Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: V Nemčiji se poigravajo z zamislijo o brezplačnem javnem prometu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
Zadnja sprememba: anon-207617 19.02.2018 18:09
[republican]
Čakaj malo... Cerarja in klone izvoli nekaj sto tisoč volilcev na volitvah, ne pa nekaj tisoč glasnih na ulici.

In v Sloveniji je na žalost več volilcev, ki se ob visokih davkih počutijo varne, kot tistih, ki jim grejo visoki davki na kurac.
No, tocno to. In teater absurda je, da v povsem privat sferi je se zmer tako!!! To mene najbolj jezi pri Slovencih. Razumem jaz zakaj 190.000 javnosektorasev voli nedotakljivost javnega sektorja. Razumem zakaj kar 600.000 penzionistov voli nedotakljivost penzij.

Ampak zakaj se vec kot pol milijona davkoplacevalcev v gospodarstvu (!!!!) ne spunta nad visokimi davki - ali pa vsaj tisti delez njih, ki imajo vec kot 800 eur place - ker oni pod tem zneskom imajo komot davcno pozitiven izplen s tisoc in eno subvencijo in dokladom - ta mrtvi tek in tisina, ta varnost ob visokih davkih me pa moti. Zato sem jaz vsak trenutek svojega delovnega lajfa hromel proti tej visoki obdavcitvi dela, nato pa uporabil vse mozne obvode, na koncu pa se izselil in se zdaj repencim na daljavo.

Da clovk pridno dela in placuje skoraj 50% harac, pri tem pa dobi slovenistanski javni servis - in nato je TIHO... ja za bozjo voljo. Pa to je dezela mazohistov. kako se to komurkoli lahko zdi normalno?

Jaz si sploh ne morem predstavljati potresa, ki bi doletel angleski otocek, ce bi kdo tukajsnjim socialno cutecim delafskim ovcicam poskusil upaliti skupno 50% harac na njihovo delo. Sociala v UK je siroka in visoka - ampak hej, ne na racun delavcevega dela! Ko ljudem tukaj pokazem, kaki so davki in prispevki na dva jurja bruto place v moji drzavi, mislijo da jih zajebavam... se malo smejejo in recejo "good one mate, you almost had me :-)" Moram privlect ven kake wikipedia lestvice in kake Economist clanke, da se jim pocasi prebije v betice, kako mazohisticna zival je "polno obdavceni in obprispevceni odvisno zaposleni slovenec".

Mazohisticna bestija brez primere je to. In ker ta bestija nikjer ne protestira in ne tuli, ne vidim druge prihodnosti kot da se ji na krvavece rane obesijo zidani vepri in serpentinski, da zarijejo svoje oklje se globlje v meso te nesrecne bestije. Dokler ne crkne krvaveci okostnjak v svoji tihoti, in bomo koncno vsi v raju - v javnem sektorju ali v penziji.

Morda bi za slovenskega delavca bilo bolje, da se mu standard spremeni v suznja, in da namesto place dobi hrano in streho in obleko, glede na to koliko pac zna delati - da se ne bo rabil vec jebati s kompleksnimi vprasanje izbire med zidanom in cerarjem, pa mercatorjem in sparom, pa a naj se ustavi na trojanah ali na lomu, ko gre v prikolico za 7 dni v umag.

Mah... prevec me razpizdi vse to. Grem na pivo. Lihkar sem se preselil, moja nova soseda v Birminghamu je "Francesca from Italy". Svet je lep za popizdit, jaz pa se tukaj repencim. Lahko noc :-)