Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.316
- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)

Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!
Vsako z ISO standardom kakovosti. Nimaš pojma kaj ene birokracije je to. Predlog izboljšav, ukrepov, njihpova implementacija, pa potem organizacije tedenskih in mesečnih, kvartalnih sestankov, zapisniki, plani za naslednje leto pa še kako potem.

Je pa verjetno trapasto, če je ta birokracija sama sebi namen, in se strinjam, da veliko te robe je sama sebi namen denimo v vrtcu. Važno da so kljukice, da je vse OK.

IN tu je treba dat del javnega sektorja na kol. OK, večje plače, ker so večje obremenitve... ampak za božjo voljo, ne mi stokat o obremenitvah izven osnovnega foha, če pa so denimo vzgojiteljice DEL sistema. Podobno velja za Zdravnike.

Ti dam primer iz moje polpretekle zgodovine. Sprejet sem bil na Nevrokoško kliniko. Tam so me premerili in podiagnosticirai in pretipali in vse to lepo zapisali na enih 20 straneh. RTG, MR, meritve krvi, pljuč.. ni da ni.

In po 14 dnevih čakanja na prosti slot za operacijo (Ne smej se, jaz nisem nikogar podmazal, pa sem fejst vrsto preskočil, moj sotrpin je čakal 11 mesecev), me po onem tunelu prestavijo na UKC z debelo kuverto papirjev. In tam gledam eno medi sestro, ki je dve uri v sistem UKC-ja pretipkovala ono mojo kuverto, ker to ni povezano med sabo. dve uri!!! Namesto da bi se bila ukvarjala z bolniki.

Še na MR bi skoraj moral it še enkrat, ker je nekdo pozabil uploadat slike na nek server. Me je mel da bi počil nekoga. Pa so slike našli na nekem PC-u.

In nihče se ne buni... Tista sestra mi je, ko sem jo opozoril, da bi naša privat firma crknila v pol leta če bi tako delali, rekla le: "Tkole mamo"

Jah na to lahko rečem samo "Kurc pol"

A veš ko imamo one tehnične preglede za službo... V 21 stoletju ti bodo rekli, da prnes karton s sabo. For fucks' sake!! poglej si ga v jebenem portalu! Ga nimate? naredte ga! Tako pa ob vsakem pregledu una dohtarca še zmer neki na papir s penkalom. Vsaj v toplicah je imela jebeni diktafon.

Tu je šans za prihranek kar nekaj.

Mislim, v tem, da če že birokracija je, je namenjena nabiranju nekih podatkov, ki jih je treba ovrednotit, in potem dobit ven nek feedback. Če se papir generira zarad papirja samega, pol je to bolj kurc.

In.. so vzgojiteljice kaj protestirale na to temo? Al so samo stihijsko tiho, in bo že Štrukelj zrihtal colngo?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2694986

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 27.01.2018 21:37
[Endimion]
>- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
>- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
>- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)
>
>Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!

Vsako z ISO standardom kakovosti. Nimaš pojma kaj ene birokracije je to. Predlog izboljšav, ukrepov, njihpova implementacija, pa potem organizacije tedenskih in mesečnih, kvartalnih sestankov, zapisniki, plani za naslednje leto pa še kako potem.

Je pa verjetno trapasto, če je ta birokracija sama sebi namen, in se strinjam, da veliko te robe je sama sebi namen denimo v vrtcu. Važno da so kljukice, da je vse OK.

IN tu je treba dat del javnega sektorja na kol. OK, večje plače, ker so večje obremenitve... ampak za božjo voljo, ne mi stokat o obremenitvah izven osnovnega foha, če pa so denimo vzgojiteljice DEL sistema. Podobno velja za Zdravnike.

Ti dam primer iz moje polpretekle zgodovine. Sprejet sem bil na Nevrokoško kliniko. Tam so me premerili in podiagnosticirai in pretipali in vse to lepo zapisali na enih 20 straneh. RTG, MR, meritve krvi, pljuč.. ni da ni.

In po 14 dnevih čakanja na prosti slot za operacijo (Ne smej se, jaz nisem nikogar podmazal, pa sem fejst vrsto preskočil, moj sotrpin je čakal 11 mesecev), me po onem tunelu prestavijo na UKC z debelo kuverto papirjev. In tam gledam eno medi sestro, ki je dve uri v sistem UKC-ja pretipkovala ono mojo kuverto, ker to ni povezano med sabo. dve uri!!! Namesto da bi se bila ukvarjala z bolniki.

Še na MR bi skoraj moral it še enkrat, ker je nekdo pozabil uploadat slike na nek server. Me je mel da bi počil nekoga. Pa so slike našli na nekem PC-u.

In nihče se ne buni... Tista sestra mi je, ko sem jo opozoril, da bi naša privat firma crknila v pol leta če bi tako delali, rekla le: "Tkole mamo"

Jah na to lahko rečem samo "Kurc pol"

A veš ko imamo one tehnične preglede za službo... V 21 stoletju ti bodo rekli, da prnes karton s sabo. For fucks' sake!! poglej si ga v jebenem portalu! Ga nimate? naredte ga! Tako pa ob vsakem pregledu una dohtarca še zmer neki na papir s penkalom. Vsaj v toplicah je imela jebeni diktafon.

Tu je šans za prihranek kar nekaj.

Mislim, v tem, da če že birokracija je, je namenjena nabiranju nekih podatkov, ki jih je treba ovrednotit, in potem dobit ven nek feedback. Če se papir generira zarad papirja samega, pol je to bolj kurc.

In.. so vzgojiteljice kaj protestirale na to temo? Al so samo stihijsko tiho, in bo že Štrukelj zrihtal colngo?
Moja je protestirala. Večkrat. Potem je pa začela na letnih ocenjevanjih dobivati slabše ocene (takoj po zaposlitvi je blestela s top ocenami), in je raje tiho. Večina ostalih itak goljufa in se jim jebe. Itak tega noben ne more dobro prebrati. Zadnjih nekaj let imajo neke evalvacije kjer je treba hudiča in pol glede otrok izmeriti in poracunati. Moji sem prvo leto jaz pomagal z excelom, čeprav ga obvlada, le žal statistike ni studirala. Ker vem da ženske niso ravno bistre da bi to naredile same, nama je bilo dolgo časa uganka kako to naredijo druge. Potem pa se je nekako izkristaliziralo - izmislijo si.

Morda ne razumeš postopka kako te norosti pridejo v delovni proces. Nekaj hohstaplerca na nekem ministrstvu ali kakem Jako pomembnem zavodu dela doktorat. In preštudiral "primere dobre prakse". In potem ko doktorira dobi moč in začne hoditi predavat po vrtcih. Recimo, kaj imajo v najboljših ameriških in tujih vrtcih (ki so seveda zasebni stanejo pa ranga 30.000 na leto, in imajo eno vzgojiteljico na pet otrok...). In ravnateljem je to všeč, da bodo oni tudi tako dobri kot vrtci v kapitalizmu in to pograbijo in začnejo težiti zaposlenim. Ker je to JS noben ne bo tvegal joba z odkritim uporom, sindikalisti pa itak znajo samo z titovkami marsirat. Moja ravno zato ni članica sindikata.

Bi se ful več napisal, samo je je strah da bi potem razkril vir. Sori, ni njen job vreden tega. Se boste davkoplačevalci morali sami malo potruditi. Saj imate otroke v vrtcih, a ne??

Pa ta vrtec je iz okolja kjer je plebs precej veren vključno z ravnateljico. Da ne bomo samo o titovkah in tardecih govorili.
bc123a sporočil: 48.253
[Endimion]
>- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
>- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
>- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)
>
>Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!

Vsako z ISO standardom kakovosti. Nimaš pojma kaj ene birokracije je to. Predlog izboljšav, ukrepov, njihpova implementacija, pa potem organizacije tedenskih in mesečnih, kvartalnih sestankov, zapisniki, plani za naslednje leto pa še kako potem.
ISO standard kakovosti je tvoja izbira.

Strani: 1