Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 06.03.2018 17:59
[pobalin]
> [vrac]
> Preplonkal sem:
> www.polnilne-postaje...harger.pdf

Spoštovani plemenski plesalec okrog totema (jebiga, stripi so bili moja varuška), če se ne motim, si nazorsko precej nacional interesni progresivni tovariš. Mi lahko razložiš, zakaj v tej dolini s čudovito tehnično-industrijsko bazo, ki je bila razvita že v socializmu, eno usrano polnilno postajo uvažajo iz svetovne tehnološke velesile Portugalske? A legendarna imena Moje Dežele, npr. Iskra, Gorenje ipd. ne znajo scoprat enega takega čip-konektorskega polprimitivizma?

Še več zadev me muči in imam občutek, da mi boš v kakšnem reklamnem materialu deželnega uvoznika portugalske robe pomagal najti odgovore na premnoga vprašanja o EV.

Če vzamem tisti mitični scenarij soudeležbe EV v elektrosistemu, ki je v pametnem omrežju ponoči preko skromne domače in čez dan preko neke javne/službene vtičnice, po katerih avto štrom jemlje, ko je eko in poceni, oddaja pa, ko ga manjka in je drag...
... in odmislim problem, da če moj EV počasi jemlje (ker pač ne rabim/nočem plačati dragega blicšnel priključka), potem tudi počasi daje nazaj, torej v akutnih konicah porabe družbi ne more pomagati prav dosti...
... če pa že, mora biti (čez dan) priključen na zmogljivo polnilnico in takih mora biti cel kup, ki jih plača kdo in kaj ima od tega...
... in še odmislim problem, kaj narediš, ko hočeš popoldan iz službe po otroke in domov, pa vidiš, da je baterija prazna, ker jebiga, je Dežela med šihtom pač rabila veliko štroma...
... in odmislim problem, s kakšnim presežkom katerega eko štroma se mi EV polni ponoči doma, da ga družbi vrača čez dan in pomaga šparati z umazanimi fosilnimi viri...
... in odmislim, da je moj detajliran mesečni račun za elektriko dolg 78 strani (sem pač kontrol frik in ne zaupam korporacijam)...
... in pozabim, da vsi pametni uporabniki pametnih EV na pametnih omrežjih v mrzli zimi sprogramirajo, da se kakšno uro pred jutranjim odhodom v službo EV še s štromom iz omrežja ogreje na prijetno temperaturo, kar še dodatno poveča silovit jutranji skok deželne porabe štroma...
... in potem ugotovim, da imam še toliko vprašanj, da sem jih do sem že pol pozabil...

Mi lahko pomagaš, prosim, ne da bi moral plesati po žerjavici ali žrtvovati otroka za to? Če kaj in kdaj, mi tu in zdaj pride prav šamansko mnenje iz reklamnih letakov.
Sicer mene sprašuješ preveč. Bi te pa opozoril, da nikoli ne bodo vsa vozila električna, če pa slučajno kdaj bodo, pa ta ne bodo vsa v lastništvu posameznika, pač pa se bodo vozila sposojala ali kako se že reče delitveni ekonomiji. Povečevanje števila EV bo trajalo kar precej let. Recimo Slovenija načrtuje prepoved prodaje osebnih vozil z motorji izključno na notranje izgorevanje v letu 2030, potem bo prehodno obdobje morda 20 let, da bodo dizli in bencinci izginili iz prometa, če sploh kdaj bodo. Še vedno bo dovoljena prodja hibridov, tako da bo pot do popolne elektrifikacije prometa še zelo dolga.

Zakaj slovenska industrija ni sposobna izdelati ali je prekokomot, da bi izdelovala te polnilce, moraš povrašati njih, ne mene.

Sicer boš pa za plesanju po žerjavici moral pocukati za rokav kar komisarko Violeto Bulc, ta je kolikor je meni znano tozadevno kar dobro zverzirana. Bolj kot jaz, jaz te prakse žal ne prakticiram.