Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.316
Ufff se tale mi je usla.

Mi zelis povedat da naj se placniki in koristniki storitev ukvarjamo z inner working sistemov katere koristimo?

Ves bisi... Meni je vazno edino le kaj moj otrok v vrtcu dobi. V smislu vzgoje in nege.

Da mora tvoja al katerakol druga zenska izpolnit 5 fasciklov na noc pa drkat 30 excelov... Boli me kurac. Interna ucinkovitost ni nikoli stvar kupca. Kot da bi se bil gost v ostariji moral ukvarjat s tem a se krompir lupi na roke al majo strojni lupilec. Gost hoce prazen krompir.

In izpostavil si ono kar je na koncu catch. Zavoljo lastne cone udobja, ter nepremikanja, so ali ste tiho. In ta tisina omogoca nekaterim da lomastijo po "firmi".

In pol se vprasam. Ce je tvoja tiho in so vsi ostali kar tiho... Kaj se bo kdajkol spremenilo?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2695035

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[Endimion]
Ufff se tale mi je usla.

Mi zelis povedat da naj se placniki in koristniki storitev ukvarjamo z inner working sistemov katere koristimo?

Ves bisi... Meni je vazno edino le kaj moj otrok v vrtcu dobi. V smislu vzgoje in nege.

Da mora tvoja al katerakol druga zenska izpolnit 5 fasciklov na noc pa drkat 30 excelov... Boli me kurac. Interna ucinkovitost ni nikoli stvar kupca. Kot da bi se bil gost v ostariji moral ukvarjat s tem a se krompir lupi na roke al majo strojni lupilec. Gost hoce prazen krompir.

In izpostavil si ono kar je na koncu catch. Zavoljo lastne cone udobja, ter nepremikanja, so ali ste tiho. In ta tisina omogoca nekaterim da lomastijo po "firmi".
In pol se vprasam. Ce je tvoja tiho in so vsi ostali kar tiho... Kaj se bo kdajkol spremenilo?
In kaj so mene podučili v visoko tehnološki firmi v "silikonski"(*) dolini leta 1980:

No job is finished until the paperwork is done.

Ker smo bili takrat navajeni dela na horuk, kakor ga še vedno nekateri cenijo, se nam je to zdelo skrajno čudno, kmalu pa nič več...

(*)namerno pišem silikonska posnemajoč pisanje slovenskih novinarjev, ki ne ločijo med silicijem (angl. Silicon, Si), osnovnim materialom za polprevodniške tehnologije in silikoni, angl. Silicone, ki so polimerske spojine silicija in so moškim znani kot elastomeri, ženskam pa kot vsadki za povečanje oblin.
bc123a sporočil: 48.253
[Endimion]
Ufff se tale mi je usla.

Mi zelis povedat da naj se placniki in koristniki storitev ukvarjamo z inner working sistemov katere koristimo?
Davkoplacevalci. V nekem smislu lastniki te slovenske absurdnosti po imenu javni sektor. Ves, tudi Urada za knjigo, urada za enake moznosti, pa agencije za kmetijske trge (ima fajn velike pisarne v nekdanjem smeltu, po moje so najemnine ubijalske), pa varuha prehranske verige, pa podobnih nebodigatreb.

Saj ti je verjetno jasno, da delavec v firmi ne more narediti kaj dosti, lahko naredi lastnik s pritiskom od zgoraj, ko vidi da gre zadeva f kurac.

Glede impotentnosti sindikatov se strinjamo. Kot sem ze rekel, dobri so za korakanje v titovkah.

Dodaten problem je pa to, ker seveda klientela vrtca vcasih ful vesela stvari, ki jih v sloveniji dobi ob socialni ceni vrtca. Recimo portfolio, ki ga morajo vse vzgojiteljice/pomocnice delati za vsakega otroka. To je tudi ena "doktorica" privlekla iz tujine, iz dragih zasebnih vrtcev... za doktorat ali kaj je ze je spremljala 5 otrok in naredila pet portfoliev. Zadeva se je potem uvedla v vrtce tako, da to delajo vzgojiteljice, ki imajo 15-22 otrok.

Skratka, "stranke" so ful vesele ker za nic placat dobijo vec (le da se s tem kurijo ure ki bi lahko bile porabljene za otroke).

Da raznih kavarn s starsi, izletov z dedki in babicami (vse v popoldanskem casu) niti ne omenimo.

Razlagam zakaj je lahko v socializmu ena vzgojiteljica+pomocnica brez problema drzala gor eno skupino otrok, pa se sla domov ob 13 uri z menazko iz kuhinje. Vrtec sedaj ni vrtec v socializmu. Pa onemu v socializmu ni nic manjkalo, asestrinjamo? Pa ni bilo vegetarijanskih obrokov, pa ni bilo zaposlene dieteticarke, pa pedagoginje, pa se za vraga in pol personala ki nima direktne povezave z otroci.

Ce hocemo pocenit storitve, bo najprej treba pometat ven vso to navlako.

Da ne omenjamo da so nekateri vrtci sli nazaj na bombazne pralne plenice! Ker eko bio!

Veliko stvari se davkoplacevalcem sploh ne sanja, potem pa se cudite, od kje rast zaposlenih, pa mase plac.

Strani: 1