Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-447527 sporočil: 72
[#2693123] 16.01.18 14:29 · odgovor na: mimoidoci (#2693078)
Odgovori   +    1
Podplat je koža čez in čez postala ....
Endimion sporočil: 10.358
[#2693126] 16.01.18 14:36 · odgovor na: anon-447527 (#2693056)
Odgovori   +    8
Hmmm..

Pa dajva drugace. Vi zdajle zelite konverzijo vasega kredita pod onimi OM kot so takrat veljale za eur kredite. A prav razumem?

Se pravi zdaj si zlite dobiti kredit pod takimi pogoji, kot ga niste bili upraviceni pred desetimi leti?

Poglejva malce drugacen primer. Banka lhko kreditno sposobnost spusti do ravni ko ti od mesecnega dohodka ostane n trr minimalna placa.

Oba imva 1000€ plače. Vi vzamete kredit danes ko je minimalna placa 500€. Vasa najvišja mozna anuiteta je torej 500€. Jaz najdem neko zeljo za izpolnit si denimo cez pol leta. A vmes Cerar dvigne minimalno placo na 600€ (ne smejte se, dejansko se je to leta 2010 zgodilo). Jz se z anuiteto lahko stegnem le za 400€. Ker mi to podaljsa cas odplacevanja bo moj celokupbi strosek visji od vasega, ce sva vzela enak znesek kredita. In vam ostane kasneje na racunu manj kot pa je nov znesek minimalne place. Ki ga drzava definira kot nek minimum za zivljenje. Ja buhuuu. Dajmo se za to narest kako drustvo. Pa zahtevat od bank konverzije ker nas niso opozorile na nihanje minimalne place ali pa na moznost visoke inflacije. Nominalno se vedno placujes enak znesek banki a s preostankom ne mores kupit enako količino dobrin. Ker se drazijo.

Skratka imamo dve sorti ljudi. Eni si eur kredita niso mogli privoscit. Tem konverzija po vsebini ne pripada ker do ekvivalent eur kredita takrat dobli ne bi. In drugi so bili vzeli CHF kredit ker so bile takrat anuitete nizje. In so se tveganja morali zavedat. Za te pa je tako prav da jih dobijo s financno macolico mal po pesi.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693127] 16.01.18 14:39 · odgovor na: anon-447527 (#2693111)
Odgovori   +    2
[katarinaulcnik]
Predlog zakona v celoti je objavljen na spletni strani DZ in Združenja Frank.
Žal nimam časa brat drobni tisk. Si pa mislim, da je do konverzije upravičen le tisti, ki je bil ob najetju kredita zaveden. Danes je seveda nemogoče dokazati, da je bil nekdo zaveden s strani bančnega uslužbenca, lahko pa se preveri besedilo pogodbe in če tam valutno tveganje ni omenjeno, potem je to lahko kejs za uveljavljanje konverzije. Seveda je tudi konverzija tvegana, tedanji pogoji komercialnih bank so bili takšni, da so bile fiksne OM evrskih kreditov bistveno višje kot tistih v frankih. Zato ste lahko na slabšem:
www.finance.si/8863496

Razen, če ne mislite da boste lahko zganjali cherry picking konverzijskih pogojev svojih posojil...
Endimion sporočil: 10.358
[#2693151] 16.01.18 16:00 · odgovor na: anon-447527 (#2693056)
Odgovori   +    4
Da ne bomo samo turobni, se bom dotaknil se povabila na sok :)

Med nami "hejterji" in vami financno polpismenimi je v projektu "Frank" izrazita ljubavna asimetrija. Vi morate ugajat nam, mi pa ne rabimo ugajat vam. :)

In ce je predpogoj da pokazete te vase papirje MOJE povabilo na sok si potem mislim lahko le dvoje:

1. Dejansko zelite mojo investicijo casa in denarja za nekaj od cesar v primeru vase "zmage" nimam nic. Lahko me le po riti poci. Niti v primeru vasega poraza nic ne dobim niti ne izgubim.

2. Verjetno so vas in soproga tele anuitete tako ubile, da je investicija v dva deci jabija dejansko cist prevec za vas da bi lahko pridobili nekaj simpatij. Na kr lahko recem da "kurc pol" in vas napotim do bliznjega karitasa ali rdecega kriza.

Torej?
mimoidoci sporočil: 6.008
[#2693153] 16.01.18 16:13 · odgovor na: anon-447527 (#2693123)
Odgovori   +    9
[katarinaulcnik]
Podplat je koža čez in čez postala ....

Pa dokončajva misel:

Podplat je koža čez in čez postala,
prepoved je razmišljanja veljala,
ko okupiral nas sovrag je v tankih
in zapovedal nam - kredite v frankih.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2693167] 16.01.18 17:00 · odgovor na: anon-380531 (#2693096)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 16.01.2018 17:18
[MarkoGergič1]
Dragi "podjetniki". Vaša stališča, agresivnost in nekultura, ki jo izražate v objavah tukaj in povsod, kjer se lahko pljuva, so tiste vaše lastnosti, zaradi katerih ste tam kjer ste: kvazi neuspešni podjetniki, ki visijo na forumih za zdravljenje ranjenih egov.
Ne bi vam dal niti keramike za polagati.
Kako si le ugotovil, da na tem forumu pišemo neuspešni podjetniki? Si v veliki zmoti. Zdi se mi, da smo vsi uspešni z lastnostjo kritičnega opazovanja sveta okrog sebe in z nelagodjem opazujemo kako Cerarjeva vlada slabo vodi državo in je še za nameček ustvarila rasulo v javnem sektorju, ki ga ni sposobna pokomandirati. Jezik pisanja nam je sočen in slikovit. Kje si le našel ranjene podjetniške ege?
anon-447527 sporočil: 72
[#2693171] 16.01.18 17:28 · odgovor na: Endimion (#2693151)
Odgovori   +    1
Saj nisem napisala, da boš moral sok plačat ti :). Ja, ok, vem, naslednji tvoj komentar bo, da te hočem podkupit :). S sokom :)
Dej, zdržte še malo, šoarajte moči za takrat, ko bo kmalu razprava v DZ...
Pa koketiranja s tabo / vami me tudi ne obtožuj, ob ostale neokusnosti (karitas ...) se ne bom obregnila.
Smo izpolnili kvoto hejtanja za danes?
anon-447527 sporočil: 72
[#2693174] 16.01.18 17:55 · odgovor na: mimoidoci (#2693153)
Odgovori   +    0
...
Oblast molči, se vkraj obrne,
sovrag cekine svoje šteje.
Ko narod se zave prevare,
se Mimoidoči v brk mu smeje.

Ne boš, sovrag, več novcev štel,
izkazala se bo resnica,
ne boš več narod s franki mlel,
če le obstaja še pravica.
anon-334127 sporočil: 37
[#2693175] 16.01.18 18:01 · odgovor na: anon-204390 (#2693071)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 16.01.18 17:09
Pred tem zapisom sem komentirala vaše izvajanje o povabilu na sok, ki je "letel" na Katarino. Tako da, ja, seveda imate težave z duševnim zdravjem. Samo priznate si ne ... Iz vašega zapisa je to evidentno in nedvoumno ;)

In še komentar na vašo izjavo: "Če sedaj zavračate ponujeno konverzijo v evre, pa za dvakratno sprenevedanje."
Če govorite o vsebini zakona, je to vsekakor čista laž in nimam pojma, kje ste jo pobrali. Morda pa bi si prej vseeno vzeli čas in prebrali VSE zadeve na portalu ZF. Boste lahko vsaj argumentirano debatirali.
anon-334127 sporočil: 37
[#2693176] 16.01.18 18:01 · odgovor na: Endimion (#2693151)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 16.01.18 16:55
Da bi mi vam hejterjem morali biti všeč? To pa je cisti narcizem, pa še z realnostjo nima nobene veze. Briga mene za to, kar mislite. O nas ali o sebi. Obe predstavi sta namreč daleč od resnice. Prva, na srečo, druga, žal.
S svojo primitivno, žaljivo in že kar sovražno komunikacijo največ govorite o sebi. Usoda naših posojih pa, hvala sveti ponvi in piskru, ni v vaših rokah. Sicer pa, čemu se trudite? A nimate bolj pametnega dela, kot da se ukvarjate s stvarmi, za katere pravite, da se v nobenem primeru na vašem življenju ne bodo poznale? Torej vas žene čista hudobija, nič drugega. Vi ste eden tistih, ki se naslaja nad ogoljufanimi ljudmi, češ, kakšni bedaki so. Stavim, da bi gladko pogledali stran, če bi pretepali nemočnega pred vami na pločniku. In očitno s prezirom gledate na ljudi, ki morajo v vrsto na RK, čeprav največkrat za svojo bedno usodo niso sami krivi. Človek brez srca in z zakrnelim prefrontalnim korteksom. Bog vam pomagaj, če še verjamete vanj.
anon-334127 sporočil: 37
[#2693177] 16.01.18 18:01 · odgovor na: anon-204390 (#2693127)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 16.01.18 16:12
vickibedi, če se vam e+ne da brat, potem pa tudi govoite/pišite več ne, Ker kar nekaj na pamet ... Si mislim ..., predvidevam ... pač niso glagoli, ki govorijo o pučenosti.
anon-380531 sporočil: 4
[#2693178] 16.01.18 18:01 · odgovor na: mimoidoci (#2693078)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 16.01.18 14:01
Lepo je mimoidoč postavil bančne posle tja, kamor sodijo: k čudežnim kremam, sumljivim popustom in ostalim prevaram.
Ampak prevarante je treba braniti, po ostalih pa srat. Na nivoju, ni kaj.
Endimion sporočil: 10.358
[#2693183] 16.01.18 18:43 · odgovor na: anon-334127 (#2693176)
Odgovori   +    8
Ves zakaj se trudim? Ker svoje ekonomske zajebe placujem sam. In za to nisem nikol nikdar klical drzave v pomoc. Moj zajeb. Moja krivda. Stuff it up your pipe and smoke it.

Tako to gre.

Ne morem pa poleg svojih zajebov ki jih nikol nisem zanikal :) placal se vasega. To pa ne.

Jaz sem ze povedal da sva v onih letih z bivso iskala podoben kredit pa se zanj nisva odlocila ker sva bila v EUR prekratka, v CHF pa je bilo tut za moj neumni okus prevec tveganja za ono dobo odplacevanja.

Se enkrat. Ne vidim da bi revezi bili. Ne en ne drug ne ne ne vem kateri. Komu je banka do zdaj od vas frankaejev zaplenila nepremičnino ker ni zmogel obroka ali obrokov? Iz naslova chf. Prosim.
mimoidoci sporočil: 6.008
[#2693187] 16.01.18 19:25 · odgovor na: anon-380531 (#2693178)
Odgovori   +    8
[MarkoGergič1]
Lepo je mimoidoč postavil bančne posle tja, kamor sodijo: k čudežnim kremam, sumljivim popustom in ostalim prevaram.
Ampak prevarante je treba braniti, po ostalih pa srat. Na nivoju, ni kaj.
Oprosti, pri čudežnih kremah in popustih so ljudje ponavadi previdni, tako da ne vem, zakaj tlačiš zraven še bančne posle.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2693190] 16.01.18 20:35 · odgovor na: anon-380531 (#2693178)
Odgovori   +    19
Ker sem na to temo enkrat ze vse povedal, sem prebrskal za besedo "kurac" in nasel zeljeni tekst. Izvolte:

Kdor ni sposoben razumeti tveganja spremembe vrednosti valut (brez dodatnih pojasnil), ni opravilno sposoben. Vse to zgoraj in celotno frankarsko izvajanje zadnjih dveh let je cisto navaden, milijonkrat viden, politicni blef. Vi ste se kako opravilno sposobni, se bolj pa marketinsko in politicno. Zato se zdaj napravljate da ste otrocaji in razbijate igrace po stanovanju in glasno iscete krivce med temi "gldimi gldimi" bankirji, da bi (se enkrat!) pridobili prednost zase.

Da iscete svojo politicno priloznost je vasa demokraticna pravica. Tako kot je moja demokraticna pravica, da zahtevam od politike, da vam ne nasede. Ne zato, ker bi se mi smilile banke (jebe se mi za banke!), ampak zato, ker mi greste na kurac vi. ZANALASC, iz mojega osebnega politicnega prepricanja. Zato, ker zelim da placate za svoje spekulacije.

Na trgu je koncno mnogo stanovanj in s svojim spekuliranjem ste dvigali ceno tistim, ki so sli v kredit z varnostno rezervo. Ce si vase spekulacije zasluzijo povracilo, si vsi tisti ljudje, ki so zaradi preudarnosti kupili manjse stanovanje, toliko bolj zasluzijo odskodnino. Ampak v resnici tak za nazaj napisan zakon ne pripada ne vam in ne njim.

Tisti ljudje se bodo morali sprijazniti z manjsim stanovanjem, banke se bodo morale sprijazniti s povisanim delezem nevrnjenih kreditov ki so jih izdale v frankih, tisti ki se cudite oskodovane, pa boste morali toziti banke PO OBSTOJECI ZAKONODAJI, ne pa po nanovo napisani ki bo veljala za kredite za nazaj. In ce je nekdo res bil oskodovan, naj bo to ugotovljeno NA SODISCU PO OBSTOJECI ZAKONODAJI, ne pa v politicnem nabiranju vasih glasov.

To bom jaz podprl na volitvah, pa ni vrag da ne bo ena stranka, ki bo to zagovarjala. Mi je cist vseeno koliko rdeca ali crna bo.

Vsakemu politiku, ki bo iskal vas glas sporocam, da bom podprl njegove nasprotnike. Prredlagam ustanovitev zdruzenja anti-frank, da politiki dobijo glasno sporocilo, da bodo s tem svinjanjem volivce tudi izgubili, ne samo dobili :-)

Seveda v naprej razumem, da je "mein kampf" tukaj izgubljen, in da vas prozoren spin deluje, ker #we hate banksters, vseeno pa mi ostaja demokraticno zadovoljstvo, da vam lahko ob vsaki priloznosti povem, da ste dolgocasni maloslovenceljski spekulantski spindoktorji in da vam ne verjamem niti besede.

Groteskno je tudi to, ko premnogi artikulirani forumasi poskusajo z vami imeti fakticno debato o tem kaj je valutno tveganje, kaj je dolznost obvescanja, kaj je spostovanje pogodb, in da je "napovedovanje tezko, se posebej za prihodnost".

Vse to je smesno, ker se vam za vse to gladko jebe. Vam je treba povedati da je "nas vec kot vas" in "mi imamo vec glasov na volitvah kot vi". Lepo plemensko. Mi smo Nasi, vi ste pa Vasi. In Nasi so vedno v redu, tudi ce kaj posvinjajo, Vasi pa so vedno barabe, tudi ce imajo najboljse namene. To je nekaj kar kmet s plemensko mentaliteto takoj razume.
linaprin sporočil: 771
[#2693200] 16.01.18 21:55 · odgovor na: anon-207617 (#2693190)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 16.01.18 21:04
[NemirniTujec]
Ker sem na to temo enkrat ze vse povedal, sem prebrskal za besedo "kurac" in nasel zeljeni tekst. Izvolte:

Kdor ni sposoben razumeti tveganja spremembe vrednosti valut (brez dodatnih pojasnil), ni opravilno sposoben. Vse to zgoraj in celotno frankarsko izvajanje zadnjih dveh let je cisto navaden, milijonkrat viden, politicni blef. Vi ste se kako opravilno sposobni, se bolj pa marketinsko in politicno. Zato se zdaj napravljate da ste otrocaji in razbijate igrace po stanovanju in glasno iscete krivce med temi "gldimi gldimi" bankirji, da bi (se enkrat!) pridobili prednost zase.

Da iscete svojo politicno priloznost je vasa demokraticna pravica. Tako kot je moja demokraticna pravica, da zahtevam od politike, da vam ne nasede. Ne zato, ker bi se mi smilile banke (jebe se mi za banke!), ampak zato, ker mi greste na kurac vi. ZANALASC, iz mojega osebnega politicnega prepricanja. Zato, ker zelim da placate za svoje spekulacije.

Na trgu je koncno mnogo stanovanj in s svojim spekuliranjem ste dvigali ceno tistim, ki so sli v kredit z varnostno rezervo. Ce si vase spekulacije zasluzijo povracilo, si vsi tisti ljudje, ki so zaradi preudarnosti kupili manjse stanovanje, toliko bolj zasluzijo odskodnino. Ampak v resnici tak za nazaj napisan zakon ne pripada ne vam in ne njim.

Tisti ljudje se bodo morali sprijazniti z manjsim stanovanjem, banke se bodo morale sprijazniti s povisanim delezem nevrnjenih kreditov ki so jih izdale v frankih, tisti ki se cudite oskodovane, pa boste morali toziti banke PO OBSTOJECI ZAKONODAJI, ne pa po nanovo napisani ki bo veljala za kredite za nazaj. In ce je nekdo res bil oskodovan, naj bo to ugotovljeno NA SODISCU PO OBSTOJECI ZAKONODAJI, ne pa v politicnem nabiranju vasih glasov.

To bom jaz podprl na volitvah, pa ni vrag da ne bo ena stranka, ki bo to zagovarjala. Mi je cist vseeno koliko rdeca ali crna bo.

Vsakemu politiku, ki bo iskal vas glas sporocam, da bom podprl njegove nasprotnike. Prredlagam ustanovitev zdruzenja anti-frank, da politiki dobijo glasno sporocilo, da bodo s tem svinjanjem volivce tudi izgubili, ne samo dobili :-)

Seveda v naprej razumem, da je "mein kampf" tukaj izgubljen, in da vas prozoren spin deluje, ker #we hate banksters, vseeno pa mi ostaja demokraticno zadovoljstvo, da vam lahko ob vsaki priloznosti povem, da ste dolgocasni maloslovenceljski spekulantski spindoktorji in da vam ne verjamem niti besede.

Groteskno je tudi to, ko premnogi artikulirani forumasi poskusajo z vami imeti fakticno debato o tem kaj je valutno tveganje, kaj je dolznost obvescanja, kaj je spostovanje pogodb, in da je "napovedovanje tezko, se posebej za prihodnost".

Vse to je smesno, ker se vam za vse to gladko jebe. Vam je treba povedati da je "nas vec kot vas" in "mi imamo vec glasov na volitvah kot vi". Lepo plemensko. Mi smo Nasi, vi ste pa Vasi. In Nasi so vedno v redu, tudi ce kaj posvinjajo, Vasi pa so vedno barabe, tudi ce imajo najboljse namene. To je nekaj kar kmet s plemensko mentaliteto takoj razume.
Amen!
linaprin sporočil: 771
[#2693201] 16.01.18 21:55 · odgovor na: anon-380531 (#2693096)
Odgovori   +    7
čas vnosa: 16.01.18 20:52
[MarkoGergič1]
Dragi "podjetniki". Vaša stališča, agresivnost in nekultura, ki jo izražate v objavah tukaj in povsod, kjer se lahko pljuva, so tiste vaše lastnosti, zaradi katerih ste tam kjer ste: kvazi neuspešni podjetniki, ki visijo na forumih za zdravljenje ranjenih egov.
Ne bi vam dal niti keramike za polagati.
Kdo bi tebi polagal keramiko, če si pa suh...
anon-447527 sporočil: 72
[#2693229] 17.01.18 09:31 · odgovor na: (#2693217)
Odgovori   +    0
Vaš uigrani trio je to že objavil, skupaj z amen.
najobj sporočil: 31.947
[#2693243] 17.01.18 10:23 · odgovor na: anon-207617 (#2693190)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Ker sem na to temo enkrat ze vse povedal, sem prebrskal za besedo "kurac" in nasel zeljeni tekst. Izvolte:

Kdor ni sposoben razumeti tveganja spremembe vrednosti valut (brez dodatnih pojasnil), ni opravilno sposoben. Vse to zgoraj in celotno frankarsko izvajanje zadnjih dveh let je cisto navaden, milijonkrat viden, politicni blef. Vi ste se kako opravilno sposobni, se bolj pa marketinsko in politicno. Zato se zdaj napravljate da ste otrocaji in razbijate igrace po stanovanju in glasno iscete krivce med temi "gldimi gldimi" bankirji, da bi (se enkrat!) pridobili prednost zase.

Da iscete svojo politicno priloznost je vasa demokraticna pravica. Tako kot je moja demokraticna pravica, da zahtevam od politike, da vam ne nasede. Ne zato, ker bi se mi smilile banke (jebe se mi za banke!), ampak zato, ker mi greste na kurac vi. ZANALASC, iz mojega osebnega politicnega prepricanja. Zato, ker zelim da placate za svoje spekulacije.

Na trgu je koncno mnogo stanovanj in s svojim spekuliranjem ste dvigali ceno tistim, ki so sli v kredit z varnostno rezervo. Ce si vase spekulacije zasluzijo povracilo, si vsi tisti ljudje, ki so zaradi preudarnosti kupili manjse stanovanje, toliko bolj zasluzijo odskodnino. Ampak v resnici tak za nazaj napisan zakon ne pripada ne vam in ne njim.

Tisti ljudje se bodo morali sprijazniti z manjsim stanovanjem, banke se bodo morale sprijazniti s povisanim delezem nevrnjenih kreditov ki so jih izdale v frankih, tisti ki se cudite oskodovane, pa boste morali toziti banke PO OBSTOJECI ZAKONODAJI, ne pa po nanovo napisani ki bo veljala za kredite za nazaj. In ce je nekdo res bil oskodovan, naj bo to ugotovljeno NA SODISCU PO OBSTOJECI ZAKONODAJI, ne pa v politicnem nabiranju vasih glasov.

To bom jaz podprl na volitvah, pa ni vrag da ne bo ena stranka, ki bo to zagovarjala. Mi je cist vseeno koliko rdeca ali crna bo.

Vsakemu politiku, ki bo iskal vas glas sporocam, da bom podprl njegove nasprotnike. Predlagam ustanovitev zdruzenja anti-frank, da politiki dobijo glasno sporocilo, da bodo s tem svinjanjem volivce tudi izgubili, ne samo dobili :-)

Seveda v naprej razumem, da je "mein kampf" tukaj izgubljen, in da vas prozoren spin deluje, ker #we hate banksters, vseeno pa mi ostaja demokraticno zadovoljstvo, da vam lahko ob vsaki priloznosti povem, da ste dolgocasni maloslovenceljski spekulantski spindoktorji in da vam ne verjamem niti besede.

Groteskno je tudi to, ko premnogi artikulirani forumasi poskusajo z vami imeti fakticno debato o tem kaj je valutno tveganje, kaj je dolznost obvescanja, kaj je spostovanje pogodb, in da je "napovedovanje tezko, se posebej za prihodnost".

Vse to je smesno, ker se vam za vse to gladko jebe. Vam je treba povedati da je "nas vec kot vas" in "mi imamo vec glasov na volitvah kot vi". Lepo plemensko. Mi smo Nasi, vi ste pa Vasi. In Nasi so vedno v redu, tudi ce kaj posvinjajo, Vasi pa so vedno barabe, tudi ce imajo najboljse namene. To je nekaj kar kmet s plemensko mentaliteto takoj razume.
... čuj, kje se da podpisat pristopna izjava ? ...

P.S.: ne zajebavam se, če bi Financarji hoteli narediti nekaj koristnega, bi organizirali podpisovanje ...
mimoidoci sporočil: 6.008
[#2693252] 17.01.18 10:41 · odgovor na: (#2693230)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: mimoidoci 17.01.2018 10:49
[rava]
Hrvati bodo konverzijsko avanturo plačali k žuti.
Lani sem pogledala, jih je pri arbitraži pri Svetovni banki tožila samo Unicredit.
Pa zdele pogledam, je pa takle seznamček že.

ARB/17/49 Erste Group Bank AG and others
ARB/17/37 Addiko Bank AG and Addiko Bank d.d.
ARB/17/34 Raiffeisen Bank International AG and Raiffeisenbank Austria d.d.
ARB/16/31 UniCredit Bank Austria AG and Zagrebačka Banka d.d.

Škoda, ker gre tok počas.
Če bi že kaka sodba Hrvate vornk usekala po proračunu, bi se mrbit celo kakemu našemu politikantu posvetilo, da se s tem lih ni za zajebavat, če ti ne sodi shithole sodišče.

Tukaj je potrebno paziti, da gre pri Hrvatih verjetno za občutljivost na HRKCHF in ne na EURCHF. Zgodba je namreč lahko precej drugačna (very likely še hujša). Mi poznamo EURCHF zgodbo, HRK pa je volatilen (tudi na EUR) pa tudi dodatno je izgubljal na Evro in posledično še na CHF.

V vsakem primeru pa so te zgodbe občutljive tudi na pot /časovno dinamiko/ gibanja tečajev (torej so path dependent). To pomeni, da je poljuben tečaj v začetni in končni točki lahko povsem enak, vmesna dinamika pa naredi popolno štalo. Matematično gledano recimo, bi tečaj vmes lahko skočil za en mesec v neskončnost in bi imeli vmesni neskončni obrok (nepodkovani v matematiki naj to primerjavo izpustijo). Skratka, preračun kreditnih obveznosti v domače valute, ki ga zahteva retroaktivna zakonodaja je lahko zelo kompleksen (in raznovrsten) in ima lahko nepredvidljive učinke, predvsem je pa neskončno možnosti kaj se je dogajalo vmes od točke A do točke B, za vsak kredit posebej.

Zgoraj gre le za en pomislek jih je pa še vsaj deset. "Poprava krivic" bo zato lahko zelo raznovrstna in dvema podobnima kreditojemalcema z različnim izplenom popolnoma nerazumljiva (zakaj je on dobil več kot jaz, če sva na istem), kar bo zelo slaba lastnost dotične "poprave krivic".
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2693259] 17.01.18 11:19 · odgovor na: anon-447527 (#2693229)
Odgovori   +    10
[katarinaulcnik]
Vaš uigrani trio je to že objavil, skupaj z amen.
Katarina, pocasi bomo uigrani orkester, se dosti pa nam manjka, da bi vas ujeli in postali uigrana creda.

Jaz bom svoj tekst zgolj vsakokrat na novo copipastal v to debato, pa morebiti se na kak drug forum, ker (kot sem napisal v tem tekstu) uzivam v svoji demokraticni pravici, da vam ob vsaki priloznosti povem, da ste maloslovenceljski spekulantski spindoktorji in da vam ne verjamem niti besede.

Tako kot imate tudi vi demokraticno zadovoljstvo v iskanju politicne resitve vase neumnosti in pohlepa.

Morda pa se bo v sloveniji vendarle zganil kdo ki ima prevec casa, in postal vasa opozicija; morda iz tega nastane nova politicna preokupacija, in se volivci ne bodo vec delili na partizane in domobrance, ampak na opravilno sposobne in opravilno nesposobne.

To bi bil vsekakor napredek :-)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2693264] 17.01.18 11:28 · odgovor na: anon-207617 (#2693259)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
se volivci ne bodo vec delili na partizane in domobrance, ampak na opravilno sposobne in opravilno nesposobne.
Oziroma na frankaše in anti-frankaše.
Dajmo ustanovit AFS (anti frankaška stranka).
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2693272] 17.01.18 11:45 · odgovor na: anon-20668 (#2693264)
Odgovori   +    5
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> se volivci ne bodo vec delili na partizane in domobrance, ampak na opravilno sposobne in opravilno nesposobne.

Oziroma na frankaše in anti-frankaše.
Dajmo ustanovit AFS (anti frankaška stranka).
Nimas talenta za imena (kot jaz ne za vztrajanje pri projektih)

Stranka za pravicnost, jebote. Stranka zdrave kmecke pameti. Stranka Davkoplacevalcev Slovenije. SPOS. Stranka postenih in odgovornih slovencev.

Ampak lahko isceva se sto let, pa ne bo tok dobro kot stranka za cisto pitno vodo, ki se bori proti dzamiji :-) deset let nazaj: www.rtvslo.si/volitv...leti/92112
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2693276] 17.01.18 11:52 · odgovor na: (#2693230)
Odgovori   +    1
[rava]
Hrvati bodo konverzijsko avanturo plačali k žuti.
Lani sem pogledala, jih je pri arbitraži pri Svetovni banki tožila samo Unicredit.
Pa zdele pogledam, je pa takle seznamček že.

ARB/17/49 Erste Group Bank AG and others
ARB/17/37 Addiko Bank AG and Addiko Bank d.d.
ARB/17/34 Raiffeisen Bank International AG and Raiffeisenbank Austria d.d.
ARB/16/31 UniCredit Bank Austria AG and Zagrebačka Banka d.d.

Škoda, ker gre tok počas.
Če bi že kaka sodba Hrvate vornk usekala po proračunu, bi se mrbit celo kakemu našemu politikantu posvetilo, da se s tem lih ni za zajebavat, če ti ne sodi shithole sodišče.
Na uc bi rekel da ima unicredit sam vec denarja in vpliva kot kompleten hrvaski ali slovenski bantustan?

Ker najbrz bo itak vso odlocanje na vseh instancah stvar politike in vpliva...
Endimion sporočil: 10.358
[#2693283] 17.01.18 12:20 · odgovor na: anon-447527 (#2693174)
Odgovori   +    7
Brez da zgolite tukaj verze (ko bi malo mnj pesnili in svoje cajte malo vec studirali, vas nit tukaj zdaj ne bi bilo) mi prosim odgovorite na preprosto vprasnje:

Kdo vas je prevaral, na kak nacin in koliko dejanske skode ste bili utrpeli?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2693293] 17.01.18 12:54 · odgovor na: (#2693280)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-207617 17.01.2018 12:56
[rava]
> Na uc bi rekel da ima unicredit sam vec denarja in vpliva kot kompleten hrvaski ali slovenski bantustan?
> Ker najbrz bo itak vso odlocanje na vseh instancah stvar politike in vpliva...

Ka pa vem.
Vpliv gor al dol.
Predvidevam nekak, da svetovna banka nima takih debilnih sodnikov kot shithole bananastani.

Če bodo tam povedali, da imajo banke računalniške programe in strokovnjake, ki točno vejo, kako se bodo tečaji muvali 20 let vnaprej, po moje ne bodo naredili tok močnega vtisa kot na naše krave, ki to zapišejo še v sodbe.
Predvidevam da bi drzava na tako tozbo poslala nekoga z mozgani, in bi debata tekla predvsem o suverenosti - ce banka hoce poslovati v bananistanu, je pac dolzna prenasati bananistansko zakonodajo ipd.

Banka ze morda lahko izterja odskodnino na globalnih sodiscih, ampak v zameno bo dobila povecano lokalno pozornost s strani raznih inspektorjev, tudi razcetverjenje kakega lokalnega CEOja zaradi sumov korupcije na neznanem kraju ob neznanem casu itd. Znotraj slovenije se nobena banka ne more boriti z dolgo roko oblasti, ki ima v rokah vse vzvode moci. Slovenska oblast bi banki namignila, da jo bodo v sloveniji sfasirali, ce jih bo mednarodno preganjala.

Zato bi taka banka morala uporabiti svojo mednarodno moc in oblastem zagroziti, da bodo strici v bruslju in washingtonu zaropotali po interesih njihovih domacih financerjev in po njih osebno (obrestne mere na obveznice, bonitetne ocene, no more jobs in bruxelles).

Pac ob evropskih zgodbah z izbrisanimi obveznicami, pokoritvijo grcije in poljubnim doziranjem arabcev preko petih ali sestih meja, si ne morem vec predstavljati da o cemerkoli odloca obstojeca zakonodaja, in ne "jaci tlaci".

Zato tudi vztrajam, da moramo fenomen na vseh nivojih obravnavati politicno, in ne s strokovno debato o valutnih tveganjih in pogodbenih obveznostih ipd.
Endimion sporočil: 10.358
[#2693310] 17.01.18 13:49 · odgovor na: anon-447527 (#2693174)
Odgovori   +    10
Oziroma, narediva preprost izračun, koliko ste maksimalno lahko v škodi.

vzeli ste 200.000 eur v kreditu s CHF klavzulo na 30 let.

Če ste vzeli kredit pri najbolj ugodnem tečaju CHF ki je bil konec leta 2007 1,68 CHF za EUR, ste se zavezali vrnit 200.000 x 1,68 = 336.000 CHF (v EUR seveda)

Ker ne vem kolikšne so bile Efektivne OM na ta posojila takrat, oziroma sem bil pozabil, bom naredil predpostavko. Efektivna obrestna mera naj bo za CHF kredit 2% letno, za EUR kredit pa 3% letno. Po mojem kar smiselna predpostavka. a me popravite če se motim.

Primer 1. EUR
Glavnica: 200.000
Odplačevanje: 30 let
Obresti v dobi odplačevanja: 0.03 * 200.000 * 30 = 6.000 * 30 = 180.000 EUR
Skupna obveznost: 200.000 + 180.000 = 380.000 EUR
Mesečni "obrok": 380.000 / (12*30)=1055,56 EUR

Primer 2: CHF
Glavnica: 336.000 CHF
Odplačevanje: 30 let
Obresti v dobi odplačevanja: 0.02 * 336.000 * 30 = 201.600 CHF
Skupna obveznost: 336.000 + 201.600 = 537.600 CHF
Skupna obveznost v EUR: 537.600 / 1,68 = 320.000 EUR
Mesečni "obrok" v EUR: 320.000 / 360 = 888,89 EUR

V momentu podpisa pogodbe, je bil vaš kredit s CHF klavzulo lepih 60.000 EUR cenejši od ekvivalentnega EUR kredita. oziroma malo manj kot 1/3 glavnice!!!!!

Narediva simulacijo in rečeva da se je en dan po podpisu pogodbe tečaj franka sesul iz 1,68 na 1. Armagedon v SNB oziroma na stolpnico ECB v Frankfurtu pade komet.

Vaš dolg de-facto (in de-iure for that matter) narase na 537.600 EUR. In mesečni "obrok" na 1493,33 EUR.

se strinjam, hude cifre. A tako bi bio v NAJBOLJ GROZNEM PRIMERU!!!!!!!!!

Ker se je tečaj CHF tam od leta 2007 do konca 2011 peljal po veselem toboganu od 1,68 na to pariteto, se tudi vam vse skup ni povečalo na toliko. Konec leta je SNB rekla da bo "prostotržno" Ante Markovič in začela printat franke, ko blesava da bi držala tečaj na 1,2. In potem je v začetku leta 2015 rekla, da ne bo več Ante Markovič pa je šlo čez noč iz 1,2 na 1.0, oziroma še za dlako na penisu od miša pod to.

In pol se začne sranje. Od leta 2007 do leta 2011 ste preživeli vse žive višje obroke v EUR, in potem do leta 2015 vztrajali na teh višjih obrokih. Ampak ona akcija SNB vas je pa ubila. Zdaj pa v vulvo materino naj to reši država.

In potem uletite Združeni v Združenje z idejo, da so kreditne pogodbe neveljavne, ker banka ni pojasnila?

Pa pomislimo, kaj vas boli. Ne pojasnilna dolžnost. Boli vas obrok. Ki vam vsak jebeni mesec jemlje krvavo potrebno likvidnost s katero kupujete dobrine in storitve. Pojasnilna dolžnost banke, ki v mojem primeru ni izostala, je samo obvod, s katerim želite vse nas ostale, prepričati, da ste bili nategnjeni. Kje? kako? Kdo vam je s pištolo na glavi ponujal kredo?

Za zaključek: Vaš kredit je bil po zgornji matematiki 60.000€ cenejši s CHF klavzulo, kot pa klasični EUR kredit. V startu. V kolikor se ne bi nič spremenilo, bi bili plačali toliko manj.

Oziroma, jaz osebno menim, da ne vas, ne Jerale ne pičke mile materne nikogar ne bi pol kurca zanimala "pojasnilna dolžnost" v kolikor Vaš obrok ne bi šel pod plafon. Gladko bi se vsem ostalim smehljali, kaki carji in carice da ste. Za to niste izmečki, in ne rabi se vas v Zalog v Koto odpeljat. Zasledovali ste svoj cilj, in iskali najcenejše možnosti. To je legalno in legitimno. A iskanje najcenejšega in optimalnega je po vsebini špekulacija. Pa ne mio tem, da ste bogaboječi državljani, ki ste samo hoteli met svojo streho nad glavo. Moje banke ne zanima da sem na bolniški in so šli moji prihodki vsled tega v franže. Ob sklenitvi pogodbe me niti ni opozorila na to. A naj ustanavljam združenje?

Prodajte nepremičnino, pejte v najem v dvosobno stanovanje, in sanirajte. A ne morem se znebit občutka, da gre pr vas za sebičnost. radi bi imeli nekaj kar vam ni pripadalo, obenem pa nič dali za to.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693312] 17.01.18 13:53 · odgovor na: anon-207617 (#2693293)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [rava]
> > Na uc bi rekel da ima unicredit sam vec denarja in vpliva kot kompleten hrvaski ali slovenski bantustan?
> > Ker najbrz bo itak vso odlocanje na vseh instancah stvar politike in vpliva...
>
> Ka pa vem.
> Vpliv gor al dol.
> Predvidevam nekak, da svetovna banka nima takih debilnih sodnikov kot shithole bananastani.
>
> Če bodo tam povedali, da imajo banke računalniške programe in strokovnjake, ki točno vejo, kako se bodo tečaji muvali 20 let vnaprej, po moje ne bodo naredili tok močnega vtisa kot na naše krave, ki to zapišejo še v sodbe.

Predvidevam da bi drzava na tako tozbo poslala nekoga z mozgani, in bi debata tekla predvsem o suverenosti - ce banka hoce poslovati v bananistanu, je pac dolzna prenasati bananistansko zakonodajo ipd.

Banka ze morda lahko izterja odskodnino na globalnih sodiscih, ampak v zameno bo dobila povecano lokalno pozornost s strani raznih inspektorjev, tudi razcetverjenje kakega lokalnega CEOja zaradi sumov korupcije na neznanem kraju ob neznanem casu itd. Znotraj slovenije se nobena banka ne more boriti z dolgo roko oblasti, ki ima v rokah vse vzvode moci. Slovenska oblast bi banki namignila, da jo bodo v sloveniji sfasirali, ce jih bo mednarodno preganjala.

Zato bi taka banka morala uporabiti svojo mednarodno moc in oblastem zagroziti, da bodo strici v bruslju in washingtonu zaropotali po interesih njihovih domacih financerjev in po njih osebno (obrestne mere na obveznice, bonitetne ocene, no more jobs in bruxelles).

Pac ob evropskih zgodbah z izbrisanimi obveznicami, pokoritvijo grcije in poljubnim doziranjem arabcev preko petih ali sestih meja, si ne morem vec predstavljati da o cemerkoli odloca obstojeca zakonodaja, in ne "jaci tlaci".

Zato tudi vztrajam, da moramo fenomen na vseh nivojih obravnavati politicno, in ne s strokovno debato o valutnih tveganjih in pogodbenih obveznostih ipd.
Ta rešitev bo milorečeno povedano poncij-pilatovska rešitev:

Po tem zakonu bi posojilne pogodbe ostale v veljavi, iz njih bi izločili le nepošten pogoj, to je nominacija v švicarskih frankih, oziroma valutno klavzulo.

Predlagana rešitev predvideva tudi zvišanje skupne obrestne mere na način, da se posojilni pogoji izenačijo s pogoji tistih, ki so v tistem času najemali kredite v evrih.


www.vecer.com/zlato-...ti-6366372

Banke bodo gotovo natrimale obrestno mero tako, da bo za njih oportunitetna iguba minimalna.
nimasmisla sporočil: 68
[#2693322] 17.01.18 14:23 · odgovor na: mimoidoci (#2693187)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 17.01.18 13:42
[mimoidoci]
> [MarkoGergič1]
> Lepo je mimoidoč postavil bančne posle tja, kamor sodijo: k čudežnim kremam, sumljivim popustom in ostalim prevaram.
> Ampak prevarante je treba braniti, po ostalih pa srat. Na nivoju, ni kaj.

Oprosti, pri čudežnih kremah in popustih so ljudje ponavadi previdni, tako da ne vem, zakaj tlačiš zraven še bančne posle.
Kaj pa če je krivda obojestranska, recimo ( gotovo ), da ima inštitucija v osnovi več znanja kot mali/"mali" pohlepni/"pohlepni" človek?

Skratka, mislim, da lahko upravičeno trdim, da zadeva NI črno/bela.

Kakšno težo krivde pripisati eni in drugi strni, če seveda želimo biti objektivni in pravični ... če sta tidve zadevi v "finančnem" svetu sploh še kaj cenjeni ali pa predvsem tarči posmeha?

Kako bi z mojega stališča lahko ovrednotil celotno situacijo, če vsaj v tem primeru pozabiš na ENOSTRANSKOST zadeve?
nimasmisla sporočil: 68
[#2693323] 17.01.18 14:23 · odgovor na: mimoidoci (#2693187)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 17.01.18 13:41
[mimoidoci]
> [MarkoGergič1]
> Lepo je mimoidoč postavil bančne posle tja, kamor sodijo: k čudežnim kremam, sumljivim popustom in ostalim prevaram.
> Ampak prevarante je treba braniti, po ostalih pa srat. Na nivoju, ni kaj.

Oprosti, pri čudežnih kremah in popustih so ljudje ponavadi previdni, tako da ne vem, zakaj tlačiš zraven še bančne posle.
Kaj pa če je krivda obojestranska, recimo ( gotovo ), da ima inštitucija v osnovi več znanja kot mali/"mali" pohlepni/"pohlepni" človek?

Skratka, mislim, da lahko upravičeno trdim, da zadeva NI črno/bela.

Kakšno težo krivde pripisati eni in drugi strni, če seveda želimo biti objektivni in pravični ... če sta tidve zadevi v "finančnem" svetu sploh še kaj cenjeni ali pa predvsem tarči posmeha?

Kako bi z mojega stališča lahko ovrednotil celotno situacijo, če vsaj v tem primeru pozabiš na ENOSTRANSKOST zadeve?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8