Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Wulfe]
zamer? vesel sem, da se je sfrj mora končala, vsaj formalno. zdaj pa upam, da se bo nekoč tudi v praksi. faking konclager, ne pa država! :)
Tudi takšno mnenje je legalno. Toda ljudje v večni niso tega mnenja, poglej malo javnomnenjske raziskave. Pa še večina ti bo povedala, da je bilo bolje, oziroma so bili ljudje bolj zadovoljni v tem faking konclagerju, kakor v sedanji kao demokraciji, karkoli že oboje pomeni.

Zanimivo je pa to, da sedanjo kao demokracijo najbolj glasno zagovarjajo tisti, ki so nekoč poštene občane/državljane silili v partijo. Jih kar nekaj poznam, ki mi dneve in dneve niso dali miru, ali pa so se poniževalno plazili pred veljaki in moledovali za vstop v partijo v sredini 80-tih, na prvih resničnih volitva so pa vsi bili kar naenkrat strašni demokrati in je eden (takrat že upokojen) dejal na kavici "Kako smo jih zjebali komunjare". In ni nikoli več prišel na kavo, ko sem glasno povedal, kako me je kakšno desetletje, se pravi konec 70-tih, silil v partijo. Še dobro, da kaj podobnega ne sklepam pri tebi. Moraš imeti strašne travme.