Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?
[#2692986] 15.01.18 22:10 · odgovor na: anon-447527 (#2692979)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 15.01.2018 22:14
[katarinaulcnik]
Glej, vse je blo že napisano in pojasnjeno, Finance so zelooo veliko prostora "žrtvovale" za chf kredite, kakršno koli resno komentiranje in debatiranje je nesmiselno, ker se tukaj oglašate večinoma hejterji. Za resno debato pa je treba bit pripravljen poslušat drugo stran, kar zagotovo ni tvoj/vaš namen, kot je lepo razvidno iz vseh (tudi mojih) komentarjev. Tako da, ja, razpišite se v vse smeri, če pa slučajno koga zanima, Združenje Frank ima javno spletno stran, na kateri je ogromno materiala, pa joze@52 je tudi objavil na svojem blogu goro materiala. Hvala vseeno, da si nas tako ženete k srcu, se mi zdi, da ste v bistvu čisto ok fantje.
Na tem forumu nas je veliko podjetnikov, tudi špekulantov ter drugih, ki želijo vlagati, zaslužiti in za nameček marsikateri pozna kakšnega »frankiranega« dolžnika in ima občutek, da jih je večina kalkulantov, ki so želeli obogateti in se niso prav nič razburjali, ko so njihove obresti bile nižje od evrskih in bi pravzaprav od države želeli, da jim omogoči plačilo nižjih obresti, torej če so nižje evrske plačujejo te, če so v frankih plačujejo te, v bistvu pa bi želeli, da jim država odpiše posojilo...Vmes pa je veliko takih, ki so reševali stanovanjski problem, ki jih je odločitev Švice močno pretresla. Kaj je za narediti? Cerarjeva vlada ne bo naredila ničesar, ker rešitev kreditojemalcev nista podprla gospodarja Slovenije javnosektorska terorista Štrukelj in Kuštrin, torej potrebno bo počakati na odločitev sodišča EU.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2692986

Strani: 1

anon-447527 sporočil: 72
[Glavni forum] Tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?
[#2693024] 16.01.18 08:42 · odgovor na: anon-317028 (#2692986)
Odgovori   +    2
Večina jih je kalkulantov, ki so želeli obogateti .... Večina? Koliko? Obogateti? Kaj to pomeni? Da so hoteli kupit stanovanje ali hišo in so zato najeli kredit za 20-30 let? Res se mi zdaj zdi že smešno tako pisanje. Še pred kratkim se mi je zdelo žaljivo, zdaj pa mislim, da nihče, ki spremlja naš case (tako kot avtor in ostali na tem forumu) ne more več prodajat takih floskul.
In še o razburjanju zaradi obresti: potolažite se, v 10 letih, kolikor odplačujem, sem plačala bistveno več, kot če bi najeli evrskega.
Ampak še vedno pa niste toliko fer, da bi se stvari lotili pri glavi:zakaj in kdo je to prodajal? Zakaj in kdo prodaje ni ustavil? Zakaj je Arhar leta 2008 (!!) govoril, naj ne zganjamo panike, saj smo posojila vendar vzeli na dolgi rok, pa menda je ne bomo konvertirali!

Sori, sem spet zašla. Spet bi rada kaj pojasnila, pozabila, da nima smisla, ker ste svojo "chf religijo" že zdavnaj ponotranjili, konverzija razmišljanja pa itak ne pride v poštev, kajne?
Samo da se nas populistično žigosa za luzerje, bedake, pa je vse ok. Ma evo, pa bodte zadovoljni! Saj vam privoščim...
anon-380531 sporočil: 4
[Glavni forum] Tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?
[#2693096] 16.01.18 13:37 · odgovor na: anon-317028 (#2692986)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 16.01.18 12:56
Dragi "podjetniki". Vaša stališča, agresivnost in nekultura, ki jo izražate v objavah tukaj in povsod, kjer se lahko pljuva, so tiste vaše lastnosti, zaradi katerih ste tam kjer ste: kvazi neuspešni podjetniki, ki visijo na forumih za zdravljenje ranjenih egov.
Ne bi vam dal niti keramike za polagati.

Strani: 1