Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?
[#2693513] 18.01.18 13:53 · odgovor na: anon-447527 (#2693464)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-207617 18.01.2018 13:59
Castna jansatova da tokrat s postrizenimi nohti tipkam :-)

Ni vprasanje sploh, ali so nekateri kreditojemalci bili zavedeni. Seveda obstajajo tudi taki. Kreditov za 20 in vec let z mesecnim obrokom 300 in vec evrov se ne izbira tako kot pralnega praska ali sesalca. (Ceprav bancna praksa kaze, da se ga pravzaprav tocno tako izbira :-))

Oprosti, ker me ne boli srce. Neumnost obcasno stane, zakonodaja pa mora biti obca.

A se kdaj vprasas, zakaj v sloveniji (ali kateri koli drugi drzavi na svetu) ni zakona, da morajo imeti VSI za promet registrirani avtomobili blokado hitrosti pri 130 km/h? Razumes zakaj bi nasprotoval takemu zakonu?

Ce policija ustavi pijanega cloveka za volanom, mu ne grozi 10 let zapora, ali izguba opravilne sposobnosti - ceprav je s svojim zavestnim dejanjem ocitno ogrozal zivljenja drugih. Tudi takemu zakonu bi nasprotoval.

Gre za osnovno dostojanstvo in svobodo. Ce bo zdruzenje stotih ali dvestotih sorodnikov smrtnih zrtev, ki so jih poklali pijanci s prehitro in objestno voznjo zahtevalo tako radikalno zakonodajo, se bom boril pfoti njim, tako kot zdaj proti vasem predlogu.

Gre za pojmovanje svobodnega cloveka in njegovega dostojanstva, proti plemenskemu, v stajo zaprtemu, od drzave varovanemu in nadzorovanemu cloveku.

Moja najdrazja naredi letno 40.000 km na cesti. Delno jih delava skupaj. Ce mi jo zgazi en objesten pijanec, bom najbrz spremenil svoje mnenje o vrednosti osebne svobode, ker mi bo zalost in jeza meglila osnovna nacela. Ampak zaenkrat se vsak dan podam na cesto in zavestno sprejemam rizik, da me bo zaklal pijani objestnez. Raje to, kot da postopoma podpiram da me Drzava zapre v varno in nadzorovano stajo.

Vasa zelja po retroaktivnem zakonu o konverziji je napad na dostojanstvo, na svobodo, na previdnost in preudarnost. Zelo majhen napad, in zrtev so tuje banke, ne jaz.

Slovenija je zelo blizu totalitarizma. Cel zahod je zelo blizu totalitarizma, vsak dan imam manj upanja, da se mj bomo izognili, bolj je vprasanje zgolj se vrsta in krvolocnost izvedbe.

Moti me ta revansisticni duh zakona. Moti me ta revansisticni duh slovenije, zahoda, sveta. Ta neskromnost. To pomanjkanje refleksije "mater so me nategnili, kaj bi lahko storil bolje?" Strah me je, ko bom naslednjic prodal stvar z dobickom, ker sem pac trgovec. Ker se Bill Gates nima casa ukvarjati z Janezom Novakom, in mi veletrgovec (ki jih je kupil za 45 eur) proda paket stotih windowsov za 60 eur po kosu, jaz pa jih od hise do hise prodajam Janezom za 100 eur*... medtem ko je linux zastonj.

Svoboda in odgovornost (in dostojanstvo) ne prinasata srece. Sta vrednoti sami na sebi. Razumem da bi vi zdaj cisto majhen koscek teh vrednot zamenjali za 20 jurjev. Tudi jaz jih bi. Upam, da bo tudi mojo sibkost takrat nekdo ustavil. Nekdo vas mora bremzati, ko vabite totalitarne koncepte za resevanje osebne stiske.

* ce je janez grozno siten in cenovno obcutljiv, mu jih zlifram za 80, ker bolje da poberem 80 kot nic, in janez windowse piratizira ali gre na linuxe. Vsi ostali manj sitni in nepopustljivi janezi pa so "nategnjeni" in placajo 100. Jaz bi sicer imel minus, ce bi vsem dal po 80, ker imam stroske. Ampak vsak posamezno se morbit pocuti nategnjenega. Upam da ne bodo spremenili zakona za nazaj, da bom moral vracati denar...