Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.832
[Gustl]
> [0513ANITO]
> Kako morete zapisati take Gnojne Bule.

Ah, no. Stremenje k "imeti vec prostega casa" ni enako "ne ljubi se mi delat, naj nekdo poskrbi zame".

Pri nas se nekaj idealizira "marljivost", kar se pogosto realizira v ždenje na delovnem mestu in neučinkovitost, mešanje delovnega časa z zasebnimu opravki (seveda izven delovnih mest, ki so na zvonec in kvote).

Pa je to brezveze.

Ce nisi ravno karierist, ni nič narobe, ce stremis k temu, da bi manj delal. Ne manj naredil, manj delal.

Jaz bi zacel pocasi. Kjer se da, bi uvedel 1x na teden home office, kdor želi. To imajo pogosto v Nemčiji in fajn deluje. Narediš enako, lahko celo več, zadovoljstvo zaposlenega večje.

Seveda pa je to problem v segmentu "proizvodnja", ampak tam bo itak problem z nadaljnjo avtomatizacijo procesov.

Vsaj delni UTD nam po mojem v naslednjih desetletjih ne uide, samo upamo lahko, da ne bomo "referencna drzava". Naj prve napake naredi kdo drug.
Home office prakticiram ze kakih 8 let...
In to vsak dan..dokler delo ni gotovo...

Kako pa misliš, da bodo s temi "polovičnimi" urami shajali terenski delavci...ki se 1 ali 2 ure vozijo v eno smer na delovišče (ali pa samo da opravijo en servis). Kdo bo te ure plačal...Stranka jih verjetno ne bo, ....Jih bo pa moral delodajalec.