Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Peterica, ki je osupnila Ženevo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-299030 sporočil: 1.227
[Avto] Tema: Peterica, ki je osupnila Ženevo
[#2701050] 08.03.18 09:04 · odgovor na: chef (#2701035)
Odgovori   +    6
Spremljam avtomobilizem od kar vem zase, tudi sem delal v avto industriji, spremljam najbolj prodajane avte itd. Nismo debatirali o tem, prodajnih rezultatih, ki so itak posledica čudnega razmišljanja slovenceljnev (to pa nisem sam), da so zgolj in samo nemški avti "ta nar ta boljš". Seveda me veseli prihod svežega vetra, zlasti s strani Francozov, ki imajo dolgo avto tradicijo in tehnične rešitve. Dobro, če je v članku primerjava z najbolj prodajanimi avti v Slo, potem manjka ta pripomba. Sicer zakaj pa ne bi tega avta primerjali z jaguarjem XE/XF npr.? A primerjamo razrede med seboj, ali primerjamo dizajn, tehnologijo?? Ali se sploh spotaknemo v smernice oblikovanja pri avtih? Ne, vsi nemci so si po vrsti enaki, od VW, Audija, BMW, edino Merc. morda malo spreminja svojo oblikovalsko filozofijo, in na silo poskuša vsiliti "italijanski" dizajn v nemško togost! Že sam Audi ugotavlja in tudi obljublja kupcem, da bo spremenil dizajn, ker so vsi avti enaki. Je mar pri pasatu, "pametnem kot Einstein", kaj drugače?
Zaenkrat kljub starosti = zrelosti ločim zrno od plevela. Da ne govorim o etičnem odnosu dotičnega proizvajalca, ki je zakuhal smrdljivo izpustno goljufijo, namerno, naklepno, pa malo testiral strupene pline na - čeprav - prostovoljcih, in nedolžnih živalih. Mu to lahko kar tako odpustite? Nekaznovano? mene kot uporabnika bodo "jeb...li" na tehničnem, če kaj ne bo v redu, tu, ko gre za sistemsko in "originalno" prevaro, ste pa tako lepo tiho. Te znamke = proizvajalci bi preprosto morali avte zamenjati na svoje stroške vsem slovenceljnom in prepovedati prodajo do čiste rešitve.

Nimamo ponosa, pa čeprav avte preplačujemo, kot budale, malo zaradi samih sebe, precej zaradi požrešne države, dodatek pa s strani proizvajalca, ki se mu pustimo nategniti s "schrottom".