: (#2701079)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: milos9 08.03.2018 12:29
Sem natančno pregledal cene in uspel v "ključ" vključiti tudi dimnik, pokrito teraso, kuhinjo po meri (leseni del), res popolnoma vsa svetila (tudi v lopi in zunaj), kakovostne pode in keramiko (40 EUr/m2), pa se je vseeno izšlo za novega audija A6 ceneje kot "ključ" priznanih izvajalcev, ki pod ključem občasno pozabijo vključit denimo notranja vrata.

Odprto imam le še pri rekuperaciji (računam med 5 in 7k minus subvencija), kaminu (lahko počaka) in žaluzijah kjer računam na razpon med 3.500 in 4.500 EUR. Sanjam še o Wall boxu za e in plug-in avte, kable lahko napeljem, kaj več pa bo povedal končni proračun.
milos9 sporočil: 1.044
[#2701105] 08.03.18 12:31 · odgovor na: anon-20587 (#2701090)
Odgovori   +    0
Sedaj sem v zadnji fazi soglasij, gradbeno vložimo še marca, potem začne teči ura
sopranos sporočil: 11.404
[#2701106] 08.03.18 12:37 · odgovor na: 1357 (#2701089)
Odgovori   +    5
[1357]
Vse je odvisno od investitorjeve prizemljenosti. Od izbire lokacije, izbire projektanta in izvajalca pa do stvarnosti želja investitorja okoli izbire vsebine in forme stavbe. Vse se pa začne pri dveh vprašanjih: Kaj sploh hočem in koliko sem za to pipravljen plačati, ki sta medsebojno povezana. Samo tega pri nas še vedno mnogi investitorji ne razumejo in delajo stvari po sistemu "misije nemogoče" dobiti mercedesa ali bemveja za ceno dacie ali lade. Glavni problem investitorjev je v njihovih glavah.
Po eni strani imaš prav. Po drugi strani so pa še bolj nori prodajalci.

Ne moreš verjeti kaj prodajajo in koliko hočejo za tista svoja sranja.

Poglej recimo tega pacienta:
www.nepremicnine.net...a_6124092/

Zadeva je za porušiti. Z vseh 4 strani je cesta. Ampak če porušiš moraš upoštevati odmike od ceste, kar pomeni, da ni možna nadomestna gradnja.

Ali pa tega:
www.nepremicnine.net...a_5921848/

Hiša zgrajena leta 1910. Omet odpada. Obupna umestitev v prostor.

Ali pa take:
www.nepremicnine.net...a_6093398/

Že samo slike pogledaš, pa veš, da moraš v prenovo vložiti 150-200.000 EUR.

Tale je sploh biser ker jo dobro poznam:
www.nepremicnine.net...a_6093329/

Leseni stropi!!! Stara okna. Brez izolacije. Nevzdrževana. Brez zemljišča. Neracionalna. Skratka poden od podna. Na slikah izgleda lepo. Ampak sobe so majhne, zadušljive. Čeprav je prostor odprt. Spodaj so sobe večje, a izredno težko jih je ogreti.
Skratka pri teh hiši bi bilo potrebno zamenjati vse. Tudi konstrukcijske posege narediti v stavbo. Da bi jo naredil potresno varno, energetsko saniral itd. vsaj 250.000 EUR.

Saj razumem, prodajalci lahko upajo. Ampak če imaš take paciente, potem tistim, ki želijo kupiti prav veliko dobrih opcij ni na razpolago. 300.000 EUR za hišo s parcelo je v okolici Kranja nek minimum. Se je treba zelo, zelo potruditi in tudi precej kompromisov sprejeti, če hočeš priti pod to ceno. Če pa si malo bolj natančen in zahteven si pa na 400-500.000 kot bi mignil.

Ampak poglej prodajalce. Večino teh ponudb bi bilo treba deliti z 2 ali s 3, da bi prišel do realne cene. In ker ti ljudje niso racionalni, ti drugega kot nakup zazidljive parcele niti ne preostane.
najobj sporočil: 31.867
[#2701109] 08.03.18 12:40 · odgovor na: anon-116402 (#2701074)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 08.03.2018 12:43
[usimoncic]
> [g0ga]
> Veliko sreče pri sledenju predvidevanj v strokovniku. Včerajšnji članek ogradnji hiše je podal kar dobro oceno. Denarja ponavadi zmanjka v fazi talnih oblog oz. opreme. Ocenjujem na podlagi 12-letnih izkušenj s tega področja. Me pa tudi zares zanima,zakaj je gradnja hipe slovenski nacionalni šport. Običajno prevelike (ja kje bodo pa gosti, če pridejo!?!), za gradnjopa se družina zadolži za 30 let. Ko pa ta čas mine, je potrebno pa hišo itak prenovit. Pa smo spet na začetku. Sebo potrebno pač sprijazniti, da so individualne hiše za bogatejše in ne za vsakogar, ki bi jo pač imel. Tako je vsaj v tujini, pri nas pa zagotovo še bo!
Pa veš zakaj je tako? Zato, ker v Sloveniji ni večjih stanovanj. V tujini ni noben problem dobiti 150m2 stanovanje. Pri nas lahko dobiš stanovanje za samskega ali par z max enim otrokom, za družino s tremi otroci pa ni šans, da kaj dobiš, sploh če hočeš imeti šek kak delovni kotiček (ja, pri nas snovalci stanovanj še niso slišali, da tudi odrasli rabimo kakšno pisalno mizo in prostor zanjo, ker je potrebno tudi doma kdaj kaj postoriti za službo). Itak pa so tudi cene stanovanj nastavljene tako, da bi za veliko stanovanje dal precej več, kot za gradnjo hiše, zato smo tam kjer smo; torej splača se graditi samo majhna stanovanja.

Sicer je pa na nepremičninskem trgu še en drug fenomen: za najem ne dobiš drugega kot razsulo. Itak, najbolj donosno je, da v eno razsulo nabašeš pet študentov ali sezonskih delavcev. Če bi pa želel solidno opremiti stanovanje ali hišo, in ga dajati v najem eni družini, bi bila cena taka, da si jo nihče ne bi mogel privoščiti oz. bi vsak raje šel v nakup/gradnjo. V tujini pa marsikje funkcionira najemniški trg.
... eh, tudi v Sloveniji večja stanovanja seveda so, ampak če kvadraturo pomnožiš z evri za kvadrat, je tako stanovanje običajno dražje od majhne bajte ... evo, in ker je Slovenec šparavno bitje, si raje za isti denar sezida veliko bajto, ob gradnji potroši najlepša leta svojega življenja, kasneje vsako sekundo prostega časa in denarja zagoni za vzdrževanje, na stara leta pa v preveliki in predragi ostane sam ...
anon-20587 sporočil: 6
[#2701111] 08.03.18 12:46 · odgovor na: milos9 (#2701105)
Odgovori   +    2
O kakšni uri to govoriš? Ne sanjaj. Preden povohajo tvojo vlogo so trije meseci okoli. Potem pa se šele začne veselica.
najobj sporočil: 31.867
[#2701112] 08.03.18 12:47 · odgovor na: milos9 (#2701103)
Odgovori   +    4
[milos9]
Sem natančno pregledal cene in uspel v "ključ" vključiti tudi dimnik, pokrito teraso, kuhinjo po meri (leseni del), res popolnoma vsa svetila (tudi v lopi in zunaj), kakovostne pode in keramiko (40 EUr/m2), pa se je vseeno izšlo za novega audija A6 ceneje kot "ključ" priznanih izvajalcev, ki pod ključem občasno pozabijo vključit denimo notranja vrata.

Odprto imam le še pri rekuperaciji (računam med 5 in 7k minus subvencija), kaminu (lahko počaka) in žaluzijah kjer računam na razpon med 3.500 in 4.500 EUR. Sanjam še o Wall boxu za e in plug-in avte, kable lahko napeljem, kaj več pa bo povedal končni proračun.
... čuj, če boš še dolgo našteval, te bo KPK vzela na piko ...
milos9 sporočil: 1.044
[#2701114] 08.03.18 12:48 · odgovor na: anon-20587 (#2701111)
Odgovori   +    0
Mislim ali pa vsaj upam da ne bo tako. Projektni pogoji so šli kar hitro skozi, tudi pri soglasjih teče kar ok
milos9 sporočil: 1.044
[#2701116] 08.03.18 12:49 · odgovor na: najobj (#2701112)
Odgovori   +    0
Kar naj, ne bodo nič našli :)
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2701129] 08.03.18 13:12 · odgovor na: najobj (#2701109)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [usimoncic]
> > [g0ga]
> > Veliko sreče pri sledenju predvidevanj v strokovniku. Včerajšnji članek ogradnji hiše je podal kar dobro oceno. Denarja ponavadi zmanjka v fazi talnih oblog oz. opreme. Ocenjujem na podlagi 12-letnih izkušenj s tega področja. Me pa tudi zares zanima,zakaj je gradnja hipe slovenski nacionalni šport. Običajno prevelike (ja kje bodo pa gosti, če pridejo!?!), za gradnjopa se družina zadolži za 30 let. Ko pa ta čas mine, je potrebno pa hišo itak prenovit. Pa smo spet na začetku. Sebo potrebno pač sprijazniti, da so individualne hiše za bogatejše in ne za vsakogar, ki bi jo pač imel. Tako je vsaj v tujini, pri nas pa zagotovo še bo!

> Pa veš zakaj je tako? Zato, ker v Sloveniji ni večjih stanovanj. V tujini ni noben problem dobiti 150m2 stanovanje. Pri nas lahko dobiš stanovanje za samskega ali par z max enim otrokom, za družino s tremi otroci pa ni šans, da kaj dobiš, sploh če hočeš imeti šek kak delovni kotiček (ja, pri nas snovalci stanovanj še niso slišali, da tudi odrasli rabimo kakšno pisalno mizo in prostor zanjo, ker je potrebno tudi doma kdaj kaj postoriti za službo). Itak pa so tudi cene stanovanj nastavljene tako, da bi za veliko stanovanje dal precej več, kot za gradnjo hiše, zato smo tam kjer smo; torej splača se graditi samo majhna stanovanja.
>
> Sicer je pa na nepremičninskem trgu še en drug fenomen: za najem ne dobiš drugega kot razsulo. Itak, najbolj donosno je, da v eno razsulo nabašeš pet študentov ali sezonskih delavcev. Če bi pa želel solidno opremiti stanovanje ali hišo, in ga dajati v najem eni družini, bi bila cena taka, da si jo nihče ne bi mogel privoščiti oz. bi vsak raje šel v nakup/gradnjo. V tujini pa marsikje funkcionira najemniški trg.

... eh, tudi v Sloveniji večja stanovanja seveda so, ampak če kvadraturo pomnožiš z evri za kvadrat, je tako stanovanje običajno dražje od majhne bajte ... evo, in ker je Slovenec šparavno bitje, si raje za isti denar sezida veliko bajto, ob gradnji potroši najlepša leta svojega življenja, kasneje vsako sekundo prostega časa in denarja zagoni za vzdrževanje, na stara leta pa v preveliki in predragi ostane sam ...
Ja, ja, se prodajajo tudi stanovanja, novogradnje z 200+ kvadrati. Samo tipično to vsebuje 100 kvadratov terase in 40 kvadratov hodnikov. Uporabnih stanovanj za familijo s tremi otroki (zame to pomeni tri normalno velike otroške sobe ter dve kopalnici) in delovnim kotičkom za starše pa praktično ni.
sopranos sporočil: 11.404
[#2701140] 08.03.18 13:34 · odgovor na: anon-116402 (#2701129)
Odgovori   +    5
Imaš prav.

Pa tudi kuhinje so take, kot da nihče več nič ne kuha.

Če že delaš 300 m2 veliko bajto je tudi kuhinja lahko normalno velika, z "otokom" ter velikim, praktičnim delovnim pultom.

Ko gledam kakšne tlorise stanovanj recimo je kar za glavo držim. Tudi toliko niso, da bi pomislili na kakšen prostor za skladiščenje (beri za odlaganje kakšne krame, ki jo potrebuješ občasno) in malo večje omare.

Strani: 1 2 3 4 5